Jump to content
Порталът към съзнателен живот
sony

Спомените

Recommended Posts

Ами виж, бащата на сестрите Полгар, ако беше взел три други деца, дали щеше да постигне и с тях същото? От трите сестри, аз съм чувала май само за една - Юдит, т.е бащата е обучавал еднакво и трите, но те кой знае защо са постигнали различни резултати. Ето това е предразположеност :)

Не, не е предразположение, защото и трите са обучавани в шахмата и трите имат забележителни успехи в него. Познаваш изглежда само Юдит, която беше на 9-то място в класацията на ФИДЕ в един мъжки спорт.

06100112.jpg

София, Сузан (Жужа) и Юдит

И тъкмо, че това важи и за трите е силен аргумент, че тук не става въпрос за съвпадение. А въпроса какво щяло да стане с други сестри е безпредметен и само измества темата. Мисля, че ми се оформя вече представата, че това е метод, който често ползваш m173.gif

...

Добре, така да е :feel happy:

Сподели това мнение

Цитат

Мислите ли, че е вьзможно - някьде, някога, някак си - да се вмькнете отново чрез спомена в миналото и да изживеете всичко отново, сякаш е сега. И дали ако е вьзможно, ще можем да избираме това, което искаме да изживеем отново, но без да го преоткриваме, без да променяме, моделираме и коригираме. Да изживеем онова което е било, точно такова каквото е било, такива каквито сме били?

Разбира се че може . Но както казва Станимир , ако си асимилирал информацията, и е станала част от тебе . Ще бъдеш действащо лице и наблюдател едновременно .

Сподели това мнение

Защо имам спомени за мои сънища от преди 20/20+ години?

Какво мога да направя, за да намаля паметта си по отношение на едни неща и да я усиля по отношение на други?

Сподели това мнение

В 6.09.2012 г. at 9:27, Станимир каза:

Какво значи "равни"? Всеки е такъв, какъвто се е изградил в миналото. Равният старт е много далеч назад в миналото, когато човек достига индивидуализация и става отговорен за действията си.

Ако приемем, че сме започнали да се прераждаме по различно време, значи стартът не е равен? Или под "равен старт" визираш това, че всички сме създадени с еднакви качества.

А едновременно ли сме създадени? Защото според книгите на д-р Нютън - не, появили сме се последователно.

Сподели това мнение

Цитат

Ако приемем, че сме започнали да се прераждаме по различно време, значи стартът не е равен? Или под "равен старт" визираш това, че всички сме създадени с еднакви качества.

Еми , равен е . :) Всеки е тръгнал от най малката единица-живот .  И продължава да е същата единица-живот , без промяна . Не е едновременен . Разликата е в опита натрупван с времето  .Опит който по принцип не става за състезание .При състезанието има основно значение , времето . Всеки ден има различен победител . Но хората така са възпитавани да се състезават и сравняват . Това е полезно само за физическото усъвършенстване .

Цитат

В 6.09.2012 г. at 9:27, Станимир каза:

Какво значи "равни"? Всеки е такъв, какъвто се е изградил в миналото. Равният старт е много далеч назад в миналото, когато човек достига индивидуализация и става отговорен за действията си.

Той не влиза често ...Аз мисля че тези думи са : В сегашния момент по състоянието си , можем да съдим колко сме се отдалечили от Бога . На практика сравняваме тези разлики и мислим :) че сме различни . Спомените ни , са различни .

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега