Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (22.05.17 - 28.05.17)


Recommended Posts

22.05.17

Вы не понимаете мир, в котором живёте, и, вследствие этого, не имеете ясного представления и о духовном мире. Что собой представляет духовный мир? Вы не имеете ясного представления о нём. Духовный мир точно такой, как и этот мир. «Почему мы его не видим?» Тебе нужно постараться видеть этот мир, ты не видишь этот мир так, как нужно!

Одно вам нужно

 

Светът, в който живеете, вие не го разбирате и вследствие на това, и за духовния свят нямате ясна представа. Какво нещо е духовният свят? Вие нямате ясна представа за него. Духовният свят е точно такъв, какъвто е и този свят. "Защо не го виждаме?" Ти, този свят, трябва да се постараеш да видиш, ти не виждаш този свят, както трябва!

Едно ви трябва

Линк към коментар
Share on other sites

23.05.17

Существует определённая Божественная идея, определённый лад и порядок, созданный Богом Своей мыслью. Нам нужно понять этот лад и порядок, поскольку мы окутаны им. Мы погружены в этот мир. Этот мир не сообразуется с нашим, но нам нужно сообразовываться с ним. Наш мир приспособлен по отношению к этому объективному миру. Я не говорю о внешнем мире, иной раз создающимся людьми, он – преходящ. И когда мы входим в столкновение с этим объективным миром – тогда приходят ненужные страдания.

Как добрый сын

 

Съществува известна Божествена идея, известен ред и порядък, който Бог е създал със своята мисъл. Ние трябва да разберем този ред и порядък, понеже сме обгърнати от него. Ние сме потопени в този свят. Този свят няма да се съобрази с нашия, но ние трябва да се съобразим с него. Нашият свят е нагоден спрямо този обективен свят. Аз не говоря за външния свят, който хората някой път създават, той е преходен. И когато влезем в стълкновение с този обективен свят, тогава идват ненужни страдания.

Като добрия син

Линк към коментар
Share on other sites

24.05.17

Теперь нужно изучить азбуку природы. Долгое время вам надо изучать ее буквы.

Говорю: в природе существует внешний, объективный мир и внутренний мир, субъективный. Часто наш внутренний мир, наши внутренние понимания входят в столкновение с объективным миром. В данном случае, я называю «объективный мир» Божественным миром.

Как добрый сын

 

Тепърва трябва да изучите азбуката на природата. Доста време ще се изисква да се изучат нейните букви.

Казвам: В природата съществува един външен, обективен свят и един вътрешен свят, субективен. Често нашият вътрешен свят, нашите вътрешни разбирания влизат в стълкновение с обективния свят. Аз наричам в дадения случай обективен свят Божествения свят.

Като добрия син

Линк към коментар
Share on other sites

25.05.17

Никакой учитель в мире не в состоянии исправить дела человека, который не хочет исправиться.

Встреча Любви

 

Встреча любви Никой учител в света, не е в състояние да изправи работите на човек, който не иска да се изправи.

Срещата на любовта

Линк към коментар
Share on other sites

26.05.17

Я тебя люблю чтобы дать тебе нечто, и тогда любовь настоящая. Но если я тебя люблю, чтобы у тебя что-то взять, и ты меня любишь, чтобы что-то взять, мы находимся в противоречии. Одному человеку нужно брать, а другому – давать. Дающий исполняет Божественную волю, а тот, кто берёт – оценивает Божественное. Один исполнят волю Божию, а другой оценивает Божие благо. Следовательно, когда я беру Божие благо в самом себе, я учусь от него, потому что человек может учиться от Любви. После исполняет волю Божию.

Самый совершенный идеал

 

Аз те обичам, за да ти дам нещо, и тогава любовта е правилна. Но ако аз те обичам, за да ти взема нещо, и ти ме обичаш, за да ми вземеш нещо, тогава се намираме в противоречие. Единият трябва да взема, а другият трябва да дава. Който дава, той извършва Божествената воля, а който взема, той оценява Божественото. Единият върши волята Божия, а другият преценява Божието благо. Следователно, когато аз в себе си вземам Божието благо, аз се уча от него, защото от любовта човек може да се учи. После върша волята Божия.

Най-съвършеният идеал

Линк към коментар
Share on other sites

27.05.17

Теперь я вам скажу почему давать более благословенно, чем брать. Знаете ли вы каков закон отдачи и получения? Когда ты даёшь – всегда несёшь свет. Если даёшь – в твой ум приходит свет, если берёшь – это всегда несёт темноту. У всех вас есть желания – вы все ученики темноты. Получение всегда несёт темноту. Только с одним исключением оно несёт благословение, но любое другое получение – от земли. Беря, нужно молиться, чтобы полученное преобразовалось Богом в свет. Все люди хотят получать. Имей в своей душе мысль об отдаче от себя самого, потому что так придёт свет. Когда ты даёшь – проявляется Бог, а когда берёшь – бери с мыслью и с желанием создать условия другим людям для проявления в них Бога.

Тайна давания

 

Сега да ви кажа защо е по-благословено да даваш, отколкото да вземаш. Знаете ли какъв е законът на даването и на вземането? Като даваш, винаги носиш светлина. Щом даваш, светлината идва в ума ти, щом вземаш, това винаги носи тъмнина. Всички вие искате – все сте ученици на тъмнината. Всякога вземането носи тъмнина. Само с едно изключение то носи благословение, но всяко друго вземане е от земята. Като вземаш, трябва да се молиш да го превърне Бог в светлина. Всички искат все да вземат. Имай в душата си мисълта да даваш от себе си, защото така светлината ще дойде. Като дадеш, Бог се проявява, а като вземеш, вземай с мисълта и с желанието да дадеш условия на другите да се прояви Бог чрез тях.

Тайната на даването

Линк към коментар
Share on other sites

28.05.17

Имей мысль: если берёшь от кого-то, бери для того, чтобы дать ему возможность оказать тебе услугу, чтобы он обрадовался, чтобы проявился Бог, но если ты хочешь взять чтобы разбогатеть – ты внесёшь темноту в себя, это лживая идея. Предоставь людям давать тебе, дай им условия только для проявления в них добра, не для того, чтобы они тебе услужили – это не может быть целью! Если ты хочешь развиваться как человек, держи в себе всегда мысль о [необходимости] давать. Потому что Бог является Тем, Кто постоянно даёт. Он – Свет.

Тайна давания

 

Да имаш една мисъл: ако вземаш от някого, вземай, за да му дадеш възможност да ти направи услуга, за да се зарадва той, да се прояви Бог, но ако искаш да вземеш, за да забогатяваш, ти ще носиш тъмнината в себе си, това е една лъжлива идея. Оставяй на хората да ти дават, давай им условия само за да се прояви доброто в тях, не за да ти услужват – то да не бъде целта! Ако искаш като човек да вървиш напред, всякога имай в себе си мисълта да даваш. Защото Бог е, Който постоянно дава. Той е светлина.

Тайната на даването

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...