Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Един по-технически метод за достъп до Акаша


Mirela

Recommended Posts

  • Отговори 40
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Описваш нещо което за мен звучи като кокошкарски истории... Клюки, въображение, има ли истина, няма ли, кой знае... Със същият успех можеш да гледаш на кафе или бобени зърна...

Най-смисленият... да кажем полу-технически начин според мен е регресивна хипноза. Има някаква техника да те вкарат в това състояние, но от там насетне си ти. За съжаление е много трудно да попаднеш на човек който разбира от това и му имаш доверие. Аз не съм, но поне от това което съм чувал ми звучи най-обещаващо. Ще е най-сигурно ако има уред да отчете че наистина си хипнотизиран, а не си измисляш... Човешкият мозък е много добър в скалъпването на истории... Неговата задача в крайна сметка е да разпознава модели от недостатъчно информация, заблуждавайки те че всичко е наред. На подобен принцип е зрението примерно, което изисква огромни изчислителни ресурси. Но си личи, как този начин на работа е вкоренен доста надълбоко в мозъка ни. Това е и главният проблем с ясновидството. Може да има нещо вярно, но преминавайки през умът ни, информацията силно се изфантазира... Единственият сигурен начин е тази функция на мозъка да бъде изключена, което е много рядка способност.

Ако има някой който е с контролиран и наистина съзнателен достъп до тази информация, той живее сигурно някъде по чукарите в Тибет... Не можеш да имаш всичко в тоя живот. За да получиш едно, трябва да се откажеш от друго. А и в крайна сметка за какво ти е тази информация реално? Човешкият живот е илюзия, театър. Затова и забравяш всичко, и почваш отначало...

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, iti каза:

Описваш нещо което за мен звучи като кокошкарски истории... Клюки, въображение, има ли истина, няма ли, кой знае...

Всъщност излъгах за всичко и ти успя да ме разконспирираш.

Наистина помолих модераторите да ми изтрият мненията, защото са безпредметни. Такива хора живеят само в Тибет. Прав си.

Редактирано от User123
Линк към коментар
Share on other sites

Хм, iti, ценно беше за мен това:

В 5.05.2018 г. at 20:06, iti каза:

Най-смисленият... да кажем полу-технически начин според мен е регресивна хипноза. Има някаква техника да те вкарат в това състояние, но от там насетне си ти. За съжаление е много трудно да попаднеш на човек който разбира от това и му имаш доверие. Аз не съм, но поне от това което съм чувал ми звучи най-обещаващо. Ще е най-сигурно ако има уред да отчете че наистина си хипнотизиран, а не си измисляш... Човешкият мозък е много добър в скалъпването на истории...

Сам си си отговорил - доверието Е, то не се проверява. Проверяването вече е липса на Доверие. Съответно едва ли ще намериш хипнотерапевт, с който да ти се получи. 

Тези усещания не минават през съзнателния ум, така е. Ти винаги можеш да вземеш нещо за себе си, някакво осъзнаване  - има ли значение наистина дали Е било съществуващо в някакъв момент или е (единствено) плод на подсъзнанието - ако все пак доведе до ползотворна промяна в живота ти? 

Ако имам избягващ характер и вярвам, че никой не ме харесва, не ме иска и страни от мен, а това е моята собствена проекция - има ли значение наистина така ли е или не е, ДОКАТО съм на това островче и така или иначе не бих видяла нищо различно?

User123, все още не съм потърсила, но ако има тема за Осъзнатото сънуване (lucid dream), мисля, че трябва да споделиш и там, а и аз бих се включила! 

 

Линк към коментар
Share on other sites

В 5/7/2018 at 11:01, Ines Raycheva каза:

Сам си си отговорил - доверието Е, то не се проверява

Ines, ще ви предложа да се придържате към темата. Тук не обсъждаме нито доверието, нито въображаемите или реалните проблеми на iti... 

Линк към коментар
Share on other sites

iti ,    Не става въпрос за тебе  а за написаното . Тя вижда някакъв смисъл , и го обсъжда . Не трябва ли да е така ?

