Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (12.06.17 - 18.06.17)


Recommended Posts

12.06.17

...до тех пор, пока вы верите в находящееся в вас Божественное, вы не ищите Божественное извне. Если ты не можешь найти Бога внутри себя – вне себя ты его найти не можешь. Но это «внутри» не в вашем теле. Под словом «внутренняя жизнь» подразумевается Божественная жизнь, неограниченная жизнь, вечная жизнь. Это – вечное благо, которое никогда не прерывается. Это тот чистый источник, откуда постоянно струится вода. Это надо понимать под Божественным.

Новый опыт

 

...докато вие вярвате в Божественото, което е във вас, не търсете Божественото извън. Ако Бога не можеш да Го намериш вътре в себе си, вън никъде не можеш да го намериш. Но това „вътре" не е във вашето тяло. Под думата „вътрешен живот" се разбира Божественият живот, неограниченият живот, вечният живот. Това е вечното благо, което никога не се нарушава. Това е онзи чистият извор, дето водата постоянно блика. Това трябва да разбирате под Божественото.

Новият опит

Линк към коментар
Share on other sites

13.06.17

В Писании сказано: «Ваши тела – храм Бога». Но не физические тела. В данном случае физическое тело – одежда. Одежды необходимы, но их, поскольку растёшь, необходимо постоянно менять. Божественное – неизменное.

Новый опыт

 

В Писанието е казано: „Вашите тела са храм на Бога." Но не физическите тела. Тялото в дадения случай е дрехата. Дрехите са потребни, но дрехите постоянно трябва да ги мениш, понеже растеш. Божественото си остава едно.

Новият опит

Линк към коментар
Share on other sites

14.06.17

Родившись, ты раздвоился на 2 стороны. Имеешь 2 глаза – правый и левый. Одна твоя стороны сложена деликатно, а другая – груба. Одна сторона твоего лица имеет мужские черты, а другая – женские округлые, деликатные. Иной раз лицо пестрит изломанными линиями. Это показывает, что вы проходили жизнь очень бурно, беспорядочно. Ваше тело – книга, в которой записана ваша жизнь. Вам нужно его (т.е. тело) читать, чтобы вы могли справиться с жизнью. То, что вы носите, это только часть человека. Человек ещё полностью не воплощён в тело. Вы ещё не полностью воплощены и станете хозяевами, когда воссоздадите своё тело. Сейчас вы нуждаетесь во внешней помощи.

Первое, что вас останавливает, это ваши мысли.

Закон свободы

 

Като си се родил, ти си се раздвоил на две страни. Имаш две очи – дясно и ляво. Едната ти страна е деликатно сложена, а другата – груба. Едната страна на лицето ти има мъжки черти, другата – женски криви, деликатни. Някой път лицето се изпъстря с начупени линии. Това показва, че сте минали един живот много бурен, разбъркан. Вашето тяло е една книга, на която е написан животът ви. Вие трябва да го четете, за да може да се справите. Това, което носите, то е само част от човека. Човек не е въплътен още напълно в тялото. Вие не сте още напълно въплътени и ще станете господари, когато пресъздадете тялото си. Сега вие се нуждаете от външна подкрепа.
Първото нещо, което сега ви спъва, това са вашите мисли.

Законът на свободата

 

Линк към коментар
Share on other sites

15.06.17

Правильно мыслить – значит любить Бога. Правильно чувствовать – значит любить своих ближних. А исполнять волю Божию – значит любить самих себя. Это – практический метод.

Любовь к Богу имеет отношение к нашей мысли. Надо очистить свою мысль! Нашей Любви к Богу нужно быть более идеальной – надо быть совершенной.

Три связи

 

Да мислите добре – значи да обичате Бога. Да чувствате добре – значи да обичате ближните си. А да изпълнявате волята Божия, значи – да обичате себе си. Това е практическият метод.
Та, любовта към Бога има отношение към нашата мисъл. Трябва да очистите мисълта си! Любовта ни към Бога трябва да бъде повече от идеална – съвършена трябва да бъде.

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

16.06.17

Люди боятся Любви. Те, кто сухие деревья, боятся огня. Те, кто из железа, скажут огню: «Мы расплавимся в тебе». Этот огонь всегда может превратить сухое дерево в пепел, но пепел – самое хорошее удобрение. Любовь может расплавить и железо. Это очищение железа. То тепло, которое Любовь образует в человеке, не должно вас пугать. Любовь сожжёт сухие деревья, а железные изделия растопит. И всё приведёт в лад и порядок.

Три категории пищи. Первое обещание

 

Хората се плашат от любовта. Онези, които са сухи дървета, се плашат от огъня. Онези, които са от желязо, ще кажат на огъня: "Ще светнем ние в тебе." Всякога този огън може да превърне сухото дърво в пепел, но пък пепелта е най-хубавата тор. Любовта може да стопи и желязото. Това е пречистване на желязото. Онази топлина, която любовта образува в човека, не трябва да ви плаши. Тя ще изгори сухите дървета, а железните работи ще стопи. И всичко ще тури в ред и порядък.

Три категории храни. Първото обещание

Линк към коментар
Share on other sites

17.06.17

Если вы не говорите правильно, если не мыслите правильно, если не чувствуете и не поступаете правильно – вы деформируете самих себя. Чтобы человек правильно формировался – нужно мыслить, чувствовать, говорить и поступать правильно. Это четыре способа, на основе которых человек может воссоздать свое тело. Это – наука.

Самый совершенный идеал

 

Ако вие не говорите добре, ако не мислите добре, чувствате и постъпвате добре, вие ще деформирате себе си. За да се формира добре човек, трябва да мисли, чувства, говори и постъпва добре. Това са четири начина, по които човек може да пресъздаде своето тяло. Това е наука.

Най-съвършеният идеал

Линк към коментар
Share on other sites

18.06.17

Теперь говорю: Совершенное бескорыстие! Не самоотречение. Самоотречение – путь к бескорыстию. Вот что такое бескорыстие: всё то, что Бог тебе дал – раздаёшь людям, не употребляешь ни одной стотинки для себя. Это – бескорыстие. Если ты оставишь у себя одну стотинку – ты уже очернил это дело. Если говоришь: «Почему Господь не подумал обо мне?» – этим ты уже очерняешь свою мысль. Бог не похож на тебя. Он имеет тебя в виду. Бог, создав тебя, дал столько много благословений тебе, а ты весь день сидишь и недоволен, что ничего не дал.

Три связи

 

Казвам сега: Съвършено безкористие! Не самоотричане. Самоотричането е път към безкористието. Ето какво е безкористието: всичко онова, което Бог ти е дал, да го раздадеш на хората, да не употребиш, нито една стотинка, за себе си. Това е безкористие. Щом задържиш една стотинка, ти си опорочил вече тази работа. Щом казваш: "Защо Господ не е помислил за мене?", с това ти вече опорочаваш мисълта си. Бог не прилича на тебе. Той те има предвид. Бог, като те е създал, толкова големи благословения ти е дал, а ти цял ден седиш и си недоволен, че не ти е дал.

Трите връзки

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...