Jump to content
Порталът към съзнателен живот

В депресия ли съм и какво ще помогне ?


Recommended Posts

Здравейте , на 20 години съм и преди месец свърших сесията в университета (която беше тежка ) и се прибрах в родния ми град за да си почина.В същия ден в който се прибрах разбрах че мой близък роднина  е приет в болница с диагноза рак/тумор , а беше здрав. Всички си мислехме че може да го преживее тъй като беше млад , но за съжаление след само 4 дни почина.Това беше изключителен шок за мен , като от този ден започна да ме боли глава , да ми е замаяно,да треперя ,да съм неспокоен и да не може да спя .Ходих на лекар и след всичко излезе че е на нервна почва и ще изчезне.Пих чайове,валериан за нерви и т.н и след 2 седмици почти всичко изчезна с изключение на съня,не мога да спя и това е.Започнах да чета всичко в интернет за някакви болести , ужасии и се панирах повече , всяко едно малко мое неразположение го считах като знак за нещо лошо . И винаги когато ме заболи нещо си мислех че и на мен ще ми се случи нещо както и на моя роднина.Имам голям апетит , напълнях , не се движа толкова често , имам страх че нещо може да се случи , почти нищо вече не ми носи толкова радост , колкото преди.Вечер не мога да спя , постоянно мисля , ако  заспя се събуждам през нощта  , просто е ужасно.Какво да правя ? 

Линк към коментар
Share on other sites

Влязъл си в хипохондрия. Какво да правиш?

- Спри четенето за болести и реването на народа по форуми.

- Спортувай 4-6 пъти седмично комбинация от силова и кардио тренировка.

- Прочети подходящи статии за пътя по преодоляване на хипохондрията. (аз имам такива, но предполагам и други колеги...)

- Работи ежедневно със сесии самохипноза/нлп/ медитация

- Чети силни книги. Евентуално понавлез в духовността.

- Прочети начини за работа с мисленето, с вътрешния диалог и си води дневник, в който променяш нещата. 

- Научи се да се шегуваш, да се вземаш на несериозно.

- Развий смирение, вяра в Бога. Нека медитацията, състоянието на боговдъхновено съзнание, ти стане привична. 

- Почувствай, че зад натрапливото преживяване и фиксация в болести, стои страха ти - минавай зад преживянето и се научи да прегръщаш, да обичаш страха си, да се довериш на доброто му намерение за оцеляване, но вече по нов начин - не с мислене, а със смелост, преобразуваща страха в самоувереност. Това се учи в процеса, описан по-горе.

- Живей силно - работа, кариера, развитие, непрекъснато учене, цели, следване на кауза и смисъл. 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...