Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Паник атака или депресия


Recommended Posts

Здравейте, 

Аз съм на 26 години и от близо 2-3 не се чувствам добре. Историята ми е такава ... Наскоро се омъжих и бях страшно притеснена покрай самата сватба, бях качила много килограми и времето ме притискаше да ги сваля, дали самата сватба ще мине добре, защото беше в друг град и трябваше сами да я организираме. И така един ден треньорът ми ми даде Йохимбин, който щял да засили потенето да отслабна по-бързо и на следващия ден имах сърцебиене и страшна паника (страничен ефект на въпросното). Ходих близо седмица по различни доктори, които ми казваха "Нищо ти няма, пий вода", докато накрая поредният кардиолог не ми каза, че всичко е в главата ми и едва ли не бъдещият ми мъж трябва да бъде постоянно до мен. И това отмина. Но следмица преди сватбата вече изключително притеснена (със сърцебиене и ускорен пулс) и както ядох кисело мляко с плодове (бях на работа), усетих, че нещо ми заседна на гърлото и веднага го повиках да ме вземе и да отидем на лекар, който познайте какво ми каза... всичко било в главата ми. Сватбата мина, но след нея и явно цялото напрежение, което бях събрала и явно се бях стегнала, след това се появи сърцебиенето и ускорения пулс и така досега. На моменти съм добре, но легна ли усещам сърцебиене и ускорен пулс.. Ходих на психиатър, който дори не искаше да ме изслуша и говорим, сеансът мина за точно 10 минути, при което ми каза, че без лекарства нямало как да стане, въпреки моето нежелание да пия хапчета и че щом съм планирала скоро да имам деца просто нямало как. Моля ви, насочете ме към други алтернативи. Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

А можете ли да ми кажете вашето мнение? Може ли да е тревожност просто или депресия? И дали с времето ще отшуми, започнах да пия чай от жълт кантарион и се надявам да помогне. 

Редактирано от ana_molly
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...