Линк към коментар
Share on other sites

Александър, няма по-грозно нещо в един форум, от това една тема с определено съдържание, да прерасне в дребнави коментари на участващите в него, които нямат нищо общо с това което се разисква. Представи си че си един страничен човек който е влязъл с искреното желание да прочете нещо за Акаша и вътре на 2-рата страница двама, трима субекта започнат да си разменят "любезности" и да се наддумват за съвсем странични неща... Пълно е с такива теми навсякъде из нета, и най-малкото е некоректно към този който ще дойде и напише нещо смислено, но никой няма да стигне до него, защото  няма да му издържат нервите. Дори заяждането да е по темата ще е пак добре, но по-често не е така...

След като вече е късно, ок, да говорим за доверието. Ако исках, аз можех пръв да повдигна тази тема, защото написаното от User123 за мен е точно проява на липсата на доверие. Може да е било естрасензорно усещане, но технически (темата е за *технически* методи да припомня) погледнато, това не виждам да се е доказало. Много лесно човек може да направи асоциация с някой си в миналото... Трябва "четенето" да е по-конкретно. Основното в случая е, че нейната психоложка не я е излъгала и е запазила конфиденциалност, а User123 е имала "усещане", че е била излъгана. Т.е. най-простото обяснение е, че самата User123 е изпитвала недоверие в случая. И да има нещо повече, надали някой може наистина да се оправи в него, дори тя. Аз не съм никакъв на User123 да и държа сметка дали наистина и защо е така. Но го виждам (естествено не само аз) като проблем на екстрасензорното четене. Не знаеш кое идва от повърхностно човешко ниво, и кое е наистина по-дълбоко усещане. Самата тема за "remove viewing" с която се започва, включва точно нуждата от изолиране на екстрасенса от обекта, за да е предотврати емоционален пренос. На по-духовно ниво, това се постига чрез дълбока медитация. Тези "популярните" екстрасенси, понякога уцелват, но много често се разминават, или просто налучкват, защото не могат да постигнат дистанциране. Всеки който се опитва да "чете" нещо на толкова дълбоко ниво, ще има този проблем. Няма нищо лошо да си се изживяваш емоциите колкото и както намериш за добре. Но ако вземеш да си въобразяваш, че това е нещо извън теб (а това не е наистина така), това е вече проблем. Това може да послужи да оправдаваш собствените си емоции и поведение. User123 примерно може да си каже - не това не е моето скрито недоверие (ако си представим че наистина е било нейна емоция), реално има заговор срещу мен. Или примерно, представи си че дадеш грешен съвет на друг по подобен начин... По-просто защо двете неща не трябва да се смесват, надали мога да го кажа... И се извинявам на User123, че я използвам по този начин, не е коректно, но разни хора от намеци не разбират... Не разбрах и защо иска да се трият мненията й, в крайна сметка са по-темата и всеки може да ги тълкува от неговата си гледна точка.

Ines, за да ти отговоря на личния въпрос, ще ти задам този - ти ако отидеш на хипнотерапевт (или като такъв), би ли се съблякла гола и кажеш - имам ви доверие? Някои от нас уважават личното пространство - и собственото си, и това на другите. Някакси да отидеш при непознат човек, на който даваш пари да извърши някаква комерсиална услуга, на мен лично не ми говори доверие и интимност. Особено след като регресивната хипноза е по-скоро прищявка, не е въпрос на живот и смърт, т.е. нужда от професионална помощ. Някой друг ще присъства на форма на теб самият, която дори за теб е нова и непозната. От друга страна за някои, може би това ще е по-лесният вариант, защото на този човек който не те познава, няма и да му пука. Ако ти е познат, не знаеш пък как мнението му за теб ще се промени. Естествено, и това го има... Всеки който има желанието да се подложи на това, по-добре да проучи нещата за себе си. Според мен не е стъпка която човек може да направи просто ей така. Но ако усеща нужна, това е начин който е по-надежден, отколкото да отиде примерно на "врачка"... Ако човек може сам да медитира, по-добър начин от това обаче надали има...

