Jump to content
Порталът към съзнателен живот

С молба за мнение от специалист...


Recommended Posts

Здравейте,четох много тук и реших да се регистрирам и да получа адекватна помощ. Надявам се лекар да отговори на притесненията ми.Получавах гърчове с акушерски ръце месеци наред и зачестиха.Постъпих в болница,изследваха ме по хиляди начини. ЯМР на шия -протузия на шийни прешлени,дискова болест-нищо фатално.ЯМР на глава-нищо. Финално заключение на комисия лекари -Смесено личностно разстройство. Разстройство в адаптацията. Конверзионно разстройсто.Притеснява ме,че забравям много. Вече си записвам къде да ида,защо да отида там.Понякога забравям тефтера,на който пиша.Това ме срива. Треперя непрестанно. Забравям запалена цигара и излизам,забравям печка,забравям какво казвам,правя и т.н. Лекувам се със Сетинин 200 мг и Конвулекс от 300мг. Психоложка-уникална при това,ми прави какви ли не тестове. Изследване на памет: Методика " 10 думи" -ус. фиксация- 42% -умерено снижение. Ус ретенция- 80% леко снижение. Логическа памет- Ус. първи текст-46% умерено снижение. Ус.втори текст-38% умерено снижение. Тест Бентон- Данни за груби и нормален тип грешки.Грешни вътрешни детайли на главни фигури,персервации на периферни фигури,единично изпускане на главна фигура.Налице са 5 правилно възпроизведени табла. Полуструктурирано интервю за диагностика на личностни разстройства IPDE - Ананкаст- 6; Тревожен-2; Хистрионен-1; Шизоид-6; Зависим-0; Емоционално нестабилен-13 /граничен-5, импулсивен-8/; Асоциален-2; Параноид-7...Въпросник MMPI- Личност със соматични оплаквания,които са свързани най-вече с конверзионна симптоматика и хронична болка, а не са класически депресивни симптоми. Липсва инсайд по отношение на соматичните симптоми и поведение,налице е отказ да се приеме,че симптоматиката е свързана с емоционални конфликти и психични проблеми.Като цяло личността се характеризира с напрегнатост,безпокойство,раздразнителност и дисфоричност.Комбинацията със скала 8 подсказва за депресивно преживяване,често с тревожност като е налице страх от загубата на контрол.Налице е склонност към отричане на психически проблем,въпреки явните поведенчески признаци на тревожност и напрежение.Това често се съпътства с фобии,страхове,подтиснатост и проблеми със съня..Като цяло липсва инсайд за хистрионния механизъм,което обичайно прави интервенциите бавни и трудни.Методика "Незавършени изречения"- - Данни за страхове и тревожност от бъдещето,нисък контрол над емоциите. Стана дълго,но го написах,за да има достатъчно поглед върху проблема. След всичко това,проблема е следния-страдам от нарушения в съня-будя се често,имам проблеми с паметта.От Сетинина (колкото и тъпо да звучи и банално) имам доста качени кг и това ме убива. Знам,че здравето е по-важно,но съм млада и съм жена и това,че качвам кг,а реално не се храня,ме притеснява да го пия и се случва да го пропускам.Той ме успива,но се научих да заспивам и без него.Страдам и от мания за чистене и подреждане,което имах и преди,но сега на себе си омръзвам. И защо лекар ми каза,че това с паметта ще става по-задълбочено,че ще пия тези хапчета известно време,никой не знае колко,но заради някакви пропуски на тестовете,щяла паметта да се влошава.Искаха втори ЯМР на глава,но го отложиха временно.

Линк към коментар
Share on other sites

Поставили въпроса, за нарушената памет и увеличеното тегло, на психиатъра изписал ти сетинина и какво ти отговори той?

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, д-р Тодор Първанов каза:

Поставили въпроса, за нарушената памет и увеличеното тегло, на психиатъра изписал ти сетинина и какво ти отговори той?

