Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Притеснение от връзки


mariag

Recommended Posts

Здравейте, реших да споделя тук друг мой проблем (понеже миналия път много ми помогнаха някои хора), този път относно връзките с момчета. Та, почти на 21 години съм и до сега не съм имала взаимоотношения с момче (освен приятелски). Може да се каже, че преди 2 години се "влюбих" за първи път и до ден днешен имам някакви симпатии към този човек, макар и не както преди. Той, а и никой около мен освен майка ми не знаеше, че го харесвам. Никога не съм била и вероятно няма да бъда от момичета, които директно казват, че харесват някого и правят първата крачка. Аз съм пълна, следователно сигурно ви ясно, че имам комплекси, но не знам дали точно от там идва моят проблем - когато осъществя някакъв контакт с момче и проявя симпатии към него, (въпреки че не е задължително да се познаваме дори) и си помисля/въобразя, че той може би ме харесва или би ме харесал, винаги реагирам с притеснение и започва да ми се гади. Не знам какво точно се случва с мен. При мисълта, например, че се целувам с този човек ми се повдига от притеснение, от друга страна това е, което искам - любов. И понеже аз не мога да се разбера отново ще чакам вашите съвети, за които благодаря предварително! 

Линк към коментар
Share on other sites

Преди всичко трябва да знаеш , че подобни притеснения има всеки . Независимо кой е той . И уелския принц ги е имал .То е защото сме социални същества и общуването е важно за съществуането ни. Няма значение кой какво мисли за себе си , кой какъв е  . От значение е да има комуникация , толкоз ... В течение на комуникацията поведението се доуточнява .Комплекса за малоценност или др. подобни са неприятни защото пречат да виждаш реално какво е отношението на другите . Може и да те харесват , но предварителната настройка ще изкриви възприятието и връзката не може да стане .

https://www.edna.bg/svobodno-vreme/syveti/10-snimki-koito-dokazvat-che-ne-biva-da-viarvame-na-vsichko-koeto-vizhdame-4649524

https://www.vesti.bg/lyubopitno/shoubiznes/triabva-li-zheni-s-nadnormeno-teglo-da-defilirat-po-banski-6072293

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Мария :) Добре дошла в нашия форум.

Според скромното ми мнение, твоето тяло съвсем навреме и на място те спасява от далеч по-неприятни изживявания и разочарования. Ако влезеш във връзка с комплексите си заедно, те ще я разрушат, колкото и да е красива, колкото и добър човек да с срещнала, колкото и да се стараеш... Вместо да търсиш вниманието на мъжете като "лекарство" за комплексите си, мисля, че е далеч по-разумно да се научиш да обичаш и харесваш себе си такава, каквато те е създал Бог и не заради някакви свои качества или вид, а защото Бог те обича. Така ще започнеш да привличаш по естествен начин приятели и ще виждаш в тях не хора с конкретни качества, които ти харесват или не, а божии деца същите такива като теб :). Тогава щастието във връзката ти  ще бъде естествено и трайно. Казвам го от опит. 

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

:) Да ме извинява Донка  . До към 25 г. темата Бог старателно я заобикалях ,за да не сбъркам нещо .Това бе далечното непознато , от разказите на баба ми . В скалата на ценностите си бях сложил на върха , Духа .Тогава се говореше за величието на човшкия дух и бях приел . че Духа е този който ни ръководи . Стига да се вслушваме в напътствията му .За някой младеж е истинска благодат , да притихне и потърси здравия смисъл на някоя случка от деня . :) Сега го казвам така . А тогава просто превъртах случките по някоко пъти , за да свикна как да се държа . Иначе от притеснение ,не че блокирах , но бърках . Разумното поведение се учи на саме със себе  си , като ежедневно правиш нещо , като медитация на тема ,, как да постъпя още по добре " . Медитативното състояние почти изключва емоцийте ---това е важно условие .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Това което изпитваш е напълно нормално, и породено от природата, за да ти покаже че взаимоотношенията с мъжете не са като "здравей-здрасти". Има нещо по-дълбоко и специално, което ще оформи целият ти живот за нататък. Ако не беше комплексът ти пък, щеше  да следваш тълпата, и да гледаш да приключиш по-бързо в това усещане, за да си "напред с материала" като приятелките ти. Народа обаче е казал - бързата кучка слепи ги ражда, както и - всяко зло за добро... Влизай във форма, изграждай си самочувствие, и се вслушвай в тялото и акъла си... Тялото притежава свой собствен интелект който човек трябва да се научи да разбора. Включително и това че си пълна, е негова реакция на начинът ти на живот.

Линк към коментар
Share on other sites

В 8/5/2017 at 3:48, mariag каза:

Здравейте, реших да споделя тук друг мой проблем (понеже миналия път много ми помогнаха някои хора), този път относно връзките с момчета. Та, почти на 21 години съм и до сега не съм имала взаимоотношения с момче (освен приятелски). Може да се каже, че преди 2 години се "влюбих" за първи път и до ден днешен имам някакви симпатии към този човек, макар и не както преди. Той, а и никой около мен освен майка ми не знаеше, че го харесвам. Никога не съм била и вероятно няма да бъда от момичета, които директно казват, че харесват някого и правят първата крачка. Аз съм пълна, следователно сигурно ви ясно, че имам комплекси, но не знам дали точно от там идва моят проблем - когато осъществя някакъв контакт с момче и проявя симпатии към него, (въпреки че не е задължително да се познаваме дори) и си помисля/въобразя, че той може би ме харесва или би ме харесал, винаги реагирам с притеснение и започва да ми се гади. Не знам какво точно се случва с мен. При мисълта, например, че се целувам с този човек ми се повдига от притеснение, от друга страна това е, което искам - любов. И понеже аз не мога да се разбера отново ще чакам вашите съвети, за които благодаря предварително! 

Гадене и притеснение са типичните реакции при човешкото вълнение, независимо дали са положителни или отрицателни. Т.е. в тези моменти ти си много развълнувана и понеже зоната ти е непозната се покачва тревожността и тялото реагира. Това се случва с теб.

Когато имаш реална такава ситуация и се подготвиш за нея предварително, поработиш с настройката на мислите, а не с фантазиите, ще преминеш през нея, както всеки, на който му се случва нещо такова за първи път - със силно вълнение и леки телесни реакции.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...