Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (04.12.17 - 10.12.17)


Recommended Posts

04.12.17

Всё, происходящее во всём Космосе, на всех планетах и солнцах, во всей жизни, отражается и в отдельном человеке. Он – малый мир, в котором отражаются все Божественные энергии. И насколько этот мир более организован, настолько энергии, которые он отражает, более высокие. Каждый хороший человек является хорошим проводником и оказывает своё хорошее влияние в природе. Поэтому каждый человек имеет ответственность за улучшение мира, а последнее зависит от его внутренней силы, от того, организовал ли он свой организм для того, чтобы быть хорошим проводником.

Человек – проводник и трансформатор сил в природе

 

Всичко, кoeтo става в целия космос, във всички планети и слънца, в целия живот, се отразява и в отделния човек. Той е един малък свят, в който се отразяват всички Божествени енергии. И колкото този свят е по-организиран, толкова енергиите, кoитo той отразява са по-висши. Вceки добър човек е добър пpoвoдник и упражнява своето добро влияние в пpиpoдaтa. Затова вceки човек има отговорност за изправянето на света, а последното зависи от неговата вътрешна сила, дали е организирал своя организъм, за да бъде един добър пpoвoдник.

Човекът - проводник и трансформатор на силите в природата

Линк към коментар
Share on other sites

05.12.17

Каждая мысль, спустившаяся с Божественного мира, претерпевает два преломления: первое – проходя через ангельский мир, а затем – через человеческий мир. Это является причиной, из-за которой Божественные идеи иногда искажаются. Насколько выше организован человеческий ум, настолько вернее понимаются идеи, исходящие из Божественного мира.

Источник любви

 

Всяка мисъл, свалена от Божествения свят, претърпява две пречупвания: първо, минава през ангелския свят, а после, през човешкия свят. Тази е причината, поради която Божествените идеи понякога се изопачават. Колкото по високо е организиран човешкият ум, толкова по-вярно схваща идеите, които слизат от Божествения свят.

Извор на любовта

Линк към коментар
Share on other sites

06.12.17

Невидимый мир предварительно начертал путь человека, когда послал его на Землю. Для каждого человека определена особая работа, которую ему надо сделать. Для каждого человека определена особая задача, которую ему надо решить. От правильного решения и исполнения данной ему задачи и работы зависит его право пользоваться богатствами и привилегиями разумной природы, быть соработником с её разумными существами. Человек, работая правильно, примирится с противоречиями в жизни.

Приобретение счастья

 

Когато невидимият свят е изпратил човека на земята, той предварително е начертал неговия път. За всеки човек е определена специална служба, която той трябва да свърши. За всеки човек е предвидена специална задача, която той трябва да реши. От правилното решаване и изпълняване на задачата и службата, която му е дадена, зависи да му се даде право да се ползва от богатствата и привилегиите на разумната природа, да бъде съработник с нейните разумни същества. Като работи правилно, човек ще се примири с противоречията в живота.

Придобиване на щастие

Линк към коментар
Share on other sites

07.12.17

...Божия Любовь оставляет человека свободным, развиваться самому, обеспечивая ему все хорошие условия. Нашей работой интересуются по плоду, который мы получим (принесём) – контролем является наша совесть.

...Человек, имеющий Любовь, всесилен, непобедим.

Любовь

 

 

...Божията любов оставя човек свободен, да се развива сам, като му дава всички добри условия. За нашата работа се следи по плода, който ще получим – контролът е нашата съвест.

...Человек, който има Любов, е всесилен, непобедим.

Любовта

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

08.12.17

...не стремитесь разрешать неразрешимые вопросы, но не отказывайтесь от разрешимых. Если вы натолкнётесь на какой-то неразрешимый вопрос – благодарите, что вам будем есть чем заниматься в далёком будущем. Дойдёте ли до какого-то разрешимого вопроса – не говорите, что не ваше дело заниматься им. Исследуйте причины и последствия, перед которыми находитесь, и благодарите, что вам дана возможность расширить круг своих знаний. ...Раз человек пришёл на Землю, ему нужно учиться, всем интересоваться. Разрешить то, что можно разрешить; то, что невозможно разрешить – оставить в стороне, для разрешения в далёком будущем.

Собственник и наниматель

 

...не се стремете да разрешавате неразрешими въпроси, нито пък се отказвайте от разрешимите. Натъкнете ли се на някой неразрешим въпрос, благодарете, че има с какво да се занимавате в далечното бъдеще. Дойдете ли до някой разрешим въпрос, не казвайте, че не е ваша работа да се занимавате с него. Изследвайте причините и последствията, пред които се намирате, и благодарете, че ви е дадена възможност да разширите кръга на знанията си. ...Щом е дошъл на земята, човек трябва да учи, да се интересува от всичко. Което може да разреши, ще разреши; което не може да разреши, ще остави настрана, за далечното бъдеще.

Собственик-и-наемател

Линк към коментар
Share on other sites

09.12.17

Многие занимаются оккультными науками, но не все преуспевают. Почему? Они очень спешат, хотят всё приобрести по внешнему, механическому способу. Это невозможно. Кто-то прочёл что-то по алхимии и сразу хочет преобразовывать неблагородные металлы в благородные. Он не знает, что прежде чем приобрести это искусство извне, нужно приобрести его в самом себе. Прежде чем заниматься внешними методами, ему надо приобрести Любовь, т.е. тот философский камень, который превращает неблагородное в благородное. ...Внутренняя алхимия нужна человеку. Она располагает методами и правилами, не записанными ни в каких книгах. Они написаны в самом человеке, как и в великой природе. Только тот, кто знает этот язык, может читать эти записи и пользоваться ими.

Степени сознания

 

Мнозина се занимават с окултни науки, но всички не успяват. Защо? Те бързат много, искат по външен, по механически начин да придобият всичко. Това е невъзможно. Някой прочел нещо по алхимия и веднага иска да превръща неблагородните метали в благородни. Той не знае, че преди да придобие това изкуство отвън, трябва да го е придобил в себе си. Преди да борави с външни методи, той трябва да е придобил Любовта, т.е. онзи философски камък, който превръща неблагородното в благородно. ...Вътрешна алхимия е нужна на човека. Тя разполага с методи и правила, които не са писани в никоя книга. Те са писани в самия човек, както и във великата природа. Който знае този език, само той може да чете и да се ползва от тях.

Степени на съзнанието

Линк към коментар
Share on other sites

10.12.17

Красота жизни состоит в разнообразии мысли.

Собственник и наниматель

 

Красотата на живота седи в разнообразието на мисълта.

Собственик и наемате

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...