Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Пътешествията на душите?


Кон Круз

Recommended Posts

Могат ли според вас душите на починалите хора да пътешестват навсякъде където си поискат из Вселената ни или са ограничени в своето придвижване? Или едни могат, а други не - според степента на развитие?

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен до 40-тият ден имат някакъв 'досег' с нашия материален свят и в този смисъл могат да пътуват така, както ние го разбираме и възприемаме.

Но след това някак се сливат с всемира и въпросът ти ми звучи несъстоятелно. Все едно да изсипеш една чаша с вода (душата, която е напуснала тялото след 40тия ден) в морето и да питаш точно тази вода от точно тази чаша до къде може да стигне.

Линк към коментар
Share on other sites

Според това което съм чел ...

Цитат

Но след това някак се сливат с всемира и въпросът ти ми звучи несъстоятелно. Все едно да изсипеш една чаша с вода (душата, която е напуснала тялото след 40тия ден) в морето и да питаш точно тази вода от точно тази чаша до къде може да стигне.

Това може да е гледище на външен наблюдател . Но съзнанието не се разтваря , остава . И според себе си действа .Възможностите са му  ограничени от собствените представи .А те са тези който е имал преди смърта . Промяната не е много голяма  , като че ли сънува .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

По темата е филма ,,В какво сепревръщат мечтите"   с Робърт Уйлямс и Куба Гудинг ---фентъзи/драма

Линк към коментар
Share on other sites

Всеки от нас може да бъде разгледан като физическо същество, но може да бъде разгледан и като духовно същество. Като физическо същество човек не може да отиде на планетите, а само може да ги наблюдава и да си мисли за тях. Като духовно същество, човек може да отиде на всички планети, да ги разгледа и да се върне. Това ще му отнеме най-много два часа. Тъй щото, във възможностите на духовния човек и на физическия човек има разлика. Когато духовния човек се върне от своята разходка по планетите, той разправя на физическия човек, какво има там. Физическият човек го слуша и казва: не те разбирам. Духовният му казва: няма нищо, но после ще се разберем. Духовният човек всеки ден дохожда при физическия и по един или друг начин се старае да му открие това, което е видял и научил горе. Понеже той разполага с несъзимеримо време и пространство, у него има търпение. Че ти си разбрал малко, той и на това е доволен. След дълго постоянство на духовния човек, физическият човек започва най-после да се радва, вдъхновява се и казва: дойде ми някаква идея. (Беинса Дуно)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Според повечето източници - не могат, блокирани са тук... Но има разлика между дух и душа. Душата е свързана с тази материална реалност. Може да се отлепи единствено когато я надмогне и прекъсне цикъла на прераждания. Най-вероятно тогава се връща в духа и е отново свободна, каквото и да значи това...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...