Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Социални проблеми


Winner

Recommended Posts

Цитат

 

Това чувство, че си недостоен за женски контакт, че не си мъж и никога няма да бъдеш НЕ Е ЧУВСТВО КОЕТО ПРИЕМАШ, дори не е чувство което иска да бъде прието и идеята че трябва да приемеш че си путка (колкото и субективно да е това) не помага а вбесява.

Като цяло това ми е мнението за този разговор, съжалявам че си изтървах маската на цивилизованост, но в момента преминавам през ад и всички тези глупости просто не помагат.

 

да, да добавя към предния си пост (който се доказа 100% с отговора на момчето) - още един ефект на системата -сваляме всичко по-надолу - учебния материал, изискванията, начина на общуване и ценностите. Момиченцата започнаха да се гримират още в детската градина, а за абитуриентките не ми се говори. Момчетата се чувстват "п", ако нямат "жена" до себе си на 16-17-18 г. - това им го натрапва цялата ни масова култура.... Нямат време и шанс да пораснат духовно и интелектуално преди сексуалното си израстване.... Има една диагноза - Pubertas Precox .... 

 
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 39
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

" Не съм мъж, а съм путка". Това ми стана много интересно. Бих искала да разбера...все пак аз съм жена и ми е интересно какво мисли един мъж, че трябва да е или да прави за да бъде МЪЖ и какво според един мъж означава ПУТКА. Бих помолила авторът подробно да ми обясни какво съдържание влага в тези понятия. И после можем да поговорим какво влага една жена в тези понятия. И да ги сравним. Мисля че ще изскочи някой заек.....

Линк към коментар
Share on other sites

Миша ,това е речника на кръчмата . Той едва ли е на ясно .И ако се опита няма да е това което мисли .Ще са общи приказки споделени м/у приятели . Той още не се е отърсил от езика на ,, момчето от групата " Нали точно за това не се чувства конфортно . Не може да живее като самостоятелна личност .Не е оформил още своя Аз . Млад е . Трябва му време .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Аз точно към това го предизвиквам. Между другото предизвиквам всички участници в дискусията - мъже и жени. Защото не само той е подвластен на езика и словестните и мисловни формули. Аз предизвиквам всички да разнищим тази мисловна/словесна формула и да открием кой какво съдържание намира и смята че трябва да притежават истинските, достойните, качествените МЪЖ и ЖЕНА.. Да речем че трябва да ги дефинираме и да ги обясним на някой паднал от Марс, който не знае що е то. какво ще му обясним?

Линк към коментар
Share on other sites

Мъж и жена  ,това са идеи .И мен ми мина подобна мисъл ,като гледах вчера ,,преди обед" по БТВ . И това със многото полове последните години . Това са мисловни идеи , които неопитомения ум насажда . С външнапомощ разбира се . Ти не си влизала в селска кръчма след 22ч да чуеш разговорите , че и песните . Като че ли са деца току що открили половата принадлежност .

пп Изв. утре ще продължа

Линк към коментар
Share on other sites

Misha 64 интересна дискусия предизвикваш. Смятам, че когато някой се оценява през очите, думите, действията ит.н на някой друг е нормално да се чувстваш като не на място, пришит.

Та това, което аз влагам в думата п***а (за модераторите  с любов :), е жена, мъж няма значение, която грубо казано се оставя да я прекарат колко и както си искат и когато искат. Това включва да правиш, да говориш неща които не са в твоя ползва в сегашен или бъдещ момент, но оставяш другите да ти е**ват живота. Не заставаш с цялото си достойнство, самоуважение с твоето лично не срещу чужди претенции. Така някой друг е получил удоволствието да направиш нещо според неговия кеф, а в теб е останал спомен за едно механично действие.

П.П Призовавам още хора, да споделят мнението си. Важно е да оценяваме пътя, който сме изминали дори и да нямаме искания резултат, а да не позволяваме на хора, които не са вървели, а си ги носили, за да получат търсения резултат, да ни равняват със земята. Никой не може да пише 0 на твоите действия, ако ти не му позволиш.

