Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (19.02.18 - 25.02.18)


Рассвет

Recommended Posts

19.02.18

Герои – богатство народа. Но не [герои] насилия, а [герои] самопожертвования и страданий.

Воспоминания Тодора Божкова

 

Героите са богатството на един народ. Но не на насилието, а на саможертвата и страданията.

Спомени от Тодор Божков

Линк към коментар
Share on other sites

20.02.18

Возвышенные и высокоразвитые люди представляют дух общества. Добрые люди представляют душу общества, а обыкновенные люди представляют тело этой души. Поэтому, когда вы говорите о данном обществе, определите, что вы имеете в виду: дух, душу или тело этого общества.

Ограничение и освобождение

 

Възвишените и високонапредналите хора представляват духа на обществото. Добрите хора представляват душата на обществото, а обикновените хора представляват тялото на тази душа. Ето защо, когато говорите за дадено общество, трябва да имате предвид за какво се произнасяте: за духа, за душата или за тялото на това общество.

Ограничаване и освобождаване

Линк към коментар
Share on other sites

21.02.18

Чтобы легко справляться со своей кармой, вот что я вас попрошу: Не говорите плохо одни о других. Если кто-то несдержан и не может не говорить плохо о других – по крайней мере [пусть] те будут внимательными, не обижаются. Первым говорю: Воздерживайтесь говорить плохо о своих близких. Тем, о которых говорится плохо, говорю: Не обижайтесь. И тот, кто обижает, и тот, кто обижается, не разрешают свои задачи. Тогда карма разрешит ваши задачи. Она строга и неумолима. ...Каков путь создания будущей культуры? – Путь Любви.

Пробуждение человеческой души

 

За да се справите лесно с кармата си, ето какво ще ви моля: Не говорете лошо едни за други. Ако някой е от невъздържаните и не може да не говори лошо за другите, поне те да бъдат внимателни, да не се обиждат. На първите казвам: Въздържайте се да говорите лошо за близките си. На ония, за които се говори лошо, казвам : Не се обиждайте. Който обижда и който се обижда и двамата не разрешават задачите си. Тогава кармата ще разреши вашите задачи. Тя е строга и неумолима. ...Кой е пътят за създаване на бъдещата култура? – Пътят на любовта.

Пробуждане на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

22.02.18

Ныне – эпоха ликвидации. В течение этого времени всем нужно преобразить себя, удалив в сторону прошлое, негодное для работы, а оставить только здоровое, полезное для жизни. Старое останется для удобрения, а новое – станет основой будущей культуры. Всему старому нужно очиститься, переработаться и остаться только новому.

Великая задача человека

 

Сега настава епоха на ликвидация. През това време всеки трябва да преобрази себе си като извади настрана старото, негодното за работа, а задържи само здравото, полезното за живота. Старото ще остане за тор, а новото – за основа на бъдещата култура. Всичко старо трябва да се пречисти, преработи и да остане само новото.

Великата задача на човека

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

23.02.18

...Единственная сила, которая может нас освободить от жизненных невзгод – Любовь. Если человек имеет Любовь при всех условиях – она побеждает. Если Любовь не может в нас побеждать, тогда мы, люди, не понимаем, что такое Любовь.

Будущее верую

 

...Единствената сила, която може да ни освободи от неизгодите на живота, е любовта. Ако човек има любов при всичките условия, тя побеждава. Ако в нас любовта не може да побеждава, ако обичта не може да побеждава, тогава ние, хората, не разбираме какво нещо е любовта и какво нещо е обичта

Бъдещото верую

Линк към коментар
Share on other sites

24.02.18

В Любви печаль превращается в алмазы. В Любви всё зло превращается в добро. То, что всё превращает в драгоценные камни – Любовь. То, что несёт новую жизнь, то, что несёт свободу человеку, то, что несёт светлые мысли, что несёт жизнь, бессмертие, это Любовь, в которую мы входим.

Будущее верую

 

В любовта скърбите се превръщат на диаманти. В обичта всичкото зло се превръща в добро. Туй, което превръща всичко в скъпоценни камъни, то е любов. Туй, което носи новия живот, туй, което носи свобода на човека, туй, което носи светли мисли, което носи живот, безсмъртие в него, то е любовта, в която влизаме.

Бъдещото верую

Линк към коментар
Share on other sites

25.02.18

В жизни существует нечто существенное и оно – познание Бога. Познать Бога – это значит найти для себя великий смысл жизни. С этого момента ты приобретаешь вечную радость, вечное блаженство. И насколько больше становятся твои страдания, настолько больше увеличивается твоя радость. Это касается мистика.

Мистическое понимание

 

Има нещо съществено в живота и то е познаването на Бога. Да познаеш Бога, това значи да си намерил великия смисъл на живота. От този момент ти придобиваш вечна радост, вечно блаженство. И колкото по-големи стават страданията ти, толкова повече се увеличава радостта ти. Така е за мистика.

Мистично разбиране

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...