Аз лично под доверие разбирам остарели неща като приятелство, общуване, опознаване, изграждане на взаимоотношения, доказване на "бойното поле". Знам че в днешно време това са нечувани и непознати неща. Хората се хвърлят на вратовете си и се вричат във вечна любов малко след като са се срещнали (а след това реват естествено), рецитират нюейдж и как всички трябвало да се обичат (но реално им пука единствено за тях)... За мен доверието е нещо което се изгражда, та ако щеш дори и спрямо теб самия. Ти не знаеш за кое точно да си вярваш и кое не, какво остава за друг... Понякога се получава, понякога - не. Доверието че просто било... не съм на тези години, какво да ти кажа... 

 

В 5/7/2018 at 11:01, Ines Raycheva каза:

Ако имам избягващ характер и вярвам, че никой не ме харесва

Не съм го споделял, но аз съм Овен, така че не уцели. Какъвто и характер да имаме, той е обратният на избягващ... Понякога конфронтацията ми идва даже в повече, нямам желание да се карам с никой, особено без да има полза... Дали някой ме харесва или не си е негова работа. Не съм се родил да се харесвам на някого. Така и говоря, което за хората които имат патологичното желание да ги харесват (т.е. 99%), изглежда като че ли аз съм "дръпнатия", и аз тая злоба. Не, просто не ми пука за това как ще ме възприемат, не се опитвам да ме "харесват", няма нужда да ме "харесват". Трудна концепция да приемат обаче поради огромното си его. Така че съм напълно наясно, че човек е егоистично и егоцентрично същество, затова играе тези игри на "харесване", иначе е неспособен на искрена емпатия към друго човешко същество. Да не би ти самата да пишеш тези неща към мен от емапатия, а не просто да наложиш собственият си начин на мислене...

Дали това ме натъжава... естествено, но такъв е живота. Никой друг не ми е виновен, че съм се родил в тази реалност. За мен няма значение дали един такъв човек ме харесва или не, моето разочарование е от това което той реално представлява, не неговото поведение към мен. Така че нищо не мога да направя, и просто се опитвам да го приема. И под това нямам предвид самото "другите". Аз също съм човек, и с това част от тази примитивна човешка природа...  Дали не я избягвам... може би, но това си е личен избор и лични приоритети. Ако примерно предпочитам да стоя сам и да слушам Шопен пред това някой да ме отегчава с глупавите си разсъждения или поведение, задължително ли нещо ми има на мен? 

 

В 5/7/2018 at 11:01, Ines Raycheva каза:

ДОКАТО съм на това островче и така или иначе не бих видяла нищо различно?

Всеки живее на собственото си островче, само този който "живее за другите" не го е разбрал... Да бъдеш човек е самотно занимание. Ако говориш за умствени възможности и капацитет за възприятие, не смятам да споря за нещо което е крайно очевидно за този който ги има...  По това, че ти се опитваш да ме "учиш" какво било доверието, си личи, че аз съм това "различно" за теб, на което искаш да проектираш собствените си разбирания, не обратното... Или бъркам, и просто те подразних на най-първично ниво, че "подбивам бизнеса"... т.е. визирам, че ти самата се занимаваш с хипноза... Според мен, като човек който взема пари от тази дейност, не е коректно да се намесваш по този елементарен начин чрез забъркването на конкретни личности... Особено след като аз самият изразих положително мнение за този метод, стига самият човек се чувства сигурен в това което прави. Т.е. ако целта ти е била всъщност да увеличиш липсата ми на доверие, то го постигна... Според мен, като терапевт, ти трябва да изграждаш това доверие, не да очакваш "пациента" просто да ти го поднесе, и да го обвиняваш ако го няма. Можеше да се включиш далеч по професионално според мен...

