Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Забавяне/забързване на времето. Техники?


Recommended Posts

Има ли техники чрез които човек може да забърза/забави времето, така да се каже. Да направи така, че дадени мигове да му се струват по - дълги или съответно по - кратки? Например, работните дни да му се струват толкова бързо минаващи колкото почивните.

Имам усещането, че на някои места времето тече по различен начин. Например в малка и тиха тоалетна сякаш тече по - бавно, отколкото в голям офис в който има поне още един човек. Вашите впечатления.

Линк към коментар
Share on other sites

Доколкото ми е известно от езотеричната литература време няма...умът го създава, така, че усещането за бързо или бавно време е промяна на състоянието на ума /съзнанието/....колкото си по-вътре...по в себе си, по в центъра..в медитативно състояние....не в егото.....времето сякаш се забавя....може би...съвсем в центъра е вечността?....

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

В тоалетната ни е медитативно тихо. Като съм в тоалетна и имам чувството, че времето тече по по - различен начин. По - бавно.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...