Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Много се впрягаш. Много се емоционализираш. Недей така. За съжаление сме на тотално различни честоти и всеки си цикли в неговата. Аз поне не се опитвам да те анализирам и да те поставям в шаблони. Ако не си съгласен с горното - ок, това си беше просто хрумка от моя страна.

И от мен толкова.

ПП. И лека техническа поправка: хард дисковете се дефрагментират, а не фрагментират, просто ако държиш да се придържаш към точното използване на термина.

Редактирано от User123
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

преди 3 часа, User123 каза:

За съжаление сме на тотално различни честоти и всеки си цикли в неговата.

Радвам се, че и ти го осъзна! Права си сбърках.

Хард дисковете се дефрагментират, а не се фрагментират. 

А ядът ми дойде от замотаната конструкция на съзнанието, която си поддържаш, щото така съм бил и аз и доста съм циклил. Макар че не веднъж съм бил свидетел как хора, противно на здравата логика, стигат до житейски мъдрости по някакъв техен си логически път, който е пълен с противоречия. Явно пътя на ума не е единствения начин за познаване!

Поздрави! 

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

преди 21 часа, User123 каза:

Аз поне не се опитвам да те анализирам и да те поставям в шаблони

Преди малко ми направи впечатление, че вероятно грешно си разбрала намерението ми. Анализирам те, за да мога да видя какви шаблони изграждат мисловния ти модел и до каква степен осъзнаваш по-голямата си същност. Не те вкарвам в шаблони! Ако си се почувствала така "ограничаващо" от комуникацията ни ти се извинявам!

 Тези "нишки", които "виждаш" са идентични и с нишките, които ни "изграждат" като индивидуалности, които Аз-ът ни преживява като "Себе си". Подобни нишки формират мисловния ни модел, който горе-долу /не съм вещ в психологическата терминология/ отговарят на синтеза "характер-личност" в комбинация с чувствено-мисловния диапазон, в който "оперираме", възприемаме или най-кратко - осъзнаваме себе си. А без да съм наясно със собствената ми представа за теб и моментните характеристики на "пътя ти", такъв какъвто е от моята гледна точка, не мога да преценя какво да ти споделя. Защото може да те объркам със собствените ми интерпретации, които са субективни. А анализът им да се окаже загуба на време, което би могла да насочиш към по-плодотворни за теб размишления.

Моля те, прегледай по-задълбочено по-предния ми пост, за да усетиш тънката разлика в перспективата. Това разделение на съзнание и подсъзнание ще ти създава единствено "глухи коловози", в които умът ти ще цикли безрезултатно. Ето ти и една подсказка за подсъзнанието, което се опитах да ти обясня:

"Зигмунд Фройд е австрийски психиатър от еврейско потекло, който в края на ХІХ век изследва неврозите, чрез анализ на човешкото подсъзнание (несъзнаваното)."
 
преди 21 часа, User123 каза:

Много се емоционализираш

За това те предупредих, че ще се стигне, но пък вече на "трезва" глава осъзнавам, че сме отделили различно време за изследвания по въпроса. Ако все пак ти е интересно какво мисля по въпроса за "миналите животи" в този линк има препис от една дискусия, която водих с едни познати:

Времето е енергия
 
 

А пък ако ти се цикли сред доста информация относно съзнанието, ентропията и еволюцията на формите те този "откачалник" бая е пописал - http://begetron426.blog.bg/technology/2018/03/29/evoliuciia-entropiia-negentropiia-i-syznanie.1601440

"Науката не може да създава цели, тя е инструмент за постигането им'', Айнщайн. Аналогията между Умът и Науката предполагам ще бъде приета безусловно.https://bg.wikipedia.org/wiki/Ирационализъм

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

Нещо като моментът преди да се осъзная в съня?!

Когато "носещата вълна" е изградена само от чувствени възприятия и в един момент все едно "изплува" на повърхността съзнателното ми възприятие и вече съм в историята с образите и движението и звуците на целият филм, който се разиграва в съня ми?

Линк към коментар
Share on other sites

Не, бях "осъзнат", осъзнавах че сънувам.Имах сън където чувах само гласове и в мрака се появи бледо очертание на врата. Казах формула за да преодолея известен страх към непознатото, минах през вратата и след това Тотален Мрак.

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Това малко ми напомня на един мой сън - една жена ме покани да вляза през една тайна врата. Тогава чрез 'способностите' си се опитах да надникна какво има след врата и не успях да 'видя' нищо - 'Тотален Мрак' както казваш, т.е. там моите 'способности' не действаха. Моят избор беше да не влизам през тази врата, защото нямаше да имам контрол над събитията. И казах на жената 'Не, благодаря!'.

