Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (25.09.17 - 01.10.17)


Recommended Posts

25.09.17

...разумным человеком называем того, кто двигается по пути наименьших сопротивлений. Двигаясь по пути больших сопротивлений человек, не желая того, делает ошибки, которые трудно исправляются. Если он не знает как их исправить – считает их непоправимыми. Все ошибки поправимы, но человеку необходимо знать как их исправить.

Сознание, точка и прямая линия

 

...разумен човек наричаме този, който се движи по пътя на най-малките съпротивления. Като се движи по пътя на големите съпротивления, без да иска, човек прави погрешки, които мъчно се изправят. Ако не знае как да ги изправи, той ги счита непоправими. Всички грешки са поправими, но човек трябва да знае как да ги изправя.

Съзнание, точка и права линия

Линк към коментар
Share on other sites

26.09.17

Не спрашивайте, почему существует грех. Не спрашивайте, почему допущено существование зла. Смотрите на грех и на зло как на нечто ныне неизбежное. Когда вы идёте вечером по грязным и тёмным улицам – всё может случиться где-нибудь упасть и запачкаться. Не смущайтесь, что запачкались – почиститесь. …Живя на Земле, человек часто будет попадать на нечистую улицу, часто будет питаться недоброкачественной пищей, часто будет натыкаться на плохую книгу. Для человека важно иметь пробуждённое сознание, хранить свою чистоту и свой внутренний мир.

Сознание, точка и прямая линия

 

Защо съществува грехът, не питайте. Защо е допуснато злото, не питайте. Гледайте на греха и на злото като на неща неизбежни засега. Като ходите вечер по кални и тъмни улици, все ще паднете някъде и ще се окаляте. Не се смущавайте, че сте се окаляли – ще се изчистите. ...Като живее на земята, човек все ще попадне на нечиста улица, все ще хапне недоброкачествена храна, все ще се натъкне на лоша книга. Важно е за човека да има будно съзнание, да пази своята чистота и своя вътрешен мир.

Съзнание, точка и права линия

Линк към коментар
Share on other sites

27.09.17

Всем людям необходимо заниматься очисткой своего сознания. Когда сознание является чистым – человек имеет в себе внутренний мир. Если его сознание не обладает чистотой, то, какие бы усилия он не делал, он не может приобрести внутренний мир; если имеет его – не может его сохранить. Человек не может иметь в себе внутреннего мира, если не держит в своём уме светлые мысли, тёплые чувства в своём сердце и красивые образы в своей душе. Человеку надо видеть красоту везде.

Сознание, точка и прямая линия

 

Всички хора трябва да се заемат да чистят съзнанието си. Когато съзнанието е чисто, човек има вътрешен мир в себе си. Не е ли чисто съзнанието му, каквито усилия да прави, той не може да придобие вътрешен мир; ако го има, не може да го запази. Човек не може да има мир в себе си, ако не държи светли мисли в ума си, топли чувства в сърцето си и красиви образи в душата си. Той трябва да вижда красота навсякъде.

Съзнание, точка и права линия

Линк към коментар
Share on other sites

28.09.17

Работайте в области музыки. Пойте, играйте на музыкальных инструментах, становитесь музыкальными. ...Природа любит музыкальных людей. Если они не такие – она посылает им страдания, тонирует их, настраивает их согласно своим законам. Музыка используется с самых старых времён до настоящего дня. В языческих и религиозных обрядах, во всех старых школах пели, играли на музыкальных инструментах и танцевали. Без музыки нет прогресса . …Человек даёт толчок своим мыслям и чувствам, когда поёт и играет на музыкальных инструментах. ... Пойте про себя, пойте и громко, но никогда не думайте о том слышат ли вас люди и одобряют ли ваше пение.

Музыкальные проявления

 

Работете в областта на музиката. Пейте, свирете, да станете музикални. ...Природата обича музикалните хора. Ако не са такива, тя им праща страдания, да ги тонира, да ги нагласи според своите закони. Музиката се е прилагала от най-стари времена до днес. В езическите и религиозни обреди, във всички стари школи са пяли, свирили и играли. Без музика няма напредък. ...Като пее и свири, човек дава подтик на своите мисли и чувства. ...Пейте тихо в себе си, пейте и високо, но никога не мислете дали хората ви чуват и одобряват пеенето ви.

Музикални прояви

Линк към коментар
Share on other sites

29.09.17

Музыка – один из методов невидимого мира для воспитания человеческой души. ...Единственный способ внести нечто новое в свою душу – пение. ...Пение – язык Неба.

Терпение, чистота и приложение

 

Я считаю, что вся человеческая жизнь построена музыкально. Все человеческие состояния, все человеческие мысли, чувства и поступки изучаются через музыку. Вся жизнь выражается через музыку.

Мистическая чаша. Гигиена души

 

Музиката е един метод от невидимия свят за възпитание на човешката душа. ...Единствения начин, чрез пеенето може да внесете нещо ново в душата си. ...Той е един език на Небето.

Търпение, чистота и приложение

 

Аз считам че, целият човешки живот е построен музикално. Всички човешки състояния, всичките човешки мисли, чувства и постъпки се изучават чрез музиката. Целият живот се изразява чрез музиката.

Мистичната чаша. Хигиена на душата  

Линк към коментар
Share on other sites

30.09.17

Музыкальный мир является переходным миром между физическим и духовным. Всё достигается музыкой. Без неё невозможно пройти в духовный мир – она является границей между человеческим и ангельским миром.

Средство улучшения

 

Музикалният свят е преходен свят между физичния и духовния. Чрез музиката всичко се постига. Без нея не може да се мине в духовния свят – тя е граница между човешкия и ангелския свят.

Средство за подобряване

Линк към коментар
Share on other sites

01.10.17

Итак, поставьте желание петь и играть на музыкальных инструментах задачей в своей жизни. В каком бы состоянии вы и не находитесь – пойте. Не думайте о том, будете ли вы иметь хороший результат в своих работах. Пойте и играйте на музыкальных инструментах! …Пение – зов человеческой души к природе. ...Когда человек поёт и играет на музыкальных инструментах, когда думает, чувствует и поступает правильно – вызывает на помощь разумные силы природы.

...[Тот], кто поёт и играет на музыкальных инструментах – тот всегда преуспевает. ...Поэтому сказано:  «Тот, кто поёт, зла не замышляет».

Функции человеческого организма

 

И тъй, поставете като задача в живота си желанието да пеете и да свирите. В каквото положение и да се намирате пейте. Дали ще имате добър резултат в работите си, не мислете. Пейте и свирете! ...Пеенето е зов на човешката душа към природата. ...Като пее и свири като мисли, чувства и постъпва право, човек предизвиква разумните сили на природата да му помагат.

...който пее и свири, той всякога успява. ...Затова е казано: „Който пее, зло не мисли“.

Функции на човешкия организъм

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...