Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Приятели за секс


smk

Recommended Posts

Здравейте! От доста време чета темите във форума за онлайн терапия и винаги са ми помагали, но днес се чувствам като в безисходица и реших да пусна тема, надявам се на правилното място. Малко информация за мен: Жена на 30 години, Мениджър в компютърната сфера. Като малка баща ми се държеше доста критично към мен (защото бях неговото малко момиченце и много се притесняваше за мен), но това в мен изгради много грешен модел с мъжете - когато харесам някой, винаги очаквам да се случи нещо лошо, да бъда оценявана, критикувана и т.н. Съответно имам страх от обвързване и в близките няколко години, не съм имала продължителна и хармонична връзка. Издигането в работата ми отне много време и усилия и последните няколко години, се бях отдала на нея, като имах само сексуални отношения с мъжете. Сами разбирате, че от държанието на баща ми, имам доста ниско самочувствие, та чисто сексуалните взаимоотношения, ми помогнаха да се освободя от срам, страх и всякакви комплекси по отношение на външния ми вид, което беше важно за мен, та никак не съжалявам за това. Края на ноември се запознах с едно момче (няколко месеца по-малък от мен), като отношенията ни започнаха като сексуални, въпреки, че ми пишеше всеки ден. Сексът с него страшно ми харесва, вече няколко месеца, кара ме да се чувствам жива, да се чувствам жена. За мен сексуалната енергия е много важна - тя ми помага да творя, да се развивам, да съм щастлива. В продължение на нашите взаимоотношения, разбрах, че той си прави секс с други жени, и то не една и две. Преди 2-3 седм. ми каза, че ще прекратим тези ни взаимоотношения, т.к. е започнал да излиза с някакво момиче. Съответно аз му пожелах всичко хубаво и явно не очаквайки такава спокойна и безразлична реакция от мен, т.к. аз съм доста емоционална и драматична, продължи да ми пише всеки ден, като преди няколко дни и вчера, пак се видяхме, за да правим секс, т.к. нещо с момичето не му се получило. Работата е там, че той е на много по-ниска позиция от мен и заплатата му е 4 пъти по-малка от моята; няма много хобита, да не кажа никакви, а аз имам доста и някак си осъзнавайки, че не ми е на нивото, единственото, с което може да ме жегне и да ми е интересен, е като се прави на мъж и да ми разказва колко е вървежен. Разказва ми за жените, с които прави секс и то по такъв начин, че да ме злепостави, напр. тази мацка с която излизах какво красиво тяло имала, колко много неща правили. Честно казано до скоро не му обръщах внимание, защото очевидно го прави от комплекси, но в крайна сметка съм човешко същество с емоции и това ме наранява. Вчера супер случайно ми вметна как му липсвала бившата приятелка ейтака докато бяхме на СПА уикенд и просто исках да изкараме една вечер двамата без да слушам за други жени. Може да срещна моя човек след няколко месеца-година, кой знае, дотогава искам да правя секс, защото имаше знам, че ще стана като сърдита лелка. Но това негово държание е ужасно. Не знам как да процедирам, искам да съм над нещата, и в 60% от случаите успявам пред него, но и често се случва да плача вкъщи. Още по-скандалното е, че в мен има малка частица желание да се опитам да изградя някакви взаимоотношения с този човек. 

Бихте ли ми дали съвет и поглед  относно тази ситуация, защото вече не знам как да реагирам/постъпя и как изобщо да продължа без да се измъчвам.

 

 

Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей !

Истината е, че миналото е минало, и то не може да бъде променено. Виж, настоящето е нещо прекрасно. Препоръчвам ти психотерапия. Ще поработиш върху самооценката си и ще изясниш собствената си идентичност, ще разбереш, че заслужаваш само най-доброто и няма да се задоволяваш с по-малко. Струва си да положиш всяко усилие, което би те научило, как да сътворяваш магия в ежедневието си. Просто някой, някога ти е казал, че си по-малко от колкото си всъщност, и си му повярвала. А това не е вярно :)

Самото възприятие, което имаш за себе си, е отражение на всичко, което ти се случва. Ние сме огледало на собствените ни мисли и желания. След като се научиш да се обичаш и приемаш такава каквото си, ще заблестиш. Ти си успешна, вървяща напред и търсеща себе си. Ако мислиш, че е трудно, ще бъде трудно. Въпросът не е в събитията, а в начина по който гледаме на тях.