Ти като влезе - изгуби ли контрол над съня (събитията)?

Линк към коментар
Share on other sites

преди 23 часа, mecholari каза:

Имали ли сте осъзнат сън без образи?

Благодаря за идеята . Имал съм . Но не ги смятах за сънища , а за нещо мимолетно . И ги игнорирах , като смущения .

Линк към коментар
Share on other sites

Друга настройка:

Слънце

О, Слънце облечено в Мрак,
Духа ми призови Tи за подвиг!
Върни ме в Началото пак
Докоснат от Древния Поглед.

Води ме във Древния Път
във залез на живот и на смърт
Величествен, Древен, Неизразим,
Неизречен, Единствен Любим.

Ухо за Древната Сила,
Поразяваща злото Закрила,
в Тишина от Смирените стъпки
чуй само Ти мойте постъпки!

Мъдрочисто Сърце изчезни
във своето Древно Начало,
зад Предела безшумно тупти
Там дето безмълвно си пяло.

Линк към коментар
Share on other sites

Това ти ли си го писал или е неква мантра?!

Иначе е доста добро като стихове! 

Дори малко ми ,,бие'' към ,,преминаването на Бездната'' на Кроули.

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

преди 4 часа, kipenzov каза:

Това ти ли си го писал или е неква мантра?!

Иначе е доста добро като стихове! 

Дори малко ми ,,бие'' към ,,преминаването на Бездната'' на Кроули.

 

  Мога да нахвърлям нещо:

   Из „Годишна среща на Веригата, Варна, 1908 година, 10 август,  неделя“

Има едно вечно спокойствие, от което всякога се твори една вселена, и човек може вечно да почива в това спокойствие на тъмнина, гдето е непроницаем мрак. Вие ще попитате как може това. Известни лъчи ще минат по права линия. Бог е съвършен в Себе Си и всичките духове, които Го гледат, не могат да схванат тия лъчи. А нещо, което няма сянка, няма с какво да го сравним.

http://www.beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=phrase&id=27&status=1&high=мрак#result_start

  Карлос Кастанеда, Из „Колелото на времето“

  Тайната на осъзнаването е мрак. Чо­вешките същества са пропити от тази тайна, от необясними неща. Лудост е да гледаме на себе си по какъвто и да било друг начин. Затова воинът не унижава тайната на човека, като се опитва да я обясни разумно.

   Из Магичесият преход от Тайша Абелар

Когато навлезем в абсолютния мрак, където няма нищо, което да ни разсейва — каза пазачът, — тогава двойникът взима връх. Той протяга етерните си крайни­ци, отваря светещото си око и се оглежда. 

………

  Стихотворението е поетически рими по книгата представена от Елеазар Хараш „Из Неизречената Мъдрост на  Втория Старец“ „Древни Съкровения“. 

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

   Човек се учи духовно само в съня си. Само когато спите, може да се учите духовно. Тъй е. И ако вие не знаете как да спите, никога не може да се учите духовно. Учени хора не може да бъдете, и ученици не може да бъдете. И когато казвам, че трябва да се научите да спите, разбирам, че трябва да поставите тялото си в такова положение, че като излезе вашата душа, вашият двойник, да намерите вашия учител, който ще ви преподава, защото знанието се преподава горе в духовния свят, а не на земята. Тук е повторение на това, което там се преподава. Затуй казвам: най-първо, да се научите да спите спокойно.

……

   Като спите ще вършите работата. Писанието казва: „Господ говори в съня един, два и три пъти“. Той все в съня говори. На Йосифа на сън му е говорил. На всички пророци и хора, които имаха откровение, все в сънно състояние им е говорил.Йоан се е пренесъл и тогава му е говорил Господ. И ако вие искате да поправите вашето положение, да знаете как да поправите живота си, вие трябва да прекарате такъв един сън и веднага ще имате най-добрите наставления как да поправите живота си.

 

http://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=plus&id=432&status=1&high=двойник#result_start

 

Линк към коментар
Share on other sites

Да интегрираш лудостта.

Да откриеш чувство нелогично.

Да отидеш ти на край света.

Да почувстваш нещо непрактично.

 

Да развиеш руло от спомени изминали.

Да прегледаш филм за афоризми ненаписани.

Да полетиш с крила от някого пронизани.

Да си представиш, че от тебе всички са орисани.

 

Да си отговориш на въпроси трудни.

Да привличаш отговорите безумни.

