Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (11.09.17 - 17.09.17)


Рассвет

Recommended Posts

11.09.17

Ты можешь давать от Любви, которую дали тебе. Необходимо иметь понимание. Люди много раз сердятся. Ты любишь кого-то и сердишься, что и он тебя не любит. Это невозможно. Вы хотите невозможного. Пусть тот, кто любит тебя, радуется, если ты покажешь любовь к другому человеку, которую он показывает к тебе. Я называю это передачей любви по цепи, при которой вы не останавливаетесь.

К источнику

 

От любовта, която ти дават, ти можеш да дадеш. Разбиране трябва да имате. Много пъти хората се сърдят. Обичаш някого и се сърдиш, че и той не те обича. То е невъзможно. Вие искате невъзможното. Който те обича, нека да се радва, ако любовта, която той показва към тебе, ти я покажеш към другиго. Аз наричам това верижна любов, на която вие не се спирате.

Към извора

Линк към коментар
Share on other sites

12.09.17

Основная мысль, которая останется у вас, следующая: Сохраните в своём уме эту Великую Любовь, и этой Любовью вам надо исполнить Волю Божию! Знайте, что Бог смотрит на нас очами всех людей. Все очи людей – очи Бога, которыми Он смотрит на нас. Имейте это в виду. Все очи людей – очи Бога, которыми Бог нас видит! И все очи растений, цветов – опять очи Бога, которыми Он нас видит. Он нас видит и очами ангелов. Видит нас и Своими очами. Бог понимает нас очень хорошо. Где бы вы не находились, поместите в свой ум: «На меня смотрит Господь!» И когда на тебя смотрит Господь – сделаешь самое лучшее, что можешь!

Как добрый сын

 

Основната мисъл, която ще ви остане, е следната: Дръжте в ума си онази велика любов, с която трябва да изпълните Волята Божия! Да знаете, че Бог ни гледа чрез очите на всички хора. Всички очи на хората са очи на Бога, през които Той ни гледа. Това го имайте предвид. Всички очи на хората са очи на Бога, чрез които Бог ни вижда! И всички очи на растенията, на цветята са пак очи на Бога, чрез които Той ни вижда. Той ни вижда и през очите на ангелите. Вижда ни и през своите очи. Бог ни разбира много добре. Където и да сте, турете в ума си: "Гледа ме Господ!" И като те гледа Господ, да направиш най-хубавото, което можеш!

Като добрия син

Линк към коментар
Share on other sites

13.09.17

Слушайте наставления Духа, чтобы ваши внутренние состояния могли постепенно измениться. Кто-то думает, что когда станет на в Божественный путь сразу изменится. Это другой процесс. Человек изменится только тогда, когда вновь родится от Бога. Тогда – да, но ныне мы ещё приготовляемся.

«Новорождение»

 

Ще слушате наставленията на Духа, за да могат вашите вътрешни състояния постепенно да се изменят. Някой мисли, че като влезе в Божествения път, изведнъж ще се измени. Това е друг процес. Ще се измени човек само тогава, когато се роди изново от Бога. Тогава – да, но сега още се приготовляваме

Ново раждане

Линк към коментар
Share on other sites

14.09.17

Все стремитесь к Божественному рождению. Когда оно приходит – входите в новую область. В Писании сказано: «Человеку надо отречься от себя, надо взять свой крест». Это всё перед тем, как родиться от Бога. Всё это придёт – до того, как родиться от Бога, тогда этот крест войдёт в тебя. Бог говорит: «Отру всякую слезу с твоих очей». Это – рождение от Бога. Бог вас так не оставит.

«Новорождение»

 

Всички се стремите към Божественото раждане. Като дойде то, влизате в нова област. Казано е в Писанието: „Човек трябва да се отрече от себе си, трябва да вдигне своя кръст.“ Това са всички неща, преди да се родиш от Бога. Всичко това ще дойде – преди да се родиш от Бога, тогава този кръст ще влезе в тебе. Бог казва: „Ще обърша всички сълзи от тебе.“ То е рождение от Бога. Бог няма да ви остави така.

Ново раждане

Линк към коментар
Share on other sites

15.09.17

Любовь – это величайшее побуждение, укрепляющее и поддерживающее жизнь, потому что без Любви жизнь не имеет никакого смысла. То, что даёт смысл жизни, это Любовь. Следовательно, Любовь – жизненная среда, откуда жизнь будет черпать свои силы.

Почему надо любить? Если ты любишь, в каком бы то ни было смысле, твоя жизнь может черпать силы. Жизнь черпает силы только от Любви! Если ты понимаешь Любовь как среду, из которой можешь черпать, тогда имеет смысл говорить о ней. Тогда в человеческой жизни проявится Любовь.

Новое учение

 

Любовта, това е най-великият подтик, който подкрепя живота, поддържа го, защото, без любов, животът няма никакъв смисъл. Онова, което осмисля живота, то е любовта. Следователно, любовта е средата на живота, отдето той ще черпи своите сили.

Защо трябва да обичаме? Щом имаш любовта, в какъвто и смисъл да е, твоят живот може да черпи сили. Той черпи сили само от любовта! Ако ти разбираш любовта като среда, от която можеш да черпиш, тогава, има смисъл да говорим за нея. Тогава любовта ще се прояви в човешкия живот.

Новото учение

Линк към коментар
Share on other sites

16.09.17

Когда в жизнь придут большие противоречия – идите спокойно, ничего не бойтесь, идите равномерно. Придёт страх. Христос говорит: «Поверьте, и когда поверите, всё обретёте». Если имеете веру с горчичное зерно, если имеете веру – ту истинную веру и органическую (внутренне присущую) веру – что попросите, и вам будет дано. Вашей вере надо быть обликом вашим, быть верой вашей сущности. И эту неотъемлемую веру ты всегда можешь испытать. Всё это изучается опытным путём, вы найдёте их в опыте людей, описанных в Библии, во всех священных книгах. На них будет базироваться ваша вера, на совершенных Существах, прошедших по этому пути. Будешь верить в то, что невозможно.

Веселие и радость

 

Когато дойдат големите противоречия в живота, то вървете мирно, да не се страхувате от нищо, равномерно ходете. Ще дойде един страх. Христос казва: „Повярвайте, и като повярвате, всичко ще ви бъде.” Ако имате вяра колкото синапово зърно, ако имате вяра - онази истинската вяра и органическата вяра, каквото попросите, и ще ви бъде. Вярата ви трябва да бъде образ, органическа вяра. И тази органическа вяра всякога можеш да я опиташ. Тези неща ще ги изучавате на опит, ще ги намерите в опитността на хората, които са описани в Библията, във всички свещени книги. На тях ще базирате вашата вяра, на съвършените същества, които са минали по този път. Ще вярваш в това, което е невъзможно.

Веселие и радост

Линк към коментар
Share on other sites

17.09.17

Вы скажете: «Человеку надо иметь веру». Что значит вера? Вера связана с жизнью. Ты не можешь иметь веру, пока не имеешь Любви. Если имеешь Любовь – придёт вера. А если имеешь веру – придёт надежда – они идут одна за другой, происходят одна от другой. Это – новое понимание.

Бескрайние вещи

 

Ще кажете "Човек трябва да има вяра." Какво значи вяра? Вярата е свързана с живота. Ти не можеш да имаш вяра, докато нямаш любов. Ако имаш любов, ще дойде вярата. А ако имаш вяра, ще дойде надеждата, те вървят една след друга, изхождат една от друга. Това е новото разбиране.

Безкрайните неща

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...