Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (16.10.17 - 22.10.17)


Рассвет

Recommended Posts

16.10.17

Любовь – самый малый толчок. Без Любви в мире не может быть движения. Любишь – значит даёшь самый малый толчок движению.

Даром

 

Любовта е най-малкият подтик. Без любов в света не може да има движение. Да обичаш, значи да дадеш най-малкият подтик на движение.

Даром

Линк към коментар
Share on other sites

17.10.17

Любовь – это свет души. Мудрость – свет ума. Истина – свет воли, человеческого духа.

Священное чувство

 

Любовта, това е светът на душата. Мъдростта е светът на ума. Истината е светът на волята, на човешкия дух.

Свещено чувство

Линк към коментар
Share on other sites

18.10.17

...пророк – тот, кто выражает великую истину, кем бы он и ни был. Когда приходит пророк, у него нет необходимости сообразовываться с официальными знаниями людей, с официальной церковью, но он скажет о вещах так, как их сказала Природа. Возможно, что эта истина неприятна людям, но она необходима.

И Пётр Его отозвал в сторону

 

...пророк е онзи, който изказва една велика истина – който и да е той. Когато дойде един пророк, той няма да се съобразява с официалните знания на хората, с официалната църква, но той ще каже нещата тъй, както Природата ги е казала. Може тази истина да не е приятна на хората, но тя е необходима.

И Петър го взе настрана

Линк към коментар
Share on other sites

19.10.17

Я не рекомендую вам быть святыми в обычном смысле слова. Быть истинно святым – значит быть в состоянии владеть двумя принципами жизни так, чтобы употребить их для своего развития; подобно тому, как можешь укротить льва, змею, ты можешь укротить и дьявола; не можешь сделать его добрым, но можешь сделать его безвредным. Начните с ваших мыслей. Терзающая вас мысль – это лев, змея. Не старайтесь их изгнать или убить, а укрощайте их, побеждайте.

Новое основание

 

Аз не ви препоръчвам да бъдете светии в обикновен смисъл на думата. Истински светия значи да можеш да владееш двата принципа на живота тъй, че да ги употребиш за твоето повдигане; както можеш да укротиш един лъв, една змия, по същия начин можеш да укротиш и един дявол; не можеш да го направиш добър, но можеш да го направиш безвреден. Започнете от вашите мисли. Една мисъл, която ви терзае, това е един льв, една змия. Не се старайте да ги изпъдите или убиете, а ги укротете, победете.

Новото основание

Линк към коментар
Share on other sites

20.10.17

Добрые дела никогда не пропадают. В истории человечества нет случая, когда бы добро не вернулось к тому, кто сделал добрые дела, с лихвой. Всё, что совершают ум, сердце и душа, возвращается к человеку. Это неизменный закон – закон Божественного порядка. Люди не преуспевают в своей жизни по причине того, что хотят утвердить главенство человеческого порядка над Божественным. Это невозможно.

Самая тяжёлая работа

 

Доброто никога не пропада. Няма случай в историята на човечеството, дето доброто да не се е върнало при оня, който го е направил, и то с лихвите. Всичко, което умът, сърцето и душата вършат, се връща към оня, който го е направил. Това е неизменен закон – закон на Божествения порядък. Хората не успяват в живота си, защото искат да наложат човешкия порядък над Божествения. Това е невъзможно.

Най-мъчната работа

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

21.10.17

Теперь определим, что означает слово «добро». Слово «добро» определяет качества всех наших действий, оно – плод, а Христос говорит: «По плодам их узнаете их». В человеческой жизни не может быть добра, если нет плода. ...Как плоды определяют качества дерева, так и добро определяет качество человека.

День добра

 

Сега да определя какво означава думата „добро“. Думата „добро“ определя качествата на всички наши действия, то е плодът, а Христос казва: „По плодовете ще се познаят“. Не може да има добро в човешкия живот, ако няма плод. ... Както плодовете определят качествата на дървото, така и доброто определя качеството на човека.  

Денят на доброто

Линк към коментар
Share on other sites

22.10.17

В духовном мире человек представляет собой «дерево». Как плодоносящие деревья необходимы для человеческой жизни, так и человеческие добродетели необходимы для ангелов, потому что они ими питаются. ...Если вы думаете над тем надо ли делать добрые дела или нет, вы – на низком уровне культуры. ...В духовном мире не стоит вопрос о том, надо ли совершать добрые дела или нет. Добро – смысл жизни.

День добра

 

В духовния свят човекът е дърво. Както плодните дървета са необходими за човешкия живот, така и човешките добродетели са необходими за ангелите, защото чрез тях те се хранят. ...Щом мислите дали трябва да се прави добро или не, вие сте от ниска култура. ...В духовния свят никак не става въпрос, дали трябва да се прави добро или не. Доброто е смисълът на живота.

Денят на доброто

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...