Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Благодаря зя отговорите! Еми завършила съм средно общобразователно. След това записах публична администрация и сега съм 3 курс, не съм го завършила все още. Нямам кетапи на този етап. Със средно образование освен консултант, аниматор, да работя нещо с ръцете не виждам да мога да правя друго. Както писах  по-горе единственото, което съм зебелязала като нещо в което да се справям е ,че за изпитите мога да уча неща и после да ги пиша и да давам точни отговори на изпитите. Друго не съм забелязала като нещо, в което да се справям , затова се отчайвам. Виждам,че ако човек няма комуникативни умения почти няма професия в която да се справи ,нито учител, нито консултант, нито аниматор или подобни неща, а аз наистина не мога да правя неща с ръцете, пробвам се  и виждам,че просто не става има хора, които правят същото за първи път и го правят както трябва ,а аз го правя за 2-3 месеца примерно и той се справя по-добре от мене, а аз развалям продукцията. Затова се чудя какво да пробвам като професия за да не се затвърждава това негативно мнение за мен????Аз не виждам професия без комуникация освен хамалин или неща с ръцете

Редактирано от cvetovetena
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Изучи някаква специалност, която има приложение в индивидуална работа, научни изследвания, някакви такива сфери, в които се се изискват комуникационни способности. Тогава ще можеш да развиваш силната си страна и да я опознаеш и вече няма да имаш този комплекс за малоценност, че за нищо не ставаш. 

Намери нишата, която е подходяща за твоите способности. Не всяка работа изисква добри комуникативни способности.

И аз се лутах дълги години точно поради същата причина, а тя е че въобще не съм комуникативен и това ми е ужасно слаба страна, която не мога да променя. На всяка работа доста бързо се стигаше до изявяване на слабостите в комуникацията. Просто не са ми в природата. Не ставах за учител и прочие.

Но си намерих работната ниша, в която не се изисква комуникация на работата в Германия. Работата ми е индивидуална, научно-изследователска и на компютър и ако трябва да контактувам, го правя по и-мейл и почти винаги сработва, много рядко се налага да се обаждам по телефона. Намерих си нишата и разбрах, че съм съвсем даже способен и оценен.

Дори на последния годишен разговор с шефа си издействах още повече отдръпване от комуникация. Казах, че телефонирането е източник на стрес за мен и не ми е силната страна, и ако е възможно да вземем решение повече да не се налага да телефонирам, всички контакти да осъществявам само по и-мейл. Съгласи се веднага, каза "няма проблем, подписваме официално да не телефонираш повече, ти имаш други силни страни, които ние много ценим и можем да живеем с това да ограничиш комуникацията щом така искаш". Така че един път докажеш ли се като специалист, те знаят вече кого имат в твое лице и не искат да те загубят, с течение на времето вече можеш да налагаш и ти правила, които са ти изгодни и те почват да правят компромиси, а ти си издействаш свобода. 

Така че и вълкът сит, и агнето цяло. Аз съм добре, върша само това, което ми приляга, и не се налага постоянно да се сблъсквам с недостатъците си по отношение на комуникацията и общителността, а работата предпоставя много индивидуална и задълбочена работа, която от друга страна не всеки умее. Така че всеки има в различна насока своите силни страни. Пожелавам ти да намериш и ти твоята работна ниша, която да е в унисон с качествата ти.

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте! Искам да Вие попитам как човек да издържи в напрегната ситуация, ако знае ,че ще загуби нещо и как да запази самообладание, когато трябва да се бори за нещо?Аз примерно като ми поставят някакво условие, че трябва да съм в изпитателен срок на работа и се скапвам или когато е трябвало да се боря за някаква връзка. Много хора казват,че в този свят не трябва да се бориш за нищо, те нещата сами си идвали при тебе, но не е така, доказан факт е,че за да имаш успех в нещо или да задържиш някаква връзка трябва да се бориш, да се променяш,да влагаш за цел, но аз не мога постоянно като стане така и се  отказвам веднага,не мога да устоя на напрежението и отстъпвам на другата жена моя приятел или си отстъпвам работата, много пъти съм правила така. Постоянно се отказвам от моите неща и ги получава друг, защото ако не предприемаш действия към нещо и природата не търпи празно пространство и това отива при някой друг. Много хора си казват,че успехът в работата им ще им падне от небето,но не е така, той е резултат от упорит труд и следване на конкретна цел.Какво да променя в начина на мислене за да премина от пасивност и униние в борба и ясно следване на цели??? Аз примерно знам,че би било подходящо да премълча дадени неща, но ги казвам под влияние на емоциите и също знам примерно какви действия трябва да предприема в дадена ситуация, но не го правя. Примерно вместо да сготвя нещо вкусно и да се приведа в добър за партньора вид   говоря за да задържа приятелят си, изпадам в паника и започвам да говоря някакви неща под влияние на емоциите и се обяснявам 2 часа някакви неща, който по скоро биха имали обратен ефект. аз знам ,че това не е ок, но го правя под влияние на емоциите и не мога да се контролирам, правя всичко  в резултат на емоцията която чувствам вмомента. Как да се справя ???

