Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Спомените


sony

Recommended Posts

Ами виж, бащата на сестрите Полгар, ако беше взел три други деца, дали щеше да постигне и с тях същото? От трите сестри, аз съм чувала май само за една - Юдит, т.е бащата е обучавал еднакво и трите, но те кой знае защо са постигнали различни резултати. Ето това е предразположеност :)

Не, не е предразположение, защото и трите са обучавани в шахмата и трите имат забележителни успехи в него. Познаваш изглежда само Юдит, която беше на 9-то място в класацията на ФИДЕ в един мъжки спорт.

06100112.jpg

София, Сузан (Жужа) и Юдит

И тъкмо, че това важи и за трите е силен аргумент, че тук не става въпрос за съвпадение. А въпроса какво щяло да стане с други сестри е безпредметен и само измества темата. Мисля, че ми се оформя вече представата, че това е метод, който често ползваш m173.gif

...

Добре, така да е :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...
Цитат

Мислите ли, че е вьзможно - някьде, някога, някак си - да се вмькнете отново чрез спомена в миналото и да изживеете всичко отново, сякаш е сега. И дали ако е вьзможно, ще можем да избираме това, което искаме да изживеем отново, но без да го преоткриваме, без да променяме, моделираме и коригираме. Да изживеем онова което е било, точно такова каквото е било, такива каквито сме били?

Разбира се че може . Но както казва Станимир , ако си асимилирал информацията, и е станала част от тебе . Ще бъдеш действащо лице и наблюдател едновременно .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

Защо имам спомени за мои сънища от преди 20/20+ години?

Какво мога да направя, за да намаля паметта си по отношение на едни неща и да я усиля по отношение на други?

Линк към коментар
Share on other sites

В 6.09.2012 г. at 9:27, Станимир каза:

Какво значи "равни"? Всеки е такъв, какъвто се е изградил в миналото. Равният старт е много далеч назад в миналото, когато човек достига индивидуализация и става отговорен за действията си.

Ако приемем, че сме започнали да се прераждаме по различно време, значи стартът не е равен? Или под "равен старт" визираш това, че всички сме създадени с еднакви качества.

А едновременно ли сме създадени? Защото според книгите на д-р Нютън - не, появили сме се последователно.

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

Ако приемем, че сме започнали да се прераждаме по различно време, значи стартът не е равен? Или под "равен старт" визираш това, че всички сме създадени с еднакви качества.

Еми , равен е . :) Всеки е тръгнал от най малката единица-живот .  И продължава да е същата единица-живот , без промяна . Не е едновременен . Разликата е в опита натрупван с времето  .Опит който по принцип не става за състезание .При състезанието има основно значение , времето . Всеки ден има различен победител . Но хората така са възпитавани да се състезават и сравняват . Това е полезно само за физическото усъвършенстване .

 
Цитат

 

  В 6.09.2012 г. at 9:27, Станимир каза:

Какво значи "равни"? Всеки е такъв, какъвто се е изградил в миналото. Равният старт е много далеч назад в миналото, когато човек достига индивидуализация и става отговорен за действията си.

 

Той не влиза често ...Аз мисля че тези думи са : В сегашния момент по състоянието си , можем да съдим колко сме се отдалечили от Бога . На практика сравняваме тези разлики и мислим :) че сме различни . Спомените ни , са различни .

Линк към коментар
Share on other sites

В 10.12.2018 г. at 10:44, АлександърТ.А. каза:

Еми , равен е . :) Всеки е тръгнал от най малката единица-живот .  И продължава да е същата единица-живот , без промяна . Не е едновременен . Разликата е в опита натрупван с времето  .Опит който по принцип не става за състезание .При състезанието има основно значение , времето . Всеки ден има различен победител . Но хората така са възпитавани да се състезават и сравняват . Това е полезно само за физическото усъвършенстване .

Той не влиза често ...Аз мисля че тези думи са : В сегашния момент по състоянието си , можем да съдим колко сме се отдалечили от Бога . На практика сравняваме тези разлики и мислим :) че сме различни . Спомените ни , са различни .

А какво остава за генетичната разлика? Мисля че генетиката играе не малка роля за начина по който мислим и действията ни. Например изследванията за IQ в които разделят близнаци и ги отглеждат в различни среди но въпреки това по IQ са сходни. Да не говорим пък за расови различия там вече доказателствата са налице.

Линк към коментар
Share on other sites

Станимир говори за раждането като човешки същества , не като личности .Опитвам да го допълня .

А  паметта--ДНК е нечий опит , преработен  до есенция и вграден в материята . Не съм запознат точно , до колко тази памет се носи от ДНК  и колко от душата  . Но е важен факта , че не са достатъчни само родителите , за да е гениален наследника , Обикновено едно от децата става гений . Явно , нужната памет я носи душата и в подходящите условия става израстването му , до  генйална личност .

Найстина , погледнато от една стандартна човешка гледна точка ( :) ) , личностите , нямат равен старт . Те тръгват от позицията на компресираната памет в душата и генетиката на родителите , както и от условията на развитие . Както казват учителите , всеки е поставен в специални условия подходящи само за него . ...Но погледни думата ,,човещина" . Тя е показателна за стремежа на човека да погледне над/извън условията . От една космическа  гледна точка , на себе си и живота тук . И от една такава по--мащабна позиция , ние хората сме еднакви . Направени по един калъп , наречен Адам . И от тази гледна точка , всяка душа , поучила живот е същата като другите . С протичане на живота във времето се натрупват промените в зависимост на различните преживяваания .

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...