Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (26.06.17 - 02.07.17)


Recommended Posts

26.06.17

У нас есть впечатление, что некоторые люди лучше, а некоторые хуже. Это только мнимое положение в их развитии. Души, вышедшие от Бога, первоначально одарены, одинаково даровиты, но поскольку отдаляются по-разному, те, которые ближе к вам, выглядят для вас лучшими, а другие, которые дальше от вас, выглядят для вас более невежественными.

Новый способ

 

Ние имаме впечатление, че някои хора са по-добри, а някои по-лоши. То е само привидна обстановка в тяхното развитие. Душите, които са излезли от Бога, първоначално са еднакво одарени, еднакво даровити, но понеже различно се отдалечават, тези, които са по-близо до вас, ви изглеждат по-добри, а другите, които са по-далеч от вас, ви изглеждат по-невежи.

Новият начин

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

27.06.17

Прежде всего нам нужно приложить Божественное учение в нашей жизни, в своих мыслях, в своих чувствах. И когда ходишь, каждый день будь благодарен, что ты человек. Встретив и самого плохого человека – благодари Бога, что встретил этого человека. Найди в нём добрую черту. Пусть не будет для тебя плохого человека. Пусть не будет для тебя плохого существа в мире!

Три плода

 

Ние трябва да приложим Божественото учение най-първо в нашия живот, в мислите си, в чувствата си. И като ходиш, всеки ден да си благодарен, че си човек. Като срещнеш и най-лошия човек, да благодариш на Бога, че си го срещнал. Да намериш една добра черта в него. Да няма лош човек за тебе. Да няма лошо същество за тебе в света!

Трите плода

Линк към коментар
Share on other sites

28.06.17

Вы ещё не понимаете жизни. И самый плохой человек, приближающийся к вам, несёт вам несметное богатство. Он – проявление Бога. Вам надо от него чему-то научиться.

Одно вам нужно

 

Вие не разбирате още живота. И най-лошият човек, който се приближава до вас, ви носи несметно богатство. Той е проявление на Бога. Вие имате да научите нещо от него.

Едно ви трябва

Линк към коментар
Share on other sites

29.06.17

Необходимо Знание, потому что, до тех пор, пока человек находится на Земле, он не может полностью освободиться от зла. Так и с самыми святыми людьми. И человек как апостол Павел, который обращается к Христу и его встречает Христос, и он говорит: «Вижу в себе закон, что когда хочу сделать хорошее, делаю не добро, а зло». В этом вся жизненная философия. Чтобы вам ни говорили, пока вы не поймёте путь, идя по которому человек может освободиться, вы не можете справиться. Но освободиться не механически. Мы не свободны, поскольку испытываем влияние наших желаний.

Самопознание и самовоспитание

 

Знание е нужно, защото, докато човек е на Земята, не може да се освободи напълно от злото. Така е и с най-светите хора. И човек като апостол Павел, който се обърна към Христа и го срещна Христос, и той казваше: "Виждам в себе си един закон, че когато искам да направя доброто, не правя доброто, а злото". Всичката философия на живота е в това: Каквото и да ви говорят, докато не разберете основно пътя, по който човек трябва да се освободи, не можете да се справите. Но не механически да се освободи. Ние не сме свободни, защото се влияем от нашите желания.

Самопознание и самовъзпитание

Линк към коментар
Share on other sites

30.06.17

Бог, дав апостолу Павлу этот тёрн в плоть, сказал ему: «Моя сила в твоей немощи». Когда ты слаб – это показывает, что ты воспринимаешь Божию Любовь. Если не станешь слабым – не сможешь воспринимать. Это состояние следующее: совершенно освободить себя внутренне – и только тогда наполнишься. Когда наполнишься – станешь сильным.

К источнику

 

Бог, като даде на апостол Павла онзи трън в плътта, каза му: "Моята сила се показва в твоята немощ." Когато ти си слаб, това показва, че ти възприемаш Божията Любов. Ако не станеш слаб, не можеш да възприемаш. Това състояние е следното: да се изпразниш вътрешно съвършено – и само тогава ще се изпълниш. Като се изпълниш, ти наново ще станеш силен.

Към извора

Линк към коментар
Share on other sites

01.07.17

Апостол Павел говорит: «Я хочу быть распятым, чтобы евреи могли войти в Царство Божие». Христос умер за всех, а Павел был готов умирать за Израиль! Это – тщеславие. Это – непонимание. Христос ему сказал: «Когда поймёшь и совершенно очистишь своё сердце, твой тёрн выйдет». Апостол Павел очистился. Читайте 13-ю главу его Первого послания к Коринфянам. Когда он говорит о Любви, то имеет уже совсем другое понимание.

Три связи

 

Апостол Павел казваше: "Аз искам да се разпъна, за да могат евреите да влязат в царството Божие." Христос умря за всички, а Павел беше готов да умира за Израиля! То е тщеславие. То е неразбиране. Христос му каза: "Когато разбереш и съвършено очистиш сърцето си, твоят трън ще излезе." Апостол Павел се очисти. Четете 13 глава от Първото му послание към Коринтяните. Като говори за любовта, той има съвсем друго разбиране вече.

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

02.07.17

Не имел ли и апостол Павел тёрн? Три раза он молился Господу чтобы освободиться от него. Но апостол Павел хотел, чтобы Бог сразу же вынул тёрн, а Господь ему говорит: «Подожди немного». ...Апостолу Павлу нужно было очиститься. Его ум не был чист. Он обвинял христиан и позволял их убийство. Приведу вам слова Христа. Христос ему сказал: «Когда совершенно очистишь свою мысль, будешь уже не старым евреем – думающим только об еврейском народе, только убиватьтогда сможешь войти в жизнь».

Три связи

 

Нали и апостол Павел имаше трън? Три пъти се моли той на Господа, да го освободи от него. Само че, апостол Павел искаше, Бог да му извади тръна изведнъж, а Господ му каза: "Ще почакаш малко." ...Апостол Павел трябваше да се очисти. Неговият ум не беше чист. Той обвиняваше християните и съизволяваше на тяхното убиване. Да ви приведа думите на Христа. Христос му казал: "Когато съвършено очистиш своята мисъл, да не си вече старият евреин - да мислиш само за еврейския народ, само да убиваш, тогава можеш да влезеш в живота."

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...