Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (26.02.18 - 04.03.18)


Рассвет

Recommended Posts

26.02.18

Люби душу всех людей. Будь готов бескорыстно пожертвовать собой для человека. …Истинная мораль заключается в следующем: не препятствовать Божественному. Дайте путь Божественному Началу в себе. Оно определяет ваши отношения к Богу. Соблюдающий эту мораль не имеет греха.

Любовь и знание

 

Обичай душата на всички хора. Бъди готов да се жертваш за човека безкористно. ...Истинският морал се заключава в следното: да не се препятства на Божественото. Дайте път на Божественото Начало в себе си. То определя отношенията ви към Бога. Който спазва този морал, няма грях.

Обич и знание

Линк към коментар
Share on other sites

27.02.18

У всех добрых людей только одна религия.

Любовь и знание

 

Всички добри хора в света имат само една религия.

Обич и знание

Линк към коментар
Share on other sites

28.02.18

Сердце должно быть алтарём, а душа – храмом. Ум – быть слугой у ног Господа, а дух – быть готов исполнить все благие распоряжения.

Собрание, проводимое г. Дыновым

 

Сърцето трябва да е олтар, а душата храм. Умът да бъде слуга при нозете на Господа, а духът да бъде готов да изпълни всичките благи разпореждания.

Събрание, водено от г-н Дънов

Линк към коментар
Share on other sites

01.03.18

Белый цвет означает Чистоту, в нём существует интенсивная внутренняя жизнь.
Красный цвет – врата, через которые входит жизнь.
Если хочешь работать внутренне – возьми за основу белый цвет.
Красный цвет – проявление высшего мира.

Краски
Основные тона
Превращение цветов

 

Белият цвят означава Чистота, при него има интензивен вътрешен живот.
Червеният цвят е врата, през която животът влиза.
Ако искаш вътрешно да работиш, тури белия цвят за основа.
Червеният цвят е проявление на един висш свят.

Краските

Основни тонове

Превръщане на цветовете

 

 

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

02.03.18

Когда люди желают сохранить некую истину от искажений, они передают её в форме рассказа, романа, легенды и т. д., однако нет романа, нет рассказа, нет сказок, мифов или легенд, в которых описываются неверные факты – всё, что писали поэты, романисты и писатели, верно.

Самое высокое место

 

Когато хората искат да запазят някоя истина от изопачаване, те я предават във форма на разказ, на роман, на легенда и т.н., обаче няма роман, няма разказ, няма приказки, митове или легенди, в които да се описват неверни факти – всичко, което поетите, романистите и писателите са писали, е вярно.

Най-високото място

Линк към коментар
Share on other sites

03.03.18

Ныне, в нашей эпохе, болгарский народ имеет условия стать культурным, очистить свои силы и укрепиться внутренне. Он не нуждается в деньгах, потому что его земля богата. Он не нуждается в чужим умах, потому что ум в нём. Он не нуждается и от согрева чужими сердцами, потому что в нём жизнь. Он не нуждается в советах от других работать, потому что по природе трудолюбив. Не отрицаю содействия других умов и сердец, но тех, кто искренне его любят.

Бог говорил

 

Сега, именно, в тая епоха, българският народ има условия да стане културен, да пречисти своите сили и да се укрепи вътрешно. Той не се нуждае от пари, защото земята му е богата. Той не се нуждае и от чужди умове, защото умът е в него. Той не се нуждае и от чужди сърца да го топлят, защото животът е в него. Той не се нуждае от съветите на други да работи, защото по естество е работлив. Не отричам съдействието на други умове и сърца, но на ония, които искрено го обичат.

Бог е говорил

Линк към коментар
Share on other sites

04.03.18

Что представляет Учение Христа? Оно – Божественная книга, которую каждый может читать. Я каждый день просматриваю эту книгу. Кто-то говорит, что разговаривал с Христом. Это возможно, но с Христом может разговаривать только тот, кто поднялся на высокую ступень и очистился. …Ты можешь быть учёным по отношению к окружающей тебя среде, но не по отношению к Христу. Твоя учёность не открывает тебе путь к Христу. Человеку нужно смирение. ...Надо учиться. Существует учение для сердца и учение для ума.

Отдайте Божие Богу

 

Какво представя Христовото учение? То е Божествената книга, от която всеки може да чете. Аз всеки ден преглеждам тая книга. Някой казва, че се е разговарял с Христа. Възможно е това, но само оня може да се разговаря с Христа, който се е повдигнал на едно високо стъпало и се е очистил. ...Може да си учен по отношение на средата, която те обикаля, но не и по отношение на Христа. Твоята ученост не ти отваря път към Христа. Смирение е нужно на човека. ...Трябва да се учиш. Има учение за сърцето и учение за ума.

Отдайте Божието Богу

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...