Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (20.11.17 - 26.11.17)


Recommended Posts

20.11.17

Дойдя до самого большого испытания – оставайтесь верными и, если выдержите, войдёте в новые условия!

Ученик

 

Когато дойдете до най-голямото изпитание, останете верни и ако издържите, ще влезете в новите условия!

Ученикът

Линк към коментар
Share on other sites

21.11.17

Кто-то хочет стать рано утром, помолиться Господу и вовремя начать свою работу. Насколько сильнее его желание – настолько бóльшее испытание к нему придёт. Зная это, держите своё сознание пробуждённым, не поддавайтесь искушениям, которые могут отклонить вас с правильного пути, от решений, которые вы приняли. Будьте внимательны, не поддавайтесь искушениям. Почему приходят искушения? Они – мощная сила, существующая в природе. Задачей этой силы является противодействие всякому доброму делу. Для тех, кто понимает законы природы, эта сила служит толчком [к развитию]. Для тех, кто не понимает эти законы, эта сила – противодействие, затрудняющее [развитие] человека.

Музыкальная жизнь

 

Някой иска да стане рано сутрин, да се помоли на Господа и да започне работата си навреме. Колкото по-силно е желанието му, толкова по-голямо изпитание ще му дойде. Като знаете това, дръжте съзнанието си будно, да не се поддавате на изкушения, които могат да ви изместят от правия път, от решенията, които сте взели. Бъдете внимателни, не се поддавайте на изкушения. Защо идват изкушенията? Те са мощна сила, която съществува в природата. Задачата на тази сила е да се явява като противодействие на всяка добра работа. За онзи, който разбира законите на природата, тази сила служи като подтик. За онзи, който не разбира тези закони, тази сила е противодействие, което го спъва.

Музикален живот

Линк към коментар
Share on other sites

22.11.17

Плохие люди покрыты снегом и льдом. Когда придёт солнце – снег и лёд растают, образуется грязь, которая принесёт самые большие блага. Эти люди будут носителями самых благородных и возвышенных идей; они будут самыми самоотверженными людьми. Такими, какими вы являетесь, вы сами улучшите мир – никто другой не может его привести в порядок.

Бог говорил

 

Лошите хора са покрити със сняг и с лед. Като дойде слънцето, снегът и ледът ще се стопят, ще се образува кал, която ще донесе най-големите блага. Тия хора ще бъдат носители на най-благородните и възвишени идеи; те ще бъдат най-самоотвержените хора. Такива, каквито сте, вие сами ще оправите света – никой друг не може да го оправи.

 Бог е говорил

Линк към коментар
Share on other sites

23.11.17

Истинные люди, созданные по образу и подобию Божию, на Небе, а Адам и Ева, сделанные из грязи, находятся ещё на Земле. ...плоть гниёт, кровь разливается, но живое дыхание ни гниёт, ни разливается и не теряется, а остаётся на вечные времена. Оно – Божественное начало в человеке, которое бессмертно. ...животное начало в человеке умирает, а Божественное начало живёт вечно.

Противоречие в созвучии

 

Истинските човеци, създадени по образ и подобие Божие са на небето, а Адам и Ева, направени от кал, са още на земята. ...плътта гние, кръвта се разлива, но живото дихание нито гние, нито се разлива и губи, а остава за вечни времена. То е Божественото начало в човека, което е безсмъртно. ...животинското начало в човека умира, а Божественото живее вечно.

Противоречие в съзвучието

Линк към коментар
Share on other sites

24.11.17

Говоря о смертном и бессмертном начале человека, появляется вопрос, как будет воскресать человек. ...Воскресение подразумевает новую, Божественную жизнь. В этом смысле, человек может воскресать несколько раз в день. Достаточно отказаться от одного своего заблуждения – чтобы в человеке что-то воскресло. Воскресение подразумевает освобождение.

Противоречие в созвучии

 

Като се говори за смъртното и безсмъртното начало в човека, явява се въпросът, как ще възкръсне човек. ...Възкресението подразбира нов, Божествен живот. В този смисъл, човек може да възкръсва по няколко пъти на ден. Достатъчно е да се откаже от едно свое заблуждение, за да възкръсне нещо в него. Възкресението подразбира освобождаване.

Противоречие в съзвучието

Линк към коментар
Share on other sites

25.11.17

Первоначально Храм был внутри человека, но, после того, как он его потерял, человек начал строить внешние храмы и там поклоняться и молиться. Потеряв свою чистоту, человек потерял всё, что было написано в его сердце и душе. Какой бóльший Храм он будет искать от того, который находится в нём, и того, что видит во всей природе? Достаточно выйти на природу, видеть небо, подставить себя солнцу, дышать чистым воздухом и благодарить Того, Кто создал всю Вселенную. Выйти вечером, когда небо усеяно бессчётными звёздами, чтобы почувствовать влияние Творца. Всё, что нас окружает, в состоянии возвысить наши мысль и чувства, связать нас с Богом.

Противоречие в созвучии

 

Първоначално храмът е бил вътре в човека, но, след като го изгубил, той започнал да си строи външни храмове и там да се кланя и моли. Със загубване на чистотата си, човек изгубил всичко, което било написано в сърцето и душата му. Какъв по-велик храм ще търси той от онзи, който е в него, и онзи, който вижда в цялата природа? Достатъчно е да излезе вън, сред природата, да види небето, да се изложи на слънцето, да диша чистия въздух и да благодари на Онзи, Който е създал цялата вселена. Да излезе вечер, когато небето е осеяно с безброй звезди, за да почувства влиянието на Твореца. Всичко, което ни обикаля, е в състояние да повдигне мисълта и чувствата ни, да ни свърже с Бога.

Противоречие в съзвучието

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

26.11.17

Учение Христа – в принципах, а не в формах. Принципы расширяют, а формы ограничивают. Вне Христовых принципов жизнь бессмысленна.

Противоречие в созвучии

 

Христовото учение е на принципи, а не на форми. Принципите разширяват, а формите ограничават. Вън от Христовите принципи, животът на човека е безсмислен.

Противоречие в съзвучието

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...