Да разбереш, че песента на совите гори.

Да видиш огъня  на илюзорните мечти.

 

Да осъзнаеш, че и това си ти.

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

   Усилието да бъдеш някой няма общо със смирението. Това е подклаждане на чувството на собствена значимост. Например Учителя казва, че когато Йосиф е споделял сънищата си с братята си, конкретно този със житните класове , това е е прието от тях негативно, а самото споделяне е тщеславие. Свързано е, според мен , с една настройка от „Толтекската книга на мъдростта“ от Дон Мигел Руис: „Не приемай нищо лично“. Изобщо Учителя казва, че низшите чувства се намират в задната част на мозъка. Там е „човека-животно“, който трябва да се преодолее, за да може кръвта да отиде в горните центрове на мозъка, да ги възбуди и активира. Така се отваря „чакрата“ над върха на главата, връзката с Божествения свят. Нейните възможности надхвърлят възможностите на „третото око“.

   Идеята е, че човек практикува във ежедневния живот, „натрупвайки и съхранявайки личната си сила“, която след това евентуално се „слива със тази на Бога“, т.е. Бог дава импулс, но когато ти полагаш усилия да бъдеш „безупречен“. Какво може да се случи тогава? Практикувайки настройките от „Толтекска книга на мъдростта“, 11 години по-късно прочетох „Отвъд Страха“, книга пак от дон Мигел Руис. И в осъзнати сънища навлязох във връзка със древните толтеки, които са майстори на „намерението“ (Учителя по-горе казва, че има една воля, която не е обикновената воля). В какво се изразява тяхното майсторство? Те могат да организират и структурират сънища, посредством намерението могат да създават светове, които да изследваш ако си поканен.

   Осъзнат сън и навлизане в „рай“ съм имал и докато четях „Универсалният Смисъл на Кабала от Лео Шайа и Елеазар Хараш“.

   Дали „намерението“ е „концентрация“, понятие използвано  от Майк Хайдл в „Космогонията на Розенкройцерите“? Но той разглежда и състоянието „веднага след събуждане“, възможността да го ползваш като настройка за да навлизаш „в света на желанието“. Отворил съм специално тема „Упражнения на Розенкройцерите“.

   Моята идея е, че не е безразлично как се държиш и настройваш в ежедневието, за да можеш да достигнеш до „духовния и божествения“ светове. Не е безразлично каква литература ще четеш и как ще прилагаш.

   Учителя и Висшите Същества не целят да ни ограничават, а да ни усъвършенстват. Никой не ни спира, не се спирайте сами. Учителя дава упражнението „Мога“ и то е противовес на всички негативисти, които ще срещнете по пътя. Дори да не го направите, повтаряте си всеки път когато се обезкуражите „Мога“. „Аз заедно с всички добри хора, заедно с Бога, всичко МОГА“.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 10 часа, mecholari каза:

Усилието да бъдеш някой няма общо със смирението. Това е подклаждане на чувството на собствена значимост.

  Това, вече не ми е полезно, а ми напомня за ,,шамари'', които съм ял вече;). Но наистина е доста практично като указание за поелите по пътя към себе си! Обаче, поне за мен, това не носи обезкуражаващият заряд, който да подтисне личното ми творчество в споделените ми стихове - някои преживявания са по-разбираеми ,,поднесени'' в метафорична форма.

преди 10 часа, mecholari каза:

„Не приемай нищо лично“.

Това пък също е добро указание, когато при ,,задълбаването навътре'' в мотивацията да правим каквото и да е, се ,,натъкнем'' на сили, далеч надхвърлящи собствените ни възможности за контрол. ОКР, психози, биполярни разстройства... според мен всичко е под един знаменател. Юнг ги описва като ,,навлизания на съдържания от колективното несъзнавано''. Но, за да навлезнат трябва да има предпоставка. Нарича се ,,инфлация на егото'', което пък е друга дефиниция на ,,разширяващото се съзнание''. Както и в цитата ти, най-адекватната позиция е да не приемаш нищо лично. Нелогично е капката да се идентифицира с океана!!!

Което пък на индивидуално ниво означава, че колкото и приятно да се чувства човек в положителната фаза, е добре ,,да се отлепи навреме'', защото в негативната фаза страховете, под формата на обсесивни ,,разбиващи'' мисли ще са реципрочно по-силни. 

