Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (11.12.17 - 17.12.17)


Рассвет

Recommended Posts

11.12.17

За одну жизнь учёность не достигается. Сколько бы лет человек не жил на Земле, ему всё будет чему учиться. Знание открывается человеку постепенно. Соломон, считавшийся большим мудрецом, стремился к приобретению многих знаний, что привело его к изучению оккультных наук. После того, как приобрёл большие знания, он пытался проникнуть в сердце женщины, чтобы увидеть, что там скрывается. Для этой цели он собрал вокруг себя 300 жён и 600 наложниц, но всё равно не смог разрешить вопрос. После всего этого ему надо было сказать: «Суета сует, всё – суета». Правильна ли эта мысль? Только в одном отношении, а именно – по отношению к неразрешимым жизненным вопросам. Дойдя до такого вопроса – отступите назад. Его разрешение скрыто в далёком будущем. Займитесь разрешением близких вам вопросов. ...Человеку имеет смысл жить, учиться и приобретать знания, чтобы их использовать. Без приложения знаний жизнь не имеет смысла.

Собственник и наниматель

 

Учеността не се постига в един живот. Колкото години да живее на земята, човек все ще има какво да учи. Знанието се открива на човека постепенно. Соломон, който минаваше за голям мъдрец, се стремеше към придобиване на много знания, поради което се домогна до окултните науки. След като придоби големи знания, той се опита да проникне в сърцето на жената, да види, какво се крие там. За тази цел той събра около себе си 300 жени и 600 наложници, но пак не можа да разреши въпроса. След всичко това той трябваше да каже: „Суета на суетите, всичко е суета“. Права ли е тази мисъл? Само в едно отношение, а именно, по отношение на неразрешимите въпроси в живота. Като дойдете до такъв въпрос, отстъпете назад. Неговото разрешение е скрито в далечното бъдеще. Заемете се с разрешаването на близки до вас въпроси. ...Заслужава човек да живее, да учи и да придобива знания, които да прилага. Без приложение животът няма смисъл.

Собственик-и-наемател

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

12.12.17

Любая работа, насколько малой она и ни была, священна.

Связывание и развязывание

 

Всяка работа, колкото и микроскопическа да е, тя е свещена.

Вързване и развързване

Линк към коментар
Share on other sites

13.12.17

Что представляет собой вера? Верить для человека – это означает изучать разумные законы природы. Если человек познаёт эти законы и руководствуется ими, то никогда не заблуждается. Что он знает – знает точно.Он не может сегодня знать что-то, а завтра его отрицать; сегодня думать одним способом, а на другой день – другим способом. ...Тот, кто понимает законы природы, везде видит одну и ту же мысль. Для того, кто их не понимает, всё отрывочно и отдельно. Именно в непрерывности явлений заключается разумность в природе. Между явлениями природы существует тесная, внутренняя связь.

Собственник и наниматель

 

Какво представя вярата? Да вярва човек, това значи, да изучава разумните закони на природата. Щом познава тези закони и се ръководи от тях, човек никога не се заблуждава. Каквото знае, положително го знае. Той не може днес да знае едно нещо, а утре да го отрича; днес да мисли по един начин, а на другия ден – по друг начин. ...Който разбира природните закони, той навсякъде вижда една и съща мисъл. Който не ги разбира, за него всичко е разпокъсано и отделно. Разумността в природата се заключава, именно, в непреривност на нейните явления. Между явленията на природата съществува тясна, вътрешна връзка.

Собственик_и_наемател

Линк към коментар
Share on other sites

14.12.17

Природа – совокупность разумных существ, проявляющих свою деятельность

Давление и напряжение

 

Природата е сбор от разумни същества, които проявяват своята деятелност.

Налягане и напрежение

Линк към коментар
Share on other sites

15.12.17

Существуют большие запасы, предоставленные природой в наше распоряжение. Нам нужно изучать её порядки. Все наши страдания не что иное, как как принудительные меры, заставляющие нас думать. Все эти болезни и страдания только предохранительные меры, заставляющие нас думать, использовать блага природы. При этом у нас отрицательная мысль, думая, что все произвольно. Нет, произвольность состоит в том, что мы не хотим подчиниться её естеству... Кто-то говорит: «Я хочу быть свободным!» Нет лучше того, чем быть свободными! …Свобода – последнее богатство, которое ты приобретёшь, и, приобретя его – нужно его ценить. ...Если ты приобретёшь эту свободу, тебе надо употребить её для своего блага и для блага своих ближних. Большего блага, чем свобода, нет.

Послушайте Меня

 

Има големи запаси, които природата оставя на наше разположение. Ние трябва да изучаваме нейните порядки. Всичките страдания, които ние имаме, не са нищо друго освен принудителни мерки, които да ни заставят да мислим. Всичките тези болести и страдания са само предпазителни мерки, които да ни заставят да мислим, да използваме нейните блага. При това ние имаме точно отрицателна мисъл, мислим, че всичко туй е произволно. Не, произволието седи в това, че не искаме да се подчиним на нейното естество... Някой казва: „Аз искам да бъда свободен!“ Няма нищо по-хубаво от това да бъдем свободни. Свободата е последното богатство, което ти ще придобиеш, и като го придобиеш, трябва да го цениш. Последната придобивка е свободата. Щом придобиеш тази свобода, ти трябва да я употребиш и за своето благо, и за благото на своите ближни. По-голямо благо от свободата няма.

Мене слушайте

Линк към коментар
Share on other sites

16.12.17

Единственное стремление всех существ – проникнуть от жизни в ограничениях к жизни в свободе, или, как я называю, перейти от временной жизни к жизни вечной. Это – смертельные вещи, или, как я их называю, вещи или жизнь, в которую нога смерти не вступает. А если смерть не вступает – там человек свободен, нет никаких страданий, никаких лишений, никакой бедности, никаких ограничений. Там – жизнь в вечной радости, в вечном счастье, где человек знает как жить.

Лето Господне благоприятное

 

Единственият стремеж на всички същества е да проникнат от живота на ограниченията към живота на свободата, или както аз наричам, да минат от временния живот към вечния. Това са неща смъртни, или както аз ги наричам, неща или живот, в който кракът на смъртта не влиза. А щом смъртта не влиза, там човек е освободен, няма никакви страдания, никакви лишения, никаква сиромашия, никакви ограничения. Там е животът на вечната радост, на вечното щастие, дето човек знае как да живее.

Благоприятната Господня година  

Линк към коментар
Share on other sites

17.12.17

Я называю свободными людьми только тех, кто освободился от всех видов преступлений: умственных, духовных и физических.

Приведите его ко Мне [сюда]

 

Наричам хора свободни само тези, които са се освободили от всички видове престъпления: умствени, духовни и физически.

Доведете ми го

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...