А най-важното, до което ще достигнеш, е да пожелаеш да бъдеш с мъж, който те цени и уважава и вижда в теб както силните ти, така и слабите ти страни, но те обича и приема такава, каквото си. Тогава няма да слушаш за други жени и ще правиш секс, който ще те доближи до 3 метра над небето.

Виж Вашите слаби места от Уейн Дайър и Бог никога не спи на Реджина Брет.

Поздрави !

Линк към коментар
Share on other sites

В 2/25/2018 at 18:07, smk каза:

Още по-скандалното е, че в мен има малка частица желание да се опитам да изградя някакви взаимоотношения с този човек. 

На този етап ако започнете и двамата целенасочено да променяте себе си, връзката ви може да е само секс, нищо повече.

Фундаментални принципи на човешките взаимоотношения между мъжа и жената са сбъркани при вас - ето ти един от тях - цитат от филма "Опасен чар": Никоя жена не бива да чува, че някога друга жена е била повече обичана от нея....Принцип!

В 2/25/2018 at 18:07, smk каза:

Може да срещна моя човек след няколко месеца-година, кой знае, дотогава искам да правя секс, защото имаше знам, че ще стана като сърдита лелка.

Напротив!

Натрупвайки сексуална енергия, ще имаш енергия за тронсформиране за така нужната ти промяна. Иначе за какво ти е да се променяш - с редовния секс физиологията ще кротува, емоциите на 60 % са ок да са забутани, ще изкараш така още 2,3 десетилетия.

Средството против "сърдита лелка" се нарича любов! Имаш ли я, култивираш ли я у себе си за себе си първо и нататък и за околните, няма как да се случи "олелването".

Не виждам причина да не започнеш психотерапия. Процесът на промяна така ще е много по-бърз за теб.

Поздрави!

Редактирано от Кермит
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте Василена и Георги и благодаря за отговорите.

Ходя на психотерапия. По моите преценки, доста успешно, но и има още доста работа. Аз имам самочувствие, но разберете, тази ситуация е изпитание за мен, защото да запазиш себе си когато постоянно те провокират, си е доста добро умение. Относно това да си трансформирам сексуалната енергия в нещо друго - пробвала съм, не работи при мен. Вярвам, приемате, че всеки има различно ниво на сексуалност или нагон или както искате го наречете и за някои една година без такова изживяване може да е нищо, но повярвайте ми, за мен ще е самоубийство. Решението за мен е да не прекратявам взаимоотношения с този човек докато започна да приемам думите му за бла-бла и не им обръщам, внимание, докато се науча да реагирам със самочувствие към тези нападки, докато не се освободя от грешните модели на мислене и навици. В момента е абсолютно безсмислено да прекратя сексуални взаимоотношения с него, защото ако се случи, какво? Ще стана писател, художник, ще тръгна по пътя на себепознанието, ще преобразувам сексуалната си енергия в друго и след няколко месеца толкова ще ми се прави секс, че пак ще попадна просто на някой човек, който да ми задоволи нуждите, и пак ще съм на същото положение, даже може би по-отчаяна от неговата липса. Можете ли да си представите и да отговорите на въпроса ми имайки предвид, че съм хиперсексуална? Това навярно променя нещата, може би тогава ще разберете моята гледна точка.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Това, което описвате  е, че сте обсебена от секса. Искате бързо удоволствие. Мога да го сравня с приема на наркотик, за да ти е готино вътрешно и да не ти е самотно. За да преобразите секса в здрави и зрели любовни отношения имате нужда да преоткриете тези ценности които подчертават красивото, хубавото,вярата, че секса върви добре, когато е подплатено с любов, искреност, смелост, смисъл.