Линк към коментар
Share on other sites

преди 14 часа, cvetovetena каза:

.Какво да променя в начина на мислене за да премина от пасивност и униние в борба и ясно следване на цели??? Аз примерно знам,че би било подходящо да премълча дадени неща, но ги казвам под влияние на емоциите и също знам примерно какви действия трябва да предприема в дадена ситуация, но не го правя. Примерно вместо да сготвя нещо вкусно и да се приведа в добър за партньора вид   говоря за да задържа приятелят си, изпадам в паника и започвам да говоря някакви неща под влияние на емоциите и се обяснявам 2 часа някакви неща, който по скоро биха имали обратен ефект. аз знам ,че това не е ок, но го правя под влияние на емоциите и не мога да се контролирам, правя всичко  в резултат на емоцията която чувствам вмомента. Как да се справя ???

Нека първо да определим твоята цел. Каква е тя в ситуацията за която говориш?

Линк към коментар
Share on other sites

преди 5 часа, Диляна Колева каза:

Нека първо да определим твоята цел. Каква е тя в ситуацията за която говориш?

да мога да издържа процеса на обучение в дадена работа и да стигна да положителен резултат и да се задържа на работата, а аз постоянно в изпитателния срок се чувствам под страх и не мога да предприема никакви действия, който да доведат до постигането на целта . Фиксирам се върху грешките и не мога да предприема действията. Грешките завладяват умът ми и постоянно се извинявам, после се отказвам и тн и после пак се връщам и итн и това създава у другите  впечетление  че съм емоционално нестабилна и не става нищо стига се до уволонение, дори да знам какво трябва да правя не го правя и действам постоянно под влиянието на временните емоции, някой ме казва нещо и ставам депресирана, после м казва нещо добро и пак ставам ок

Редактирано от cvetovetena
Линк към коментар
Share on other sites

Какво ти е необходимо, за да издържиш процеса на обучение?

Линк към коментар
Share on other sites

"Емоционална стабилност" е празна фраза. В нея няма съдържание. Дай ми малко повече съдържание за това какво ТОЧНО ти липсва, за да издържиш процеса на обучение.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Цитат

Благодаря зя отговорите! Еми завършила съм средно общобразователно. След това записах публична администрация и сега съм 3 курс, не съм го завършила все още. Нямам кетапи на този етап. Със средно образование освен консултант, аниматор, да работя нещо с ръцете не виждам да мога да правя друго. Както писах  по-горе единственото, което съм зебелязала като нещо в което да се справям е ,че за изпитите мога да уча неща и после да ги пиша и да давам точни отговори на изпитите. Друго не съм забелязала като нещо, в което да се справям , затова се отчайвам. Виждам,че ако човек няма комуникативни умения почти няма професия в която да се справи ,нито учител, нито консултант, нито аниматор или подобни неща, а аз наистина не мога да правя неща с ръцете, пробвам се  и виждам,че просто не става има хора, които правят същото за първи път и го правят както трябва ,а аз го правя за 2-3 месеца примерно и той се справя по-добре от мене, а аз развалям продукцията. Затова се чудя какво да пробвам като професия за да не се затвърждава това негативно мнение за мен????Аз не виждам професия без комуникация освен хамалин или неща с ръцете

На фона на това, което съм написала може ли да ми дадете някакви конкретни неща, който да пробвам като вариант. Обещавам ,че ще пробвам. Работих няколко седмици за А 1 и ме уволниха оттам. Казаха ми,че не умея професията. Какво да правя???ОТЧАЯНА СЪМ

 

 

 

 

 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Ще ми дадете ли данни за някакъв кариерен тест, дори който е платен за да мога да намеря какво да работя, но де е ефективен

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...