Линк към коментар
Share on other sites

Калисто, много ми допадна твоето определение, но все пак имам някои въпросителни. Според теб "п****" е категория, която се отнася до човек без значение на пола и има общо с чувството му за лично достойнство и себеуважение и отстояването им. Обаче, честно казано аз не мога да си спомня този епитет да съм го чула използван за жена (едикоя си е голяма п****). Винаги съм го чувала използван за мъж в смисъл, че не е съвсем мъж...дано се включат и мъже да кажат те какво разбират и кога употребяват това (или някакъв негов еквивалент).

Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм го чувала за жена, дори съпроводено от възвратно притежателно местоимение "си" - в различни словосъчетания. Благодаря на Калисто за уважението и любовта :) и за звездичките в дума, която би нарушила тона и правилата на форума ни.  Не е въпроса само в думата, но пресечем ли веднъж границата между красивия български език и грубия жаргон, мерките за почтеност и уважение към събеседниците и четящите, ще се размият - както вече е станало в почти всички останали форуми, за чатовете и фейса няма да говоря... Нека си съхраним едно островче на интелигентен, добронамерен и красив разговор. Благодаря ви на всички за което!

Линк към коментар
Share on other sites

Misha64 

преди 15 часа, Misha64 каза:

Според теб "п****" е категория, която се отнася до човек без значение на пола и има общо с чувството му за лично достойнство и себеуважение и отстояването им.

Да.

преди 15 часа, Misha64 каза:

Обаче, честно казано аз не мога да си спомня този епитет да съм го чула използван за жена (едикоя си е голяма п****).

Аз съм го чувала най - вече по време на моите студентски :D години. Колегите я казваха за някоя доцентка, колежка с изявено поведение .... смисълът, който според мен те влагаха чисто на физическо ниво е жена за развлечение, само удоволствие. Това е другата страна на монетата.

Или п***а за жена, мога да приема, че е жена, която не уважава женствеността си и от нея прави не храм (който се посещава от малцина ), а в хан, който влиза и излиза, който и да е, както и да е...

Линк към коментар
Share on other sites

Калисто, направо съм впечатлена как успяваш така точно да дефинираш нещата. Аз от вчера се пъна да изкристализирам нещо по въпроса "какво прави един мъж п****?" и нещо все губя нишката....самопредизвиках се. Засега само ми изникват "качества" като - нерешителност, невъзможност за вземане на решение сам, на база само на собствено мнение и опит, не можене да поема и носи отговорност (безотговорнст), егоцентризъм в смисъл интересите му се свеждат единствено до собствената му личност..., търсене винаги на лесния път, ако може някой друг да свърши работата, непрекъснато търсене на подпорки /патерици/ на което да се опре...а не да разчита на собствените си крака, ум и решения, зависимост във всичките и форми, зависимост от одобрението или мнението на околните...няма собствен център и ценностна систева, която да го направлява, а непрекъснато се оглежда и ослушва за мнението на другите и това е определящото.

Засега това можах да се сетя.

Линк към коментар
Share on other sites

В 12/3/2017 at 20:20, Winner каза:

недостоен за женски контакт,

Това е пък проблемът да имаш доминираща майка за което ти писах на лични (поради отсъствие на баща или пасивен баща). Изграждаш си нереалистично отношение към жената поради пренос от идеализираният образ на майката. Като поопознаеш жените с течение на времето, и по-този въпрос ще се обърнеш на 180 градуса като със самочувствието. Тогава пък ще осъзнаеш, че жените нямат нищо общо с този образ за жена който имаш, и ще ги намразиш и мислиш тях за недостойни.

Търси баланс... какво да ти кажа... В този конфликт, имаш поне шанса да научиш повече за себе си и живота, отколкото повечето... Както виждаш, повечето дори не схващат на най-елементарно ниво за какво става дума... Те не схващат собственият си живот, какво остава да схванат нечий чужд...