Доктор Първанов,благодаря Ви,че видяхте поста. Да,поставен е въпроса за Сетинин-а. Но каза,че не може да се спре сега,само разреди дозата за прием. Наясно е,че съм с кг нагоре,но някак нищо не каза. За паметта ми каза друг лекар на визитация по време на моя престой в болницата. Той се бе запознал с тестовете,които са направени и явно е имал разговор с психоложката. Аз преди тестовете само споделих,че разговаряйки с мои близки по тел тогава,те установяваха,че не помня какво са казали в последователни разговори.После си дадох сметка,че имах отлични умения да помня всичко,но четях и не следях от дълго време и съм неглижирала проблема.Дадох си сметка колко много забравям.Тогава последваха тестовете.И защо да следва да се влошавам? Никой не каза....А тези резултати ги взех от досието си.В епикризата пише,че всичко е ок

Линк към коментар
Share on other sites

Сетинила влошава когнитивните функции- вниманието и паметта ти са нарушени от него. Медикаментозното ти лечение трябва да се промени.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм повече от съгласна това лечение да се промени и да се спре и качването на тези кг,че се съсипвам от комплекси. Но проблемите,за които говорим с Вас са от преди лечението. Бих ли могла да се видя с Вас на консултация? Как да намеря Ваши координати,ако бихте поели случая с мен?  Някъде мисля,че видях,че работите и в София,просто ако може някак да осъществим връзка.Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Това отпуск ли е? Да ми препоръчате някой Ваш колега или ако сте в отпуск,предпочитам Вас да изчакам.Има ли място за притеснение от тестовете,които видяхте тук?

Линк към коментар
Share on other sites

Не, не е отпуск.Продължително е.

Ако си приемала медикаменти  или си била под стрес по време на психологическите тестове, те не са релевантни.

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

преди 5 часа, д-р Тодор Първанов каза:

Не, не е отпуск.Продължително е.

Ако си приемала медикаменти  или си била под стрес по време на психологическите тестове, те не са релевантни.

За жалост не съм приемала нищо....А стрес не е имало,даже никак не се притеснявах. Жалко е,че не ммога да срещна с Вас.А лекарите при които бях,няма да ми сменят терапията,отказват.Те това си знаят като лечение и край-говорих няколко пъти с тях. По ЗК толкова. Не ми пречи да платя,но във ВМА това ми казват и за тях стига :( Оставам обречена на тази терапия и това си е. Пия само Конвулекса,защото Сетинина ме прави неадекватна,обясних им 100 пъти,че се налага да шофирам (самотна майка съм) и няма кой да ме замести в нищо и не мога да пия като пътувам при тях.Спирала съм си лечението и не било редно рязко да се спира и започва-нямам избор.

Линк към коментар
Share on other sites

,,А стрес не е имало,даже никак не се притеснявах.,,

Ти не би направила тези изследвания, ако не си в стрес.Ето, аз много забравям, но не се притеснявам от това и не ходя по лекари.Ако се присвоявах, тоест изпитвах стрес от това, щях да посетя психолог и понеже съм под стрес изследванията биха били такива като твоите.

Потърси доктор Сираков, работи в Люлин, адреса го има в нета,работи и по каса.

Линк към коментар
Share on other sites

Ще го потърся,благодаря. Назначиха тестовете,защото бях хоспитализирана.Престоя беше дълъг и всички,които бяхме от контигента на МО минахме тестове при психолог. За всички ни-цивилни или не служители,изследванията и тестовете трябваше да се направят,за да минем комисия за годност. И така общо взето.Ще потърся доктора,който ми препоръчвате.

