Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

 Искам да се обърна към Д-р Тодор Първанов - психиатър за мнение.Може ли шизофренията да бъде по рождение?Мисля ,че имам тази болест по рождение .Симптомите ми са :мимиката на лицето ми е затруднена ,имам отблясък пред очите ,който преди време бе толкова голям ,че ми пречеше да си видя примерно лицето на снимка .Саможива съм,неенергична ,имам нужда повече да си лежа .Имам интелектуални проблеми -затрудняеам се да запомня информация ,нищо не ми е интересно ,всичко е скучно ,звукът от телевизора все едно минава покрай мен ,все едно не го чувам изчистено и цялостно във видът ,в който трябва да го чувам.Постоянно имам нужда да навивам коса от перуки и не мога да спра.Иначе мисля все за минали неща ,които са се случили отново и отново без вътрешно да мога да управлявам мислите си и за какво да мисля.Усещам ,че не трябва да съм в това състояния ,че нещо не е наред с мен ,нещо не е както трябва да бъде и както е при  другите хора .Какво ми има според вас? Какви лекарства биха ми помогнали ?

Здравей!

Когато  психично болен чете за симптомите на психични заболявания, той си казва,, Това не се отнася за мен, аз съм здрав,,. Когато един здрав човек го прави той си казва ,,нещо не ми е наред, аз съм ненормален,,.Това си направила и ти - чела си в нета за психичните болести и си се панирала ненужно. Спри да четеш за психични заболявания, аз самият от години спрях да го правя, защото веднъж се хванах да си казвам, ,Тодоре, това не се отнася за теб, ти си здрав,, и толкова се изплаших,че одма си забраних четенето по тази тема, за психичните болести.

Всичко което описваш е ....нещо, което да ме води към мисълта НЯМАШ  психично заболяване.

 

 

 

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Допълнение
Линк към коментар
Share on other sites

Защо не споменаваш семейството . Никой ли не ти помага . Ти може да не ги искаш  , но те как се държат ?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Дейзи,

Виж и моята тема от преди няколко дни относно шизофренията. 

Не се притеснявай, наистина всеки може да изпита подобни преживявания, като твоите. Аз се припознавам  в някои от "симптомите", изводът според мен е: Внушиш ли си нещо, помръчаваш хубавите емоции, които можеш да изпиташ. Наистина няма смисъл, давам този съвет както на теб, така и на себе си.  Аз последните два месеца някъде, си живеех с мисълта, че нещо ми има и толкова се отчайвах, ставаше ми много тъжно.. Изобщо цял сценарий си имах как ще изглежда всичко след като аз може би съм болна от тази болест. Изчетох толкова много неща по темата от хора, които наистина са болни, че направо ми призля за това как ще се справя аз с това.. ( Беше и огромна грешка да ги чета тези неща, ти недей. Не помага и само почваш да мислиш за всички онези неща, които си прочела..)

 

Поздрави!

Радвай се на празниците и си прекарай прекрасно! : )

 

Редактирано от avina
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Държиш да имаш шизофрения - колко типично за нямащия шизофрения. А за човека с комбинация от личностови акцентуации, типична рационализация/ извинение (ведно с невротичните симптоми, връхче на айсберг), извиняваща нуждата от систематична и цялостна работа по характеровите черти. Весели да са празниците!

Линк към коментар
Share on other sites

Боже, намерила си кото да питаш... И Орлин, и Тодор, и останалите пишещи колеги, включително и аз - отдавна сме луди, луди та луди.

преди 10 часа, deisyy каза:

Умът ми дълбоко е повярвал ,че е болен

Това е чудесно! Важна крачка към успеха е, когато си дадеш сметка, че ти си много повече от ума си и ума може игриво да Те въведе в заблуждение. Но то е илюзия, краткотрайна игра на сенки, изчезващи под парещата светлина на изпълнения с любов и мъдрост любопитен, същински АЗ, която добива разбиране за истински смисленото в живота. А то, за твое най-голямо успокоение, няма нищо общо с тревогите ти около менталното здраве.

Луди и здрави за много години! :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Реших ,че искам да изтрия всичко,което писах до сега всички постове .И без друго не вярвате в тях .И няма защо да ми стоят тука ,че другите да ми четат личната трагедия на живота и настоявам всичко ,което съм писала да бъде изтрито и заличено от модератор .Не ми дава да го изтрия сама.

Редактирано от deisyy
Така реших
Линк към коментар
Share on other sites

Понеже съм писал в темата ще споделя, че едно от любимите ми неща е да срещам хора, които дори през монитора могат да преценят в какво вярвам и в какво не.

Знам обаче, че постът ти е логичен и съвсем истински - имаш напрежение, намерила си къде да го поосвободиш, опитвайки да затриеш споделеното. Дали сега, дали някога, може и след 10 000 г., написаното от теб ще изчезне, това е сигурно, но без значение. От значение ти как променяш вярата в себе си, в способностите си да се променяш, да живееш сърцато и по Бога? На тези въпроси както тук, така и в други теми е отговаряно многократно. В големия свят на улиците, синьото сирене и чесалките за гръб се срещат и психотерапевти - специалисти, които помагат, когато някой е изпаднал в състояние на нещастливост. Твоето прилича на такова. Бъди разумна и остави изтриването на следите на времето и историята - те ще си свършат работата така или иначе. Тотална загуба за универсума ще е твоята уникална личност да преживява и сътворява нещастливо, непродуктивно и нетворческо битие. Търси вдъхновението - има го тук там.

Успех!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 months later...

Има общи неща ,които са характерни за всички хора болни от шизофрения има и различни ,защото всеки човек е индивидуална различна личност.Защо,каква е причината при шизофрения главата да се напряга убийствено и нетърпимо,непоносимо,непосилно,нечовешки?Много сериозно лекарство ли е оланзапин?Тежък антипсихотик ли е?Какви рискове крие дългосрочната му,до животна употреба?Имам основателни причини и ако можете да ми препоръчате някой учебници,книги ,където мога да науча всичко за шизофренията и антипсихотиците?

Линк към коментар
Share on other sites

 Аз не мога да бъда болна от това само,защото някой го е казал или потвърдил ,освен ако действително не е така.Имам много правилна самооценка.Има различни форми на шизофрения и се проявява по различен начин.Може да се постави диагноза за нея дори само по очите по начина по ,който гледа човек (по погледа),защото очите са прозорец на душата .Мисля ,че ако науча всичко за нея ,ще разбера как да живея по -добре ,въпреки това.

Линк към коментар
Share on other sites

Не знам защо така се получава да мисля постоянно за тази болест и защо, ако си я въобразявам и дори създавам по някакъв начин да е точно тя ,а не някоя друга болест?

Линк към коментар
Share on other sites

Това няма значение, ако си мислиш за рак няма да ти е по-леко.

Просто приеми,че си здрава.Ако не ми вярваш посети психиатър и той ще ти го каже.Веднъж едно момче като теб каза ,че за седмица е посетил 5 психиатъра за да може да им повярва ,че няма шиофрения.Направи го и ти ако трбва.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря Ви д-р Първанов за отговора .Това е добра идея .Ще помисля по въпроса .Може би тази болест е просто моя фиксация (натрапливост)някаква.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...