Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (10.07.17 - 16.07.17)


Recommended Posts

10.07.17

До определённой поры (определённого момента) любовь прощает, но далее с этой поры – не прощает. Вода стирает, но в первой воде, в которой отстирывались некоторые пятна, второй раз вы уже не можете отстирать пятна. Стирает чистая вода, но нечистая вода не стирает.

Как вы поймёте это место в Писании, где говорится: «Гнев Божий и гнев Агнца (Христа) падут однажды на сынов непослушания»? И в другом месте говорится: «Истреблю с огнём ваших сынов». Сейчас вы считаете, что Христова Любовь означает вечно вам грешить и Он вечно вам прощать. Если вам вечно прощает – вы ничему не научитесь.

Новый Символ веры

 

Любовта до известно време прощава, но от известно време нататък не прощава. Водата изпира, но в първата вода, която е изпрала известни петна, втори път в нея вие не можете да изперете петната. Чистата вода изпира, но нечистата – не.
Как ще разберете това място в Писанието, дето се казва: "Гневът Божий и гневът на Агнето (на Христа) ще бъдат един ден върху синовете на непослушанието"? И казва се на друго място: "Ще изтребя с огън вашите синове." Сега вие смятате, че Христовата любов значи вечно да грешите и Той вечно да ви прощава. Ако вечно ви прощава, вие нищо няма да научите.

Новото верую

Линк към коментар
Share on other sites

11.07.17

Некоторые ученики говорят: «Научи нас, Учитель». Чтобы вас научить – надо слушать меня. И, прежде всего, я не нашёл людей, которые меня слушают.

Милосердие, смирение и молитва

 

Някои казват: "Научи ни, Учителю." За да ви науча, трябва да ме слушате. И най-първо, аз не съм намерил хора, които да ме слушат.

Милосърдие, смирение и молитва

Линк към коментар
Share on other sites

12.07.17

Если я останусь вас учить, то вы останетесь невежами всю жизнь. Я для вас являюсь только условием для того, что Бог вложил в вас с начала бытия. Существует нечто, вложенное в вас. Я – только условие для роста того хорошего, которое Бог вложил в вас. И когда оно вырастет, я буду знать, что работал, поскольку вызвал в Вас Божественное. Если же не вызвал в вас проявление Божественного – значит я знаю, что не поступил как надо.

Добрые проводники

 

Ако остане аз да ви уча, то вие ще си останете невежи през целия живот. Аз съм за вас само едно условие за онова, което Бог е вложил във вас от начало на битието. Има нещо вложено във вас. Аз съм само едно условие, за да израсне хубаво, което Бог е вложил във вас. И като израсне то, аз ще зная, че съм работил, понеже съм извикал Божественото във вас. Ако пък не извикам Божественото във вас да се прояви, значи аз зная, че не съм постъпил както трябва.

Добри проводници

Линк към коментар
Share on other sites

13.07.17

Я хочу заставить вас мыслить. Моей целью не является исправлять вас. Я не хочу заниматься вашим прошлым и вашими взглядами. Что вы думаете обо мне – это второстепенно. Какими вы были в прошлом – и это второстепенные вещи.

Три связи

 

Искам да ви накарам да мислите. Целта ми не е да ви коригирам. Аз не искам да се занимавам с вашето минало и с вашите възгледи. Какво мислите за мен – това е второстепенно. Какви сте били в миналото – и това са неща второстепенни.

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

14.07.17

Теперь оставляю мысль: Воспринимать Божию Любовь и с тем, что воспринимаете – Божественным – преобразовать все имеющиеся у вас сейчас состояния.

Три плода

 

Оставям сега мисълта: Да възприемете Божията Любов и с това, което възприемете – Божественото – да видоизмените всички ваши разположения, които сега имате.

Трите плода

Линк към коментар
Share on other sites

15.07.17

Умирая, мы умираем, поскольку не знаем как жить. Уже 30 лет я замечал: после каждой моей самой хорошей проповеди всё ещё имеется несколько поссорившихся человек, и они из самых лучших моих учеников.

Испытания ученика

 

Ние като умираме, ние умираме, понеже не знаем как да живеем. Аз съм забелязал, вече тридесет години, след всяка моя най-хубава проповед все ще има няколко души да се скарат, и то от най-добрите ми ученици.

Изпитите на ученика

Линк към коментар
Share on other sites

16.07.17

Я рассматриваю вещи с другой точки зрения. Рассматриваю жизнь по отношению к Божественной жизни, чтобы видеть имеется ли определённое несоответствие между моей жизнью и Божественной жизнью. Божественная жизнь – идея, которую надо достичь и для этого нужно работать долгое время.

Благотворное (целительное, истинное) состояние человеческой души

 

Аз разглеждам нещата от друго гледище. Разглеждам живота по отношение на Божествения живот, за да видя има ли известно несъответствие между моя живот и Божествения живот. Божественият живот е една идея, която трябва да се постигне, и трябва да се работи дълго време за това.

Здравословното положение на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...