Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (08.01.18 - 14.01.18)


Recommended Posts

08.01.18

Сейчас я желаю вам всем поставить Добро за основу своей жизни, Разумность, Мудростьдля строительства, а Силу – как результат. Вы носите в себе хорошие задатки, много даров и способностей, которые надо развивать; когда вы работаете с Добром, с Разумностью и с Силой – вы достигнете всего, что желаете. Человек может достигнуть всего, что желает, но не желать волоска более того, что ему определено; вам всё будет даваться, как предусмотрено – ни волоска более, ни волоска меньше; если вы желаете больше, чем вам определено, вы разрушите Божий план.

Самое высокое место

 

Сега желая на всички да поставите Доброто за основа на своя живот, Разумността, Мъдростта – за строеж, а Силата – като резултат. Вие носите в себе си добри заложби, много дарби и способности, които трябва да развиете – като работите с Доброто, с Разумността и със Силата, вие ще постигнете всичко, каквото желаете. Човек може да постигне всичко, което желае, но да не иска косъм повече от това, което му е определено; всичко ще ви се даде, както е предвидено – нито косъм повече, нито косъм по-малко; желаете ли повече от определеното за вас, вие ще развалите Божия план.

Най-високото място

Линк към коментар
Share on other sites

09.01.18

Как человек может вернуться к состоянию своей души? – Когда пройдёт через все нижестоящие и вышестоящие царства и возьмёт от них по одному из самых хороших качеств. Прежде всего вы пройдёте через минеральное царство, после – через растительное, через животное, через человеческое, через ангельское и отовсюду сохраните для себя самое ценное. Это означает изучение и приложение человеком закона алхимии для преобразования материи. Работая с этим законом, человек, в конце концов, дойдёт до первоначальной чистоты материи, через которую душа проявляется в своей полноте и силе.

Естественное состояние

 

Как може човек да се върне към състоянието на своята душа? – Като мине през всички царства под себе си и над себе си и вземе от тях по едно от най-добрите качества. Първо ще минете през минералното царство, после – през растителното, през животинското, през човешкото, през ангелското и отвсякъде ще задържите най-ценното. Това значи, човек да изучава и да прилага закона на алхимията за превръщане на материята. Като работи с този закон, най-после той ще дойде до първоначалната чистота на материята, чрез която душата се проявява в своята пълнота и сила.

Естественото състояние

Линк към коментар
Share on other sites

10.01.18

Одним вашим поступкам нужно иметь форму какого-нибудь драгоценного камня, другим – форму самого красивого растения, третьим – форму птиц или животных, четвёртым – форму человека, пятым – форму какого-то ангела; вообще [поступкам нужно иметь] различные формы.

Добрый поступок

 

Едни от вашите постъпки трябва да имат формата на някой скъпоценен камък, други – формата на най-хубавото растение, трети – формата на птици или животни, четвърти – формата на човеци, пети – формата на някой ангел; изобщо в различни форми.

Добрата постъпка

Линк към коментар
Share on other sites

11.01.18

Я говорил вам много раз, что в вашу душу вложены все возможности и, поэтому, вы можете достичь всего благородного и возвышенного, что желаете. Пусть некоторые из вас начнут производить эти опыты. Некоторые из вас остановились – вы в нерешительности, надо ли продолжать или нет. Не колеблитесь, работайте без колебания! Делайте больше, говорите меньше! Надо говорить поменьше, побольше работать. Например, чего разговаривать с бедным человеком? Такому человеку вы пошлёте муку, масло, детскую одежду... Сделаешь, и после будешь говорить.

Добрый поступок

 

Казвал съм ви много пъти, че във вашата душа са вложени всички възможности и затова можете да постигнете всичко благородно и възвишено, което желаете. Нека започнат някои от вас да правят тия опити. Някои от вас правят такива опити и нека продължават. Някои сте се спрели – колебаете се да продължавате ли, или не. Не се колебайте, работете без колебание! Вършете повече, говорете по-малко! По-малко трябва да се говори, повече да се работи. Например какво може да се говори с един беден човек? На такъв човек му изпратете брашно, масло, дрешки за децата... Ще извършиш и после ще говориш.

Добрата постъпка

Линк към коментар
Share on other sites

12.01.18

Итак, человеку нужно понимать законы твёрдой материи как проявления, как формы жизни; жидкой материи – как условие для подпитывания жизни; воздухообразной – как условие для проникновения мысли в жизнь; и световой — как оболочки жизни. Эти четыре вида материи являются различными областями, которым нужно изучаться. Прежде всего человеку надо начать их изучение с самого себя. Человеку надо стать хозяином четырёх видов материи в самом себе, изучить законы, которым они подчиняются.

Служба уравнения

 

И тъй, човек трябва да разбира законите на твърдата материя, като прояви, като форми на живота; течната материя – като условие за подхранване на живота; въздухообразната – като условие за проникване на мисълта в живота; и светлинната – като обвивка на живота. Тези четири вида материя са различни области, които трябва да се изучават. Човек трябва да започне изучаването им първо от себе си. Той трябва да стане господар на четирите вида материя в себе си, да научи законите, на които се подчиняват.

Служба на уравненията

Линк към коментар
Share on other sites

13.01.18

До тех пор, пока вы ищите счастья на Земле, вы никогда его не найдёте. Земля - великая Божественная мастерская. Она – место для работы, а не для счастья. Тому, кто входит в эту мастерскую, нужно облечься в мужскую или женскую одежду (одеяние) и изучать глубокий смысл того, что вложено в его дом — в его собственное тело.

В доме

 

Докато търсите щастието на земята, никога не можете да го намерите. Земята е велика Божествена работилница. Тя е място за работа, а не за щастие. Който влезе в тази работилница, трябва да се облече в мъжки или в женски дрехи и да изучава дълбокия смисъл на това, което е вложено в неговата къща – в собственото му тяло.

Вкъщи

Линк към коментар
Share on other sites

14.01.18

...Природа воспитывает своих детей годами, прилагая к ним различные методы, более суровые и более мягкие. Она пользуется более суровыми методами, когда хочет смягчить характер детей, сломить их непокорность. Не легко воспитывается человек. Задачи природы – не уничтожить человека, не стереть его в пыль, но воспитать его.

Новое воспитание

 

...Природата възпитава своите деца с години, като прилага към тях различни методи, по-сурови и по-меки. Тя си служи с по-сурови методи, когато иска да смекчи характера им, да сломи тяхната упоритост. Не се възпитава лесно човек. Задачата на природата не е да унищожи човека, да го стрие на прах, но да го възпита.

Новото възпитание

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...