Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (03.07.17 - 09.07.17)


Recommended Posts

03.07.17

Ищите условия, данные вам Богом. В другой раз вы их не найдёте. Говорю по-человечески. Или вы скажете: «Что мы имеем?» Что вы хотите? Хотите чего-то большого? Я радуюсь своим бровям больше, чем всему другому. Когда посмотришь на свои брови, потрогаешь свои уши, глаза, нос – это богатство! Весь мир создан для тебя! Что ты хочешь?

Как добрый сын

 

Търсете условията, които Бог ви е дал. Друг път няма да ги намерите. По човешки говоря. Или вие ще кажете: "Какво имаме ние?" Че какво искате? Големи неща ли искате? Аз се радвам на веждите си повече, отколкото на всичко друго. Като си погледнеш веждите, като си попипаш ушите, очите, носа – това е богатство! Целият свят е за тебе направен! Какво искаш ти?

Като добрия син

Линк към коментар
Share on other sites

04.07.17

Если вы в вашей жизни заняты только отрицательными мыслями, если вы недовольны, недовольны своей матерью, своим отцом, своими братом, сестрой, недовольны вашими соседями, всегда и всем недовольны – тогда спрашиваю: что вы хотите? И вы ищите Христа! Зачем Христу такой человек? Христос скажет: «Зачем Мне нужен человек, который всем недоволен?» Зачем ты нужен Христу? Как чудак.

В новой окраске

 

Ако се занимавате само с отрицателните мисли на вашия живот, ако сте недоволни, недоволни сте от майка си, от баща си, от брата си, от сестра си, от вашите съседи, навсякъде сте недоволни, питам тогаз: какво искате? И вие търсите Христа! Защо Му е на Христа такъв човек? Христос ще каже: „Защо Ми е потребен един човек, който е недоволен от всичко?” Защо си потребен на Христа? За чешит.

В нова окраска

Линк към коментар
Share on other sites

05.07.17

Тех из вас, кто хочет раскрытия ему малых тайн, я подвергну прежде всего на этот опыт: обмазать дом в шёлковой одежде, не капнув ни одной капли на неё. Тогда я ему скажу: Ты – один из учеников, кому я поверить тайны. Если упадёт одна капля – не могу ему их поверить, поскольку от этой капли он сделает столько ошибок, что и меня привлекут к судебной ответственности как подстрекателя мыслей о преступлении. Это – анализ.

Говорю: Преступление возникает в вашем уме ни за что, ни про что.

Пять врат

 

Онзи от вас, който иска да му разкрия малките тайни, аз ще го туря най-първо на този опит: да измаже една къща с копринена дреха, без да капне нито една капка отгоре му. Тогава ще му кажа: Ти си един от учениците, комуто мога да поверя тайните. Ако падне една капка, няма да му ги поверя, понеже от тая капка той ще направи толкова бели, че и мен ще повлекат под съдебна отговорност като интелектуален подбудител на престъплението. Това е един анализ.
Казвам: Престъплението се заражда в ума ви за нищо и никакво.

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

06.07.17

«Если слово Моё пребудет в вас, и вы пребудете во Мне». Что вы понимаете под словами «Слово Моё пребудет в вас» и что вы подразумеваете под словами «и вы пребудете в Христе»? Когда Слово пребывает в тебе, тогда оно тебе говорит: «Что хочешь сделать ради тебя?» А когда пребывает Христос, ты скажешь: «Что сделать для Тебя?» Ты будешь готов, как слуга, выполнить что тебе говорится, без какой-либо философии.

Веселие и радость

 

„Ако словото Ми пребъдва във вас, и вие пребъдвате в Мене.” Какво разбирате под думите „Словото Ми пребъдва във вас” и какво подразбирате под думите .,и вие ще пребъдвате в Христа”? Когато Словото пребъдва в тебе, тогава то ти казва: „Какво искаш да направя заради тебе?” А пък когато пребъдва Христос, ти ще кажеш: ,,Какво да направя за Тебе?” Като един слуга ще бъдеш готов, каквото ти се каже, да го изпълниш, без никаква философия.

Веселие и радост

Линк към коментар
Share on other sites

07.07.17

Кто-то спрашивает: «Зачем эта молодая сестра приходит так часто к вам?» Говорю, что она приходит за двумя вещами – ищет Великое малое и Великое большое. За двумя вещами приходит ко мне – или за любовью, или за свободой. К кому бы и не приходила молодая девушка, она ищет две вещи – всё одно, приходит ли ко мне, или к вам. Найдёт ли она их, это другой вопрос. У девушки существует внутреннее противоречие.

Самоотречение

 

Някой пита: "Онази младата сестра защо идва толкова често при вас?" Казвам, за две неща идва тя - търси Великото малко и Великото голямо. За две неща идва при мене - или за любовта, или за свободата. При когото и да отиде една млада мома, тя търси две неща, все едно дали при мене, или при вас. Дали ще ги намери, то е друг въпрос. В себе си тя има едно противоречие.

Самоотричане

Линк към коментар
Share on other sites

08.07.17

Какое различие между вашим страданием и моим? И я страдаю. Вы беспокоитесь, что у вас нет дома и страдаете. А я же страдаю из-за того, что этот дом мешает этому человеку жить хорошо. Вы мучаетесь, что у вас нет денег, а я же мучаюсь, что эти деньги мешают человеку жить хорошо. Деньги являются препятствием. Ты надеешься на что-то, что не может дать никакой жизни.

Новый опыт

 

Между вашето мъчение и моето каква е разликата? И аз се мъча. Вие се мъчите, че нямате къща, и страдате. А пък аз се мъча, че тая къща спъва този човек да живее добре. Вие се мъчите, че нямате пари, а пък аз се мъча, че тия пари спъват човек да живее добре. Парите са спънка. Ти уповаваш на едно нещо, което не може да даде никакъв живот.

Новият опит

Линк към коментар
Share on other sites

09.07.17

Одна сестра пришла ко мне и мне говорит: «Учитель, мы тут изучаем Евангелие, чтобы познакомиться с Христом и Богом. Держусь тебя». Она мне говорит: «Я чувствую, что не могу дойти до Христа, но держусь за тебя». Не простое это дело. Я говорю: «Надо дойти к Христу». Чтобы дойти, кто-то должен стать вашим проводником. И чтобы дойти к Богу, между Богом и нами нужно существовать известным условиям. Не следует терять уверенность.

Добрые проводники

 

Една сестра дойде при мене и ми казва: „Учителю, тук учим Евангелието, да се запознаем с Христа и Бога. Към тебе се държа", ми казва тя. Тя ми казва: „Аз чувствам, че при Христа не мога да отида, но се държа за тебе." Не е така лесна работата. Аз казвам: „При Христа трябва да отидеш." Трябва да се отиде при Христа. За да отидеш, трябва да стане някой проводник за вас. И при Бога за да отидеш, между Бога и нас трябва да има среда. Не трябва да се обезсърчаваме.

Добри проводници

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...