Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (17.07.17 - 23.07.17)


Recommended Posts

17.07.17

В духовном мире нет мусорных свалок. Хочу вам сказать: не оставляйте никаких мусорных свалок внутри себя! Не оставляйте в своём уме излишки. Очищайте ото всего и свои сердце и ум. Сердце можно очистить труднее. Вашему уму обязательно нужно быть чистым. Чтобы преуспевать – не останавливайтесь на ваших несчастьях. Потому что то, о чём вы думаете, то с вами и происходит.

Опыты

 

В духовния свят няма бунища. Искам да ви кажа: Не оставяйте никакви бунища вътре в себе си! В ума си не оставяйте излишъци. Всяко нещо да изчистите и сърцето си, и ума си. Сърцето по-мъчно може да се изчисти. Умът ви обезателно трябва да бъде чист. За да сполучите в света, не се спирайте върху вашите нещастия. Защото за каквото мислите, то идва при вас.

Опити

Линк към коментар
Share on other sites

18.07.17

В природе нет несчастий, нет никаких преград, абсолютно никаких преград на пути любого человека; путь, по которому ты идёшь настолько гладок, что нет препятствий. Однако, если ты свернёшь с пути в кусты – найдёшь тысячи препятствий. И скажешь: «Каков этот мир!» Мир – добр, но ты покинул естественный путь и влез в кусты, в тёрн. Ты берёшь топор и начинаешь сечь тёрн, чтобы очистить путь. Но так ты совсем попадёшь в тяжёлое состояние.

Опыты

 

В природата няма нещастия, няма никакви спънки, абсолютно никакви спънки в пътя на никого; пътят, по който вървиш, е толкова гладък, че няма препятствия. Ако се отбиеш обаче от пътя в храсталака, ще намериш хиляди спънки. И ще кажеш: "Какъв е този свят!" Светът е добър, но ти си оставил естествения път и си влязъл в храсталака, в тръните. Ти взимаш брадва и почваш да сечеш тръните, за да си отвориш път Но така съвсем ще загазиш.

Опити

Линк към коментар
Share on other sites

19.07.17

И сейчас в прочтённой главе говорится о пришествии, а пришествие Господа не может осуществиться до тех пор, пока человек не познает в самом себе зло и не отстранит его. Человеку нужно иметь ясное представление о добре и зле, присутствующем в нём, и одновременно познавать путь, по которому надо идти. Имеются три пути – те, которые идут параллельно. Один путь – путь по которому вы идёте. Другой путь – путь зла. Зло до определённого времени будет идти с вами, но затем уйдет, оставит вас. ...И благодарите, что вы свободны от тех неприятностей, которые до этого времени препятствовали вам в жизни.

В новой окраске

 

Та сега в прочетената глава се говори за пришествието, а пък пришествието на Господа не може да стане, докато човек не познае злото в себе си и да го отдели. Човек трябва да има ясна представа за доброто и злото, което е в него, и същевременно да познава пътя, по който трябва да върви. Три неща са те, които успоредно вървят. Единият път, по който вие вървите. Другият път е път на злото. Злото до известно време ще върви с вас, но после ще си върви, ще ви остави. ...И благодарете, че вие сте свободни от ония неприятности, които досега ви спъват в живота.

В нова окраска

Линк към коментар
Share on other sites

20.07.17

Будешь помогать человеку, желающему исполнить волю Божию. Не помогай человеку, который не желает исполнять волю Божию. Не иди с ним! Не помогай ему! Почему? Потому что тот говорит: «Уходи прочь! Царь приказывает!» Что ты ответишь? Илия отвечает «Пусть огонь сойдёт на вас!» Илия был смелым!

Три связи

 

Ще помагаш на човек, който иска да извърши волята Божия. Не помагай на човек, който не иска да върши волята Божия. Не отивай с него! Не му помагай! Защо? Защото онзи казва: "Слез долу! Царят заповядва!" Какво ще отговориш? Илия отговори: "Огън да слезе върху вас!" Смел беше Илия!

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

21.07.17

Если я тебе скажу, что кого-то нельзя  любить, [то] как это понимаю? Ты можешь любить какого-то человека, идущего впереди тебя в том же направлении. А человека, идущего за тобой, ты любить не можешь, потому что окажешься позади. Почему ангел сказал Лоту, вышедшему из Содома и Гоморры: «Никто из вас не должен оборачиваться назад»? Лот послушал, но жена Лота обернулась – и стала солью (соляным столбом).

Три связи

 

Ако ти кажа, че не трябва да обичаш някого, ето какво разбирам. Можеш да обичаш някой човек, който върви пред тебе в същата посока. А човек, който е зад тебе, не можеш да го обичаш, защото ще останеш назад. Защо на Лот, когато излезе от Содом и Гомор, ангелът му каза: "Никой от вас да не се обръща да гледа назад"? Лот послуша, но жената на Лота се обърна – и стана на сол.

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

22.07.17

Идя к Богу, ты не можешь любить тех, кто идёт за тобой. Которых можешь любить? Тех, кто идёт впереди. И будешь иметь стремление, пойдёшь по пути, по которому все идут к Богу. Это – священный путь! Молодым и старым, кем бы они и не были, не нужно останавливаться чтобы ждать тебя. Ты будешь становиться сильнее, ускоришь свое движение и догонишь их. Займёшь среди них место и пойдёшь с ними. Это – путь. Так нужно рассматривать наши воззрения.

Три связи

 

Ти като вървиш към Бога, тия, които са зад тебе, не можеш да ги обичаш. Кои можеш да обичаш? Ония, които са напред. И ще имаш стремеж, да вървиш по пътя, по който всички отиват към Бога. Това е свещеният път! Млади и стари, които и да са, те няма да се спрат да те чакат. Ти ще усилиш, ще ускориш хода си и ще ги настигнеш. Ще вземеш едно място сред тях и ще тръгнеш с тях. Това е пътят. Така трябва да разглеждаме нашите възгледи.

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

23.07.17

Любовь к Богу содержит великую тайну: она та, кто может разрешить те жгучие вопросы, которые вас смущают. Любовь ты можешь приложить везде. Женщине, чтобы избавиться от всех несчастий, нужно иметь Любовь к Богу, к ближним и к самой себе. Мужу – также. Учёному – тоже! Всем нужно иметь это. Тогда вопросы легко разрешаются. Все споры в мире происходят потому что эти элементы отсутствуют.

Три плода

 

Любовта към Бога съдържа една велика тайна: тя е, която може да разреши ония палещи въпроси, които ни смущават. Навсякъде можеш да я приложиш. Една жена, за да се избави от всички нещастия, трябва да има любов към Бога, към ближния си и към себе си. Един мъж – също. Един учен – също! Всички трябва да имате това. Тогава въпросите лесно се разрешават. Всички спорове в света стават, защото липсват тези елементи.

Трите плода

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...