Линк към коментар
Share on other sites

 Здравейте, Д-р Първанов имам въпрос към вас. Преди месец ми се струпаха много проблеми и раздяла със приятелката 3 годишна връзка. Аз имам ОКР, и започнаха след това да се активират различни натрапчиви мисли. Бях натрупал доста гняв и преди няколко дена си писахме, и тя ми каза че не съм и се извинил за едно нещо а аз мислех че съм се извинил. И аз задълбах здраво в тази мисал. Чета в момента книгата на Д-р Джефри Шуорц "Обсебен Мозък. Използвам техниката на четирите стъпки от книгата. И сякаш имат благоприятен ефект върху съсзнанието ми. Но тази мисла се закостени от няколко дена в главата ми. Ходя на психотерапевт, но той сега е един месец отпуска. Исках да попитам за някаква препоръка може би книга или ефикасни техники, и дали е възможно заради ОКР да не мога да си спомням някой неща. С годините съм създал в съзнанието си някакво чувство за вникване в нещата до най-малката подробност, някакъв вид перфекционизам. И това ме сасипва, в началото всичко беше ОК но ОКР-то ми не ме остави докато не изпадна в стрес и депресия. Пия антидепресант оропрекс 10 мг и Клонарекс 0,5 мг. Боря се здраво, спортувам правя йога. Но нямам работа и мисля че това притеснение допълнително засилва обсесиите ми. Затова ви моля като специалист за някакъв съвет, който може да ми дадете. Защото вече е нетърпио, опитвам с техниката, но за съжаление на моменти се изпусках да я търся по телефона и това дообърка нещата. Втълпих си понеже тя скъса с мен по месинджър някакви неща, че е трябвало очи в очи. И от там тръгнаха проблемите ми, понеже бяхме пиинали предната вечер и не помнех всичко преди да си тръгне при скандала какво стана. И се задълбах, сега със адски много усилия се опитвам да се справя с този кошмар. За съжалене от всичко това започнах да имам проблеми и със ерекцията. А от години се боря понеже преди години бях получил такъв проблем, но се бях пооправил. 

Редактирано от alex8888
допълнение
Линк към коментар
Share on other sites

В 4.08.2017 г. at 16:02, alex8888 каза:

Пия антидепресант оропрекс 10 мг и Клонарекс 0,5 мг.

Той д-р Първанов ще ти отговори, но аз се чудя защо му поставяш този въпрос...

Имаш лечение, "лекуваш" се от "болестта" си - защо са ти техники? Нима вирусните инфекции се лекуват с психологически техники?

Линк към коментар
Share on other sites

 Защото мислите ми зациклят понякога дори и при осъзнаване. А и психотерапевта в момента е отпуска. И се боря сам със натрапчивите мисли. Опитвам да осъзнавам защо ме тормозят някой мисли и чрез техники да опитва да ги намалявам след това. Това ми е мисалта, просто зациклям в/у дадени мисли. 

Линк към коментар
Share on other sites

,, Защото мислите ми зациклят понякога дори и при осъзнаване.,, 

Ами, те нали за това се наричат ,,натрапливи,,, защото осъзнаването не помага за справянето с тях. Само си губиш времето с разсъждения по техинят смисъл.Това ли пише в книгата?

,,Опитвам да осъзнавам защо ме тормозят някой мисли,, 

Момче, момче, това, което правиш - да влизаш в съдържанието им го поддържа.Никога не се мисли по съдържанието.Съдържанието зависи от ценностната система.Ако за човека най-ценното са децата, то натрапливостите са свързани с тях, ако най-ценното е здравето, то те са на тази тема и т.н.

Не влизай в съдържанието, придържай се към четирите стъпки.

Линк към коментар
Share on other sites

 Дори започнах да се олавям че едни спомени се объркват със други, и даже си измислям и фалшиви такива свързани с нея. Но опитвам да се придържам към стъпките. Благодаря ви за отговора. Дано това чудо премине скоро, точно след сеситяа ми се разделихме и бяха започнали още преди това да се появяват по-тежки мисли заради преумората. С, които ми бе трудно да се преборя и това за капак ме довърши. Но сякаш до сега не ми се бяха явявали и толкова фалшиви спомени. В опита ми да се сещам за някакви неща се появяват, хем се стремя да не го правя.

Редактирано от alex8888
дописване
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз искам да благодаря от сърце на д-р Първанов за насоката и препоръката.Посетих лекаря,имам сгрешена диагноза,имам нова терапия и час за втори преглед. От сърце благодаря и все пак ще се радвам,ако мога да се срещна и с Вас за мнение.

Линк към коментар
Share on other sites

Радвам се, че съм могъл да ви помогна и на мен нещата с диагнозата и назначеното ви лечение не ми изглеждаха наред.

Чисто професионално и аз съм любопитен, да видя, за какъв проблем точно се касае при вас, но в момента нямам такава възможност.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...