Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте на 16 години съм и имам следния проблем с който по никакъв начин не мога да се справя.От около 6,7 месеца съм със панически атаки,постоянно мисли за болести,страх от болести,страх от смъртта.Отключиха ми се вследствие от едно пушене на трева в междучасието в училище.Исках да пробвам да видя какво толкова му харесват и реших да опитам от чисто любопитство,но явно бях прекалил малко и след 40 минути някъде ми стана ужасно зле пресъхване на устата сърцебиене усещах че умирам мравучкане по цялото тяло не можех да седя на едно място бях като луд.Отидохме при сестрата долу казах и за какво става въпрос извикаха веднага майка ми класния ръководител и директорите на училището.Обадиха се на бърза помощ дойдоха взеха ме и 2 дни лежах в болница бях на системи пулса ми беше 160 може би и нагоре.След като излезнах от болницата всичко беше наред но след 2 дни когато трябваше да отида на училище ми стана лошо в автобуса без никаква причина отново същите симптоми слезнахме от автобуса с мои приятели обадихме се на майка ми тя дойде и веднага отидохме в бърза помощ от там ни пратиха при личната лекарка защото не било нещо спешно с една дума само се разкарваме до там дори да има нещо сериозно надали ще ти обърнат внимание но това е друга тема.Отидохме при личната и тя ни прати в болницата в която лежах отидохме там чакахме сигурно 1 час докато ме прегледа някакъв си доктор оказа се че нямало..както и да е излезна една лекарка и ни каза какво правим тук и ние и казахме че чакаме доктор да ни прегледа и тя ни взе жената била кардиоложка доколкото разбрах.прегледа ме на ехограф сърце коремни органи щитовидна жлеза всичко било добре и ни прати да ни прегледа и ендокринолог ходихме и там жената ме прегледа от глава до пети както се казва каза че съм напълно здрав  пребрахме се но отново постоянно ми ставаше лошо мислих че ще умра ще ми се случи нещо лошо и така нататък не излизах от нас беше ме е страх да отида до най близкия магазин да не ми се случи нещо през това време аз постоянно ходих по различни лекари забравих да кажа че бяха ми пуснали и кръвни иследвания в болницата и там нищо.Та ходих отнво по кадиолози еднокринолози холтери кардиограми всякакви иследвания кръвни но нищо на мен постоянно ми ставаше нещо дори вдигах кръвно и то доста височко 150 на 90 незнаеха от какво е тъй като клинично съм здрав.Ходил съм и куршум да ми леят но нищо не ми помогна.Постоянно мислих че имам някви болесити които немогат да ми открият че ще получа инсулт инфаркт мозъчен кръвоизлив и така нататък виеше ми се ужасно свят ревах четях в интернет мислих че имам атеросклероза на артериите и че ще получа някой инфаркт или инсулт че ми са увредени кръвоносните съдове заради високото кръвно всякакви ракови болести си припознавах мислих че съм шизофреник хипертоник че съм болен от склероза и така нататък.Най накрая ходих на психиатър който ми исписа серопрам и ксанакс които ги пия още и ми каза че съм с панически атаки.От както ги пия съм по добре но имам сумати фобии страх ме от гробища немога да гледам никроози  а все ги виждам някъде страх ме е от всичко свързано със смъртта новини въобще немога да гледам там все някой убит катастрофирал и незнам си какво и от тези работи много ме е страх ходил съм на психолог и все още ходя и на психотерапевт но нищо тая седмица мисля пак да посетя психотерапевт защото вече тотално ще откача какво да правя моля дайте съвет имало ли е някой ваш близък със подобен проблем и как се е излекувал ще се радвам да споделите и ако може да ми помогнете по някакъв начин това нещо е ужасно постоянно да мисля за смърт и когато чуя че някой умрял от нещо си и почвам да си вкарвам филми и да го мисля по цели дни така съм от 6 или 7 месеца вече..

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей,

Имаш нужда от психолог! Поговори с майка си и заедно потърсете психолог! 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...