Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (29.01.18 - 04.02.18)


Recommended Posts

29.01.18

Зная законы и силы, работающие в разумной природе, человек может справиться со всеми трудностями в жизни.

Основные мысли

 

Когато познава законите и силите, които работят в разумната природа, човек може да се справи с всички мъчнотии в живота.

Основни мисли

Линк към коментар
Share on other sites

30.01.18

Как мы узнаём, что Божественное работает в человеке? – Человек начинает постепенно развиваться и приобретает то, к чему стремился. Он приобретает науку, любовь, счастье. С дня на день он становится более здоровым и годным для работы. Не дав в себе путь Божественному, человек поставлен в большие противоречия. Это относится не только к отдельному человеку, но и к обществам, к народам, ко всему человечеству.

Возможные условия

 

Как познаваме, че Божественото работи в човека? – Човек започва постепенно да се подига и придобива онова, към което се е стремял. Той придобива наука, любов, щастие. От ден на ден той става по-здрав и готов за работа. Не даде ли път на Божественото в себе си, човек с изложен на големи противоречия. Това се отнася не само за отделния човек, но и за обществата, за народите, както и за цялото човечество.

Възможни условия

Линк към коментар
Share on other sites

31.01.18

Где разумность человека: вне его или внутри его? Когда человек спит – разумность вне его. Когда пробудится – разумность в нём. ...То же можно сказать и о семени. До тех пор, пока оно в амбаре, оно в спящем состоянии и сознание вне его. Если оно посеется в землю, то, при благоприятных условиях для его прорастания, его сознание возвращается. ...Кажется, что условия для посеянного семени неблагоприятны, но они несут его благо.

Милосердие и корыстолюбие

 

Къде е разумността в човека: вън от него, или вътре в него? Когато човек спи, разумността е вън от него. Когато се събуди, разумността е в него. ...Същото може да се каже и за семето. Докато е в хамбара, то е в спящо състояние и съзнанието е вън от него. Щом се посее в земята, при благоприятни условия за неговото покълване, съзнанието му се връща. ...Привидно, условията на посятото семе са неблагоприятни, но те носят неговото благо.

Милосърдие и користолюбие

Линк към коментар
Share on other sites

01.02.18

Итак, если вы слабы – не теряйте уверенности, если вы невежи – не теряйте уверенности; если вы бедны – опять не теряйте уверенности. Возьмите пример с пшеничного зерна, которое совсем небольшое, но кормит весь мир. Оно делает слабого сильным, неучёного – учёным, бедного – богатым. И самые малые мысли, чувства и желания в состоянии возвысить человека. Они несут в себе силу пшеничного зерна. Возьмите маленькие пшеничные зёрнышки, посадите их в землю, обрабатывайте их с радостью. Они дадут вам стократный плод.

Превращение и сопоставление

 

И така, ако сте слаби, не се обезсърчавайте; ако сте невежи, не се обезсърчавайте; ако сте сиромаси, пак не се обезсърчавайте. Вземете пример от житното зърно, което е малко, но храни цял свят. То прави слабия силен, неучения - учен, сиромаха - богат. И най-малките мисли, чувства и желания са в състояние да повдигнат човека. Те носят в себе си силата на житното зърно. Приемете малките житни зрънца, посадете ги в земята, обработвайте ги с радост. Те ще ви дадат плод стократно.

Превръщане и съпоставяне

Линк към коментар
Share on other sites

02.02.18

Пшеничное зерно, или какое-нибудь другое семя, может вырасти и дать плод только [тогда], если вы его поместите в землю, под действие влаги, солнечного света и тепла. Такие условия нужны и для роста человеческих мыслей, чувств и поступков. Вы не можете реализовать свою мысль или желание, если они не пустят в вас корень. Пустить корень – это значит вы их посадили в соответствующую для них почву. После этого нужно их поливать, выставлять на солнечный свет и тепло.

Милосердие о корыстолюбие

 

Житното зърно, или какво и да е семе, може да израсте и да даде плод само ако го поставите в пръстта, под действието на влагата и на слънчевата светлина и топлина. Същите условия са нужни за израстването на човешките мисли, чувства и постъпки. Вие не можете да реализирате една мисъл или едно свое желание, ако те не хванат корен във вас. Да хванат корен, това значи да сте ги посадили в съответна за тях почва. След това трябва да ги поливате, да ги излагате на слънчевата светлина и топлина.

Милосърдие и користолюбие

Линк към коментар
Share on other sites

03.02.18

В пшенице скрываются самые мощные, самые благородные силы жизни. Жизнь пшеничного зерна также священна, как и наша.

Правильное питание – физическое и духовное

 

В житото се крият най-мощните, най-благородните сили в живота. Животът на житното зърно е тъй свещен, както и нашият.

Правилното хранене - физическо и духовно

Линк към коментар
Share on other sites

04.02.18

Пшеница – самое чистое питание.

Правильное питание – физическое и духовное

 

Только пшеница полностью на 100% жертвует собой для человека.

Питание

 

 

Житото е най-чистата храна.

Правилното хранене - физическо и духовно

 

Житото единствено се жертва 100% за човека.

Хранене

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...