Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (24.07.17 - 30.07.17)


Recommended Posts

24.07.17

В чём состоит культура? Сегодняшняя культура начинается с чистоты. В мире везде требуется чистота. И от духовных людей требуется то же самое. У них очень большие претензии. Светские люди начали правильно – снизу, с физического мира. Мы должны внести чистоту в духовный и в умственный мир. То, что творится в мире, нам нужно внести и в чувства, и в ум – чтобы быть похожими на этих людей в мире. Начните с одежды – пусть она будет чиста! Потом чистоту надо перенести внутрь – чувствам надо быть чистыми.

Всё к лучшему

 

В  какво седи културата? Сегашната култура започва с чистотата. Идете в света – навсякъде изискват чистота. И от духовните хора изискват същото. Те са много претенциозни. Светските хора са започнали много добре отдолу, от физическия свят. Ние трябва да внесем чистотата в духовния и в умствения свят. Туй, което светът прави, ние трябва да го внесем и в чувствата, и в ума – да приличаме на тия хора в света. Почнете от дрехите – да са чисти! После чистотата трябва да я пренесем вътре, чувствата трябва да бъдат чисти.

Добре е

Линк към коментар
Share on other sites

25.07.17

Здоровый человек может ходить босым утром, но больному – нельзя. Я бы ему посоветовал ходить босым часов в одиннадцать, когда земля согреется. Постепенно ему надо научиться. Некоторые правила не для всех – они только для лечения.

Один лев

 

Здравият може да ходи бос сутринта, но болният – не. Аз бих го посъветвал да ходи бос към 11 часа, когато се стопли земята. Постепенно да се научи. Известни правила не са за всички еднакви, това е само за лекуване.

Единият лев

Линк към коментар
Share on other sites

26.07.17

Значит, у Любви существует прилив, значит, определённые силы в природе вливаются в твою душу. Иной раз человек может закрыть этот источник – эта энергия может перестать вливаться в душу и тогда человек теряет Любовь. Любовь может теряться. Если ты перестаёшь чувствовать то, что чувствовал ранее, это и называется потерей Любви. Течение существует, но то, что вливается внутрь, оно исчезает. Осуществляется и вливание света в человеческий ум. Когда прекратится вливание, прекращается и мысль. Существует вливание – его называют инфлукс. Когда вливание прекращается, тогда прекращается и чувствование, и тогда человек находится в противоречии. И противоречие состоит в этом. Тогда человек ощущает в своей жизни одну пустоту и его ничего в жизни не привлекает. Но придёт это течение и жизнь снова обретает смысл.

Естественное состояние человеческой души

 

Значи при любовта има един прилив, значи известни сили в природата се вливат в душата. Някой път човек може да затвори този извор, или тази енергия може да престане да се влива в душата и тогава човек изгубва любовта. Любовта може да се изгуби. Това, което ти чувстваш, преставаш да го чувстваш, и това се нарича изгубване. Течението си съществува, но това, което се влива вътре, то изчезва. Има вливане на светлината и в човешкия ум. Престава вливането, престава и мисълта. Има вливане, наричат го инфлукс. Щом престава вливането, тогава престава и чувстването и тогава се намира човек в едно противоречие. И противоречието се състои в това. Тогава човек усеща в живота си една празнота, и в живота нищо не го привлича. Но дойде това течение и животът пак се осмисля.

Естественото положение на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

27.07.17

Помните, что существует Один, Кто вас любит, и нет причин для потери уверенности. И так, Тот, Кто вас любит, иной раз может вам показать это через каких-то внешних людей. Но допустим, что Он через внешних людей не проявляется – каким должно быть тогда ваше положение?

Проводники

 

Помнете, че има Един, Който ви обича, и няма какво да се обезсърчавате. Сега Този, Който ви обича, някой път може чрез някои външни хора да ви покаже това. Но да допуснем, че Той чрез външни хора не се проявява, какво трябва да бъде тогава вашето положение.

Проводници

Линк към коментар
Share on other sites

28.07.17

Мы сидим и говорим: «Меня некому любить». Это неправильная идея. Ты не рассуждаешь правильно. Существует Один, любящий вас. Каждый день для тебя восходит Солнце. Солнце, взойдя, ищет тебя. Есть существо, которое, выйдя, ищет тебя. Солнце любит тебя. Под Солнцем я понимаю Бога, Который создал тебя. Как мы интересуемся своей картиной, так и Бог интересуется кем бы то ни было. Он интересуется как ты растёшь – растёт ли то, что он вложил в тебя, или нет. Если ты Его не видел – это другой вопрос. Может быть твоё внимание было на что-то отвлечено.

Проводники

 

Ние седим и казваме: „Мене няма кой да ме обича.” Идеята не е права. Ти не разсъждаваш правилно. Има Един, Който ви обича. Всеки ден за тебе изгрява слънцето. Слънцето, като изгрее, те търси. Има едно същество, което, като излезе, те търси. Слънцето те обича. Под слънцето аз разбирам Бога, Който те е създал. Както ние се интересуваме за една своя картина, така и Бог се интересува за когото и да е. Той се интересува как ти растеш, дали онова, което е вложил в тебе, расте, или не. Ако ти не си Го видял, то е друг въпрос. Може твоето внимание да е било отвлечено някъде.

Проводници

Линк към коментар
Share on other sites

29.07.17

Когда Провидение желает дать вам большое благо, оно посылает вам предварительные страдания. Дождь – благо, которое Провидение будет вам давать – страдание. И после этого придёт радость. Всегда, когда к вам придёт большое несчастье, большая печаль, то это большое испытание будет предшествовать большой радости. Поэтому всегда наблюдайте: если к вам придёт большая радость, то непременно к вам придёт и большая печаль. Наблюдайте. Если к вам придёт большая печаль, то вслед за ней непременно нужно ожидать, что придёт большое Божие благословение.

Веселие и радость

 

Когато Провидението иска да ви даде голямо благо, то ви праща предварителни страдания. Дъждът е благото, което Провидението ще ви даде - страданието. И след това ще дойде радостта. Всякога, когато ще ви дойде голямо нещастие, голяма скръб, то това голямо изпитание ще се предшества от голяма радост. Затова всякога наблюдавайте: дойде ли ви голяма радост, то непременно ще ви дойде голяма скръб. Наблюдавайте. Ако ви дойде голяма скръб, то след нея непременно трябва да очаквате, че ще дойде голямо Божие благословение.

Веселие и радост

Линк към коментар
Share on other sites

30.07.17

Ныне тому, что в вас посеяно, нужно прорасти. Существует многое, посеянное в вас, для которого нужна особенная Божественная энергия, чтобы эти маленькие семена эти дары проросли. Например, если восходит Солнце, и вы не выходите чтобы подставить себя согреванию солнечными энергиями, вы не можете принимать эту прану, ожидаемую от Солнца. Выйдете и выберете самое хорошее место.

Проводники

 

Та сега онова, което е посято във вас, трябва да възрасне. Има много неща, посети във вас, за които трябва особена Божествена енергия, за да могат тези семенца, тия дарби, да израснат. Например ако слънцето изгрява, и вие не излезете да се поставите да ви огреят слънчевите енергии, вие не може да приемете тази прана, която очаквате от слънцето. Ще излезете и ще изберете най-хубавото място.

Проводници

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...