Линк към коментар
Share on other sites

 

Цитат

 

iti dobawi

Александър, няма по-грозно нещо в един форум, от това една тема с определено съдържание, да прерасне в дребнави коментари на участващите в него, които нямат нищо общо с това което се разисква. Представи си че си един страничен човек който е влязъл с искреното желание да прочете нещо за Акаша и вътре на 2-рата страница двама, трима субекта започнат да си разменят "любезности" и да се наддумват за съвсем странични неща... Пълно е с такива теми навсякъде из нета, и най-малкото е некоректно към този който ще дойде и напише нещо смислено, но никой няма да стигне до него, защото  няма да му издържат нервите. Дори заяждането да е по темата ще е пак добре, но по-често не е така...

 

Точно за това се обадих , Да не се разправяте , Ако желаеш мога да обясня как виждам написаното . Но то не е за нечия личност . То е коментар на твои думи . И това ще ти обясня с една дума . Тя вижда мъничко по различно от теб . Това е ... Постараи се да не се дразниш .

,, Сам си си отговорил - доверието Е, то не се проверяв "  ------------съгласила се е с тебе . И добавила расъждения .. Може би се сещам кое те дразни , но може ли да гледаш сериозно на деца .  Нали знаеш поговорката ,,ако си на баня с деца , отваряй си очите да не изядат сапуна " или пък по старото ,,всеки е башка луд" .

А за страничните неща ,колкото и да си прав , не може да се избегне . Важно е да е в поносими граници .

Основно правило за общуване е да не се разговаря от позиция на личноста . Дори нещо да изглежда насочено към личноста ми , независимо дали критика или хвалба . Най доброто е да се отклони и се разговаря абстрактно . Иначе влизам в пререкания  избухлив съм и си навличам неприятности . Или подмазвачи ми се умилкват ....Казано е и така :

,,Аз съм разговарящия . Но не се включвам емоционално . Защото съм мислещия , не говорителя "

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

iti, ти си зодия овен, както и аз! Това обяснява много в твоята реакция и моята съответно. Ще се опитам да ти отговоря кратко:

- както разясних в онзи пост, реших да споделя един по-лек случай. Разбира се няма да тръгна да си описвам много по-лични неща. Това ми се стори най-малко лично.

- самата техника те интересува. Тренира се това. Започваш от автохипноза при заспиване и постепенно стигаш до базата данни от сънища и после това като овладееш, започваш в това състояние да се 'оглеждаш наоколо'. За сега това мога да опиша, съвсем лаконично е, зная.

- картини. На мен ми се е показвало като картини + някакви емоции в другия човек и/или мисли.

- за триенето на моите постове. Ако наистина дразнят хората, нямат никаква стойност - по-добре да бъдат изтрити. Моята цел не е да дразня някого и да съм причина за генерирането на негативни емоции.

Мисля, че писах и по-рано, че вече не практикувам това 'надзъртане' го наричам аз. Веднъж заради смесване на упойки по време на медицинска интервенция имах ужасно преживяване - информацията тръгна към мен без да съм го искала. В едно от старите ми мнения бях описала този случай. Това също ми е спирачка сега, защото тези 'канали' или и аз не зная как да ги нарека е добре от време на време да не се ползват, да остават затворени (според мен), поне до колкото е възможно.

А Инес Райчева е според мен двойно по-млада от моята психоложка, т.е. 27-30 г най-много.

Линк към коментар
Share on other sites

User123

Техниката на Роберт Монро , описана от него и практикувана в института е  следната . Поставят доброволеца да се настани удобно в изолирана стая .Освен тъмнината и тишината , му предлагат специално подбран звук . При това , всеки за кратко време се убеждава във феномена ,,излизане извън тялото"

Както казва   iti  , дали това е реално ? Кое е реално е фундаментален въпрос и за да се разреши , човек не трябва да го изпуска от очи . Съвременния човек има много сетива и само от начина му , на управление на ума зависи , на къде да ги насочи и как ги използва . В края на краищата имаме и сетивно ориентиран ум , с чиято помощ можем да сортираме и подреждаме всякаква информация , по удовлетворителен за човека начин .За да може , той  , да се адаптира към постоянно променящия се свят .

