Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (07.08.17 - 13.08.17)


Recommended Posts

07.08.17

Поэтому стремитесь теперь осуществлять, но не искусственно, те разумные связи. Оценивайте всё. По пути вы встречаете человека. Этот человек – не случайность. Он будет играть важную роль в вашей жизни. Если вы знаете, как относиться с ним, это будет для вас счастьем. Он послан Богом.

Проводники

 

Та гледайте сега да правите, но не изкуствено, онези разумните връзки. Оценявайте нещата. Вие срещате един човек по пътя. Този човек не е случайност. Той ще играе важна роля във вашия живот. Ако знаете как да се поставите с него, това ще бъде едно щастие за вас. Той е от Бога изпратен.

Проводници

Линк към коментар
Share on other sites

08.08.17

Поэтому весь внешний мир, все эти перемены, происходящие в Природе, ни что другое, как внесение в вас перемены и обновления. Например, облачность, дождливая погода, изморозь и прочее, все эти изменения имеют целью произвести какое-то изменение. Все эти изменения имеют целью изменить что-то в вас по объективному внешнему способу. Бог действует на нас предметно. Мы ещё не доросли до понимания внутренней стороны Природы и нам как детям надо учиться от её внешней стороны. И эти линии потом можно соединить.

Проводники

 

Та целият външен свят, всичките тези промени, които стават в природата, не са нищо друго, освен да внесат една промяна и обнова във вас. Например облачно време, дъждовно време, слана и прочее, всички тези промени имат за цел да изменят нещо. Всички тези промени имат за цел да изменят нещо във вас по един обективен външен начин. Бог ни действа предметно. Ние не сме дорасли още, за да разбираме вътрешната страна на природата и като деца трябва да се учите от външната й страна. И тези линии после може да ги съедините.

Проводници

Линк към коментар
Share on other sites

09.08.17

Вы много болтаете, многие разговоры не хороши. Природа говорит мало, она не любит много говорить. И эти буквы, и они не любят много говорить. Она мало говорит, больше молчит. Природа говорит только в одном случае. Только в одном случае можно заставить её говорить – или [когда] сделаешь очень большую ошибку и она сразу [же] тебе скажет, или [когда] сделаешь большое хорошее дело. Если сделаешь ошибку – она сразу [же] что-то скажет тебе. И если сделаешь большое хорошее дело – она опять сразу [же] скажет что-то тебе. А если ничего не делаешь – она тебе не говорит.

Действие музыки

 

Многото бъбрене, многото приказване не е хубаво. Природата говори много малко, тя не обича много да говори. И тези букви, и те не обичат да говорят много. Тя малко говори, повечето мълчи. Тя говори само при един случай. Само при един случай може да я заставиш да говори - или ще направиш една много голяма погрешка и тя веднага ще ти проговори, или ще направиш едно голямо добро. Щом направиш една погрешка, тя веднага ще ти каже нещо. И щом направиш едно голямо добро, тя пак веднага ще ти каже нещо. А щом не вършиш нищо, тя не ти говори.

Действието на музиката

Линк към коментар
Share on other sites

10.08.17

Сегодня возьмите два кувшина и все поднимитесь выше, в горы, наполните их водой и возвращайтесь. Не пейте воды, которую принесли другие! Принесите себе воду сверху! Это – Божия Любовь.

К источнику

 

Днес да си вземете двете стомни и всички да отидете горе, на планината, да ги напълните с вода и да се върнете. Не пийте вода, която другите са донесли! Сами да си донесете от горе! Това е Божията Любов.

Към извора

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

11.08.17

...Не останавливайся в своём пути! Ты отправился в путь за водой, к Божественному источнику, – не останавливайся посередине пути просить любви других людей! Иди, наполни свой кувшин и, когда вернёшься, никому не давай! Ты скажешь: «Возможно ли это?» Вернувшись – дай тем, кто не может ходить к источнику, кто увечен, немощен, хром, а кто со здоровыми ногами – пусть поправляется, этот сын матери! Если ты здоров, собирайся наверх, к источнику! Здоровым людям не давай! Тем, увечным, дай, можешь дать им по одной небольшой чашке.

К источнику

 

...Не се спирай в пътя си! Ти си се запътил за вода, за Божествения извор – не се спирай, насред пътя, да просиш от любовта на другите хора! Иди, напълни си стомната и като се върнеш, никому не давай! Ще кажеш: "Може ли това?" Като се върнеш, дай на ония, които не могат да ходят на извора, които са сакати, клосни, хроми, а който е със здрави крака – да се стегне, този син майчин! Щом си здрав, стегни се - нагоре, към извора! На здрави хора не давай! На ония, които са клосни, дай им, по една малка чашка, можеш да им дадеш.

Към извора

Линк към коментар
Share on other sites

12.08.17

Всё, что вы делаете, в Природе записывается. Поскольку вы расходуете при работе определённое количество энергии, то Природа держит точный расчёт – куда ушла израсходованная вами энергия, и эту энергию надо откуда-то восстановить. В справочных книгах Природы, в книгах Акаши («хрониках Акаши») записывается точно, где энергия израсходована и как. Судьба человека записана – всё, о чём думал, как чувствовал и поступал – сознательно или несознательно, во сне или наяву.

Божественная справедливость

 

В природата всичко се хроникира, което правите. Понеже изразходвате при работата си известно количество енергия, и природата държи точна сметка, къде е отишла изразходваната от вас енергия, и тази енергия трябва да се навакса отнякъде. Пише се точно, къде е изразходвана и за какво, в справочните книги на природата, в акашовите й книги. Та съдбата на човека е написана - всичко, каквото си мислил, чувствал и постъпвал, съзнателно или несъзнателно, като си спал или като си бил буден.

Божествената справедливост

Линк към коментар
Share on other sites

13.08.17

В течение 12 часов [на протяжении] дня, с времени восхода Солнца, в первую минуту каждого часа сконцентрируешься и помолишься Богу. За 12 часов одного дня будешь молиться каждый час по одной минуте – 12 минут будешь молиться Богу. Когда придёт время молитвы – сразу же сделаешь остановку в работе и помолишься. Перенесёшься мыслями к Богу 12 раз в день. За 10 дней по 1 разу каждый час [из 12] будешь переноситься мысленно к Богу. Этот опыт не для всех, а [только] для способных учеников.

Опыты

 

През 12 часове на деня, откато изгрее Слънцето, всеки един час, в първата минута на часа да се концентрираш и да се помолиш на Бога. За един ден 12 часа, по една минута – 12 минути ще се молиш на Бога. Щом дойде часът, изведнъж, каквото правиш, ще престанеш и ще се помолиш. Ще се пренесеш 12 пъти на ден. За десет деня по 1 път всеки час ще се пренасяш. Този опит не е за всички, а за способните ученици.

Опити

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...