За да изградиш нещо, понякога първо трябва да го счупиш. Трябва да имаш достатъчно смелост да живееш с мисълта, че има и нещо счупено в теб. И всеки ден да го изграждаш сам, постепенно, спрямо това което знаеш за живота. Повечето хора живеят с илюзията, че са нещо което не са. Живеят в матрица която е създадена наготово за тях, за да ги предпазва от самите тях. Тази матрица обаче си остава фалшива, изкуствена, и животът от време на време я чупи, когато сам реши. Така че всички се изправят рано или късно пред същото нещо. За по-слабите, матрицата е по-обща, и кармата им е по-обща. За по-силните, матрицата е по-индивидуална, и кармата, решенията са по-индивидуални. Но в крайна сметка няма абсолютно "правилна матрица", и всеки рано или късно ще бъде счупен, толкова колкото е нужно, за да погледне наистина в себе си. Не си мисли, че ти си нещо по-лошо от останалите, защото лош модел ти е наложен още с раждането и осъзнаваш това. Напротив, това е шанс да станеш и нещо повече, защото ще поставиш под въпрос всеки модел, дори и "добрият". Всяка трудност в живота е шанс да надмогнеш нещо, но и възможност да се провалиш поддавайки и се. Обичайното състояние на човек е да се бори с трудностите, когато няма такива, той атрофира... когато се предаде - деградира. Трудностите са това което изграждат човек, и както ще забележиш, хората които се стремят към някакъв измислен розов свят, обикновено нямат много качества с които да се похвалят... 

Линк към коментар
Share on other sites

Ехх, искаше ми се да провокирам автора стъпка по стъпка да стигне до отговорите, които му даде  iti...като първо разнищим мисловната формула в която в момента се е вкарал...второ осъзнае, че става въпрос за личностни качества, които са обект на работа, на развитие, на усилие, на тренировка ако щеш...както един мускул се тренира с преодоляване и работа, така и личността...и че това е естественият път на развитието...и "лошите" модели, които са ни дадени на старта имат точно тази цел...да ни изритат по пътя на развитието, защото никой не би се развивал ако всичко му е супер, а не развивайки се няма стои на същото място, а ще деградира, защото няма такова нещо като стоене на едно място, всичко е движение, път нанякъде и ако не вървиш нагоре вървиш надолу...рано или късно разбираш измамата на така жадуваната сигурност....за която мечнаеш, разбираш, че точно тя е най-опасното нещо, защото ще се затвориш и окопаеш в нея и ще почнеш да я пазиш и да сънуваш кошмари как я губиш....ще се изолираш, ще се превърнеш в страхлив консуматор...обграден от дебели стени, недопускайки нещо да смути ...твоята илюзорна сигурност....ще създадеш собственият си ад, а после ще го разнасяш навсякъде със себе си. Но природата е така мъдра и успява да ни измъкне за косите от сътвореният от нас ад чрез нашите нужди...от близост, от връзки, от любов....успява да ни ритне навън и да каже - Хайде!, Сега си ти!  Гледай, осъзнавай, действай, работи, упражнявай се, съграждай се, работи за себе си , докато ти самият не се харесаш...ти си най-добрият си критерий...и докато работиш ще получаваш помощ......Имаш толкова много работа! Но си струва.

И в този момент някои казват "не, не искам...предпочитам да се махна от тоя живот защото той е лош, гаден, труден или защото аз съм лош, гаден, труден".....

Но животът, светът не е даденост. Променяш се ти, променя се и той. Променяш се докато вървиш по пътя на преодоляването. Само трябва да хванеш вярната посока и да не се отказваш и тогава няма начин да не стигеш.....докъде да стигнеш? Няма такова място докъдето да трябва да стигаш, простодокато вървиш ще се трасформираш и от п**** ще се преврънеш в пич (с извинение за жаргона).

 

 

Редактирано от Misha64
Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

Изграждаш си нереалистично отношение към жената поради пренос от идеализираният образ на майката. Като поопознаеш жените с течение на времето, и по-този въпрос ще се обърнеш на 180 градуса като със самочувствието. Тогава пък ще осъзнаеш, че жените нямат нищо общо с този образ за жена който имаш, и ще ги намразиш и мислиш тях за недостойни.