Силно ви препоръчвам книгата на Виктор Франкъл: "Човек в търсене на смисъл"

Успех по пътя на промяната!

Линк към коментар
Share on other sites

Интересен случай... Хетеросексуална ли си или си имала и друг... опит? Защото както се описваш, проблемът може да е всъщност физиологичен. За една жена не е нормално да е хиперсексуална, освен ако не е компенсира емоционален проблем използвайки сескса като инструмент. Но при теб не се вижда емоционална връзка, напротив, като малко калкулаторче си... Работиш и в техническа сфера... Т.е. ако не разбираш на къде бия - играеш усилено мъжката роля, така че не съм сигурен какво очакваш... Поне имаш късмета да живееш в днешното свободно, 60+ полово общество... А и планът за лелката с котките винаги го има ако другото се провали ...

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте и отново благодаря за отговорите. 

Изказванията Ви са доста негативни “обладана от секс” и “физиологичен проблем” навярно са провокирани от това, че написах, че съм хиперсексуална, може би използвах грешен термин. Не вярвах, че тук ще срещна такива мнения, т.к. особено от хора, които разбират човешката психика, да кажат, че за “жена не е нормално да е хиперсексуална”. 2018 година е и жените също обичат да правят секс. Нека подчертая следното: нямам паническа нужда от секс, нито невротично или компулсивно го търся. Просто ми харесва и му се наслаждавам. Коментарът на iti смятам за несериозен, дали съм правила секс с жени? Лелка с котки? Мъжка енергия?

Работя в IT сферата, защото съм достатъчно умна да избера нещо, което може да ми позволи да имам финансова свобода. Също така съм достатъчно умна, за да бъда Мениджър и да ръководя хора. Не смятам, че трябва да съм козметичка или моден дизайнер, за да съм в женската си енергия. Ходя винаги с токчета и поли и съм доста поддържана жена, така че съм си достатъчно в женската енергия. Тук отново се сблъсках със закостеняло мислене - щом на една жена й се прави секс, значи е мъж. Сериозно?

Въпросът в първия ми пост беше в съвсем друга насока - за отстояване на себе си. Тези дни го направих - добих смелост да се заявя - открито да кажа какво ми харесва и какво не ми харесва и нещата значително се промениха. Това беше, което търсих, съвет как да променя реакциите си и да се преодолея и да се науча да се отстоявам не само в работата, но и в личен план. Аз много добре знам какъв мъж искам до себе си и в момента се старая да стана най-добрата версия на себе си и също знам каква жена трябва да съм, за да привлека такъв мъж. А докато се очистя от нещата, които ми пречат да го срещна, дали ще правя секс за удоволствие или ще отида в някой манастир взирайки се в Господ, ще реша по пътя. Благодаря Ви.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 1 час, smk каза:

и в момента се старая да стана най-добрата версия на себе си

Аз като специалист мога да кажа, че това е възможно най-правилния подход за теб в момента.

Останалото е шум, не му обръщай внимание.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

В 3/1/2018 at 19:36, smk каза:

2018 година е и жените също обичат да правят секс

Коя година сме няма никаква връзка с психология и физиология. Това са неща които са еволюирали милиони години. Главната цел на секса е да се правят деца. На т.н. модерни хора на 21-ви век, някои неща трябва да им се напомнят изглежда постоянно... Поради фактът, че жената може да забременее само един път, нормалната женска физиология се е развила да има по-ниско либидо. Поради социологическо програмиране (което е нещо различно от физиологично и психологично програмиране), у днешната жена се е развило социалното поведение да се прави на мъж. За мен лично е все тая, проблемът е нейн. Само че това са процеси които се развиват доста далече от нас, и не мисля че си достатъчно зомбирана, а ползваш това просто за оправдание на собствената си психика която не разбираш. Както и да е, обърни се към "достоверни" източници за изконната човешка психика като Фейсбук и Холивуд, те ще ти допаднат...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...