Реално , обикновенно наричаме това което сме свикнали да приемаме за реално/вярно . То е само усещане изградено върху навика .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Не съм се запознавала с техниката на Монро. Ще я прегледам. Аз просто експериментирах със себе си, съзнанието си, подсъзнанието си, изучавах възможностите на моя мозък. Беше като игра. Не съм си поставяла никакви конкретни цели. То е като да тръгнеш съзнателно по пътя към твоето подсъзнание, за да видиш до къде може да те отведе. 

И друго да добавя: не зная защо се ползва терминът 'излизане извън тялото'. Според мен тренираш мозъка да успее да приема някаква информация в момент, в който съзнанието не е напълно изключено, за да може то да интерпретира и запомни тази информация. Та ние плуваме в информацията, тя преминава през нас на квантово и сигурно още по-фино ниво.

И друго да добавя: аз винаги съм гледала да верифицирам (проверя) информацията със съответните хора или съм изчаквала да се случат съответните случки, за да проверя дали детайлите съвпадат. Категорично са съвпадали.

Редактирано от User123
Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

не зная защо се ползва терминът 'излизане извън тялото'.

Цитирам книги от 20 век . Човека е тялото което разпознава , за себе си . Аз съм това тяло . То е реалното ,Чувствата умът са продукт на тялото и са ограничени от него .Умът познава единствено информацията на сетивата( очи , уши , нюх , допир ) и расъждава въз основа на нея .

Цитат

Не съм се запознавала с техниката на Монро . Ще я прегледам.

Изпитвам дълбоко неверие за писаното във  интернета . :) . Особено като ми каза какво си чела за ,,метода Силва"  , неща за които нямам спомен :)  .

пп преди срещах в нета инфо. за провеждане на практики по ,,метода Силва ".. Може те да са по верни , като източник .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

А_каша!
:-)))

Според мен, щем не щем имаме връзка с т.н. Акаша..., било то през сърцето, било то през ума...

В Будизмът се говори за "съзнание-склад" (Алая-виджняна), което съдържа всички семена, включае онова, което е самата потенция на буда природата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...
В 9.06.2017 г. at 19:25, Mirela каза:

Експерименталните резултати обаче надминали очакванията – професионалните протоколи дали възможност на добре обучен вюър да добива информация с 80% достоверност, а при работа в екип от 5-6 човека резултатът е 100%.

Те това ти стига!

"Професионални протоколи" изготвени от кой, отразяващи какво и най-вече - 100% успяли. Ама в какво?!?!

Поднесени от бивши военни, данни за военни! Таман както и проектът "Гейтуей", който по някаква "свиша модалност", реализирайки "човешкият им дълг", от ЦРУ "решили", че данните от този проект така или иначе вече били достъпни на широката аудитория. И видиш ли поради това, както и от "изключително морални подбуди", решили да "разсекретят" изследванията. ХИХИХИ.

Навремето баба ми казваше, че така или иначе вече съм голям и ТРЯБВАЛО да правя еди какво си.... 

Remote viewing-а е изследван и от руснаците. Те даже са работили и с "Огледала на Козирев", ама нещо ги няма данните.

В света има единствено документирани експерименти по комуникация между хора в дълбоко медитативно състояние. Установено е, че след първоначалния контакт между тях, след изпадането им в състояние на Делта или Тета вълни, енцефалограмите им са били идентични. Мозъците им са били синхронизирани като излъчени вълни!

А това, което описва @User123 е нещо различно. Макар, че възниква и един въпрос за личното израстване - "Ако знаеш всичко, което ти предстои - би ли било интересно преминаването през тези събития!"

Един път като студент бях решил да ходя на кино и да гледам филм. Даваха "6-то чувство" с Брус Уилис. Минах през бара, в които работех и колегите ми казаха да остана да пием по бира, щото Брус Уилис през целото време бил умрял. Е, филма ми беше доста скучен!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...