Според мен проблемът не е толкова в образа на жената, колкото в образа на "истинския мъжкар"... Поддържам мненията на момичетата.. :)

Линк към коментар
Share on other sites

В 12/7/2017 at 11:01, Misha64 каза:

Аз точно към това го предизвиквам. Между другото предизвиквам всички участници в дискусията - мъже и жени. Защото не само той е подвластен на езика и словестните и мисловни формули. Аз предизвиквам всички да разнищим тази мисловна/словесна формула и да открием кой какво съдържание намира и смята че трябва да притежават истинските, достойните, качествените МЪЖ и ЖЕНА.. Да речем че трябва да ги дефинираме и да ги обясним на някой паднал от Марс, който не знае що е то. какво ще му обясним?

Изпитвам известно задоволство че израстнах преди появата на интернета . Тогава подобни изрази се учеха единствено на живо .Обяснения нямаше :) нали си спомняте за щъркела . Смисъла се попиваше директно ......Бих казал че се правиш на интересна (друг термин  :) ) , Но се сетих че това е нормален резултат от заравянето в ,,проблема" .А същност проблем няма . Всеки придава своя си смисъл на основната идея на противоположноста мъж/жена .Като в завосимост от случая използва определен словоред ,Също мимики ,жестове , погледи , за да придаде необходимия емоционален заряд .Но в случая е това:   ,,аз не съм онова и не ме свързвайте с него" .

 

Цитат

и идеята че трябва да приемеш че си путка (колкото и субективно да е това) не помага а вбесява.

Ако бе написал ,,жена" , смисъла нямаше да се промени . Единствената разлика е , че той знае  , за недолюбването на този израз , което придава агресивност .Той знае единствено че не иска да го мислят за жена .Но е още малък . След няколко години вече ще знае , че за мъжа няма значение какво си мислят за него .А , ако се разрови във форума може и по бързо да узрее за истинската стойност на мъжа , Той , мъжа е опората на света . Мъжа е който създава материалния свят и го слага в краката на жената . И няма сила която може да му попречи , освен собствената  глупост позволяваща  враждебни мисли да се задържат в главата му . Но това е идея , която за да се приеме изисква поне година  ровене в беседите ,

Линк към коментар
Share on other sites

Привет ! Странно е че написаното вчера изглежда различно днес .   :(:) 

Искам да кажа на новия приятел още нещо :

Цитат

От малък съм до голяма степен изолиран, никога не съм имал повече от 1-2 приятели и никога не съм имал гадже, нито какъвто и да било интимен контакт с момиче.

От къде знаеш кое е правилното . Задай си въпроса , защо в социалната ерархия на най ниско стъпало са правещите безразборен секс без да се интересуват за ,,после". А на върха са единиците посочвани за водачи на човечеството , които са се отказали от секса . Значи приятелството и секса не са проста работа . И е глупаво да го желаем само защото и другите го искат .

На твоите години един учител , вместо да ми пише 2 , дръпна на класа  реч за световно известен пълководец . Приблизително ни каза , че всеки обръщащ внимание на глупостите , които е нормално да се вихрят в главите ни . Всеки който не работи за бъдещето си , ще живее просто като ,,Александър"  а не като ,,Александър Велики " .Най важното в живота е визията за бъдещия живот .Само от това трябва да се ръководим , гледайки на света с отворени очи . Ще рече без емоций .

Iti   е прав в обобщената идея .Но за  Winner пояснявам . 

Цитат

За да изградиш нещо, понякога първо трябва да го счупиш.

Не е подходящ термина ,,счупиш" . Подходящия е ,,замениш" . Първо защото нищо не можеш да промениш от раз .Това става постъпателно . И второ кой желае да е сакат . А това става , нищо че не се виждат вътрешните травми . Ако се действа с груба сила , с гняв .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...