Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Епилепсия при малко дете - въпроси


Recommended Posts

zdraveite parvo se izvinqvam za latinicata no kirilicata na kompa mi e absoluten haus kakto e i glavata mi,ta na vaprosa na 21 mart tazi godina sinat mi na togava 3 godini poluchi garch vednaga se obadih na lineika zakaraha ni v bolnicata tam poluchi oshte edin i taka ot togava sme s diagnoza epilepsiq i piem apidam ot 21 mart do sega ne e imal garchove nqma nishto daje ako neznaesh che e s diagnoza nikoga nqma da razberesh vchera bqhme na kontrolen pregled i kazaha che epilepsiqta vse oshte e aktivna ta vaprosa mi e kolko vreme sled priema epilepsiqta ne e aktivna kak proticha lechenieto sled tova i dali naistina decata ili pone nqkoi q izrastvat sajalqvam ako vaprosat mi e obarkan 

здравейте първо се извинявам за латиницата но кирилицата на компа ми е абсолютен хаус както е и главата ми,та на въпроса на 21 март тази година синът ми на тогава 3 години получи гърч веднага се обадих на линейка закараха ни в болницата там получи още един и така от тогава сме с диагноза епилепсия и пием апидам от 21 март до сега не е имал гърчове няма нищо даже ако незнаеш че е с диагноза никога няма да разбереш вчера бяхме на контролен преглед и казаха че епилепсията все още е активна та въпроса ми е колко време след приема епилепсията не е активна как протича лечението след това и дали наистина децата или поне някои я израстват съжалявам ако въпросът ми е объркан 

Редактирано от Донка
Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ти е малко объркан,хаотичен ,но ПЪРВО се успокои! 

Относно епилепсията като нозологична единицита трябва да знаеш,че не е един вид. Съответно засяга различни центрове с различен по брой епилептични гърчове за денонощие,но това са медицински подробности които не касаят в детайли пациентите. 

Когато става въпрос за продължителността или развитието на състоянието запомни едно - НИКОЙ не може да ти отговори до кога,колко и как ще продължи..тази област заедно с деменционните състояние все още са тъмна Индия за нас ,а са достояние само за Бог! 

Най-важното,Снежи е да се продължава с изписания медикамент,щом към момента след започване на приема му няма повторни пристъпи и второто по важност са профилактичните прегледи! По този начин осигурявате адекватно лечение ,както и постоянно наблюдение с оглед прогресията на заболяването и възможната за превенция на пореден пристъп,като подмените терапевтичния подход (медикамент) с друг примерно.

Желая ви успех,смело напред и бъдете много позитивни ,нуждаете се от това ! :)

Редактирано от Aleksandar21
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...