преди 10 часа, mecholari каза:

Дали „намерението“ е „концентрация,

Интенционалността на Е.Хусерл също може да се отбележи. Тази насоченост, целеустременост или както го цитираш - ,,намерение'', е основната сила за контрол на движението ти в изменените състояния. Но както и всичко на този свят има двойствена природа, то и от самия човек зависи в каква насока ще използва ,,намерението си'', което резонира и с твоята позиция, че не е безразлично как се държиш и ,,настройваш'' в ежедневието.

 

преди 10 часа, mecholari каза:

Учителя и Висшите Същества не целят да ни ограничават, а да ни усъвършенстват.

Е тук вече се разминаваме, защото нямам нищо против розенкройцерството или теософското общество. Дори, ако не се ,,отлепя'' от трактатите им, в изследването на обществените процеси бих могъл ,,да видя'' известни потвърждения на тезите им. Но лично на мен, повече ми резонира херметизма. И то без усложненията на йерархичните прояви, щото така все едно пак се ,,забивам'' в умствените конструкции-космогонии на седемстепенните инволюции-еволюции. Върховни същества, Oversoul и т.н. То по същата логика на търсене на неква организираност бих могъл и във циклажа на Вайраяната да се опитам да ,,открия'' най-висшето буди тяло - Вайрокана.

Общо взето, не знам дали ще сме на едно мнение, но мисля, че основото мото на всяка религиозна доктрина е ,,пътя към себе си'', а какво е скрито на по-дълбоко ниво - според мен и тук аналогиите са доста.

Т.е. дали ще е по един или друг начин ,,добит'' смисъла на съществуването ни, той определено не е в целите, които преследваме, а в начинът, по който ги постигаме.

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Минавал съм през тъмната зона, така както Учителя я описва блестящо.  Но когато влезеш в духовния свят трябва да бъдеш подготвен с конкретни въпроси.

А окултният ученик трябва винаги да има будно съзнание. Вие сега не знаете как да заспивате, там е всичкото зло – вие заспивате несъзнателно, а като станете ученици, ще заспивате съзнателно и ще се събуждате съзнателно. Следователно ще имате една отлична опитност за вашите състояния. Да се добие такова едно будно състояние на душата, се изискват доста упражнения. За пример нека някои от вас се опитат да заспят съзнателно – като да знаят, че заспиват. Ще ви дам едно малко обяснение какво ще се случи с вас, когато заспивате. Да кажем, седите, съзнанието ви е тихо и спокойно. Изведнъж усещате, че вътре в мозъка ви става едно шумолене, като че нещо ви сграбчва и вие не можете да се върнете назад, и във вас се заражда един вътрешен страх. В такива случаи някои хора усещат едно мъчение и почват да викат. Стойте тихо и спокойно, защото щом се уплашите, настава един момент на помрачаване и вие изгубвате съзнанието си, и в тази тъмнина ще се намерите в една тъмна зона. Вие трябва да пазите мисълта за себе си, да се познаете, за да излезете благополучно от тази тъмна зона. Няма да се мине дълго време, веднага ще влезете в духовния свят и ще правите разлика, ще знаете кога спите, кога сънувате, кога ходите, ще различавате нещата. И после, като се върнете от духовния свят, по същия начин пак може да се събудите. Работата е, че като дойде туй шумолене, тогава се намесват тия гъсти магнетически състояния, при които човек изгубва съзнанието си, не се познава, всичко за него е разбъркано, всички предмети, положения, които вижда, всичко туй представлява за него една фантасмагория, но щом влезе в съзнанието си, ще види, че между всички неща има една вътрешна връзка. За да надделеете, изисква се много голямо усилие, защото някои от вас, които се концентрират, заспиват. Заспиването е един метод на Природата. Няма по-лесно нещо от това, да заспиш, но в туй лесното нещо нищо човек не може да научи. По някой път и в съня се пробужда съзнанието ви, когато искат да ви предпазят от някое бъдещо събитие. Онези, които те ръководят, ще събудят съзнанието ти, като ти дадат някой жив сън. Внимавай да запазиш този сън. Някой път човек запомни някой сън, дълбоко се вреже в ума му и може да се предпази от някоя беда. Разбира се, това съставлява една част от окултната наука, един от трудните въпроси, да може да регулирате вашите енергии. Тия енергии идват от центъра на земята, вървят по гръбначния стълб и във вид на едно голямо течение нахлуват към централната мозъчна система. В тия течения съвременния свят е изгубил своята контрола. Има и друго едно течение, което иде от слънцето. То върви по обратна посока, от мозъка към симпатическата нервна система или към стомаха.

http://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=phrase&id=642&status=1&high=тъмна%20зона#result_1909940

Та сега всички трябва да се стремите да бъдете образец на чист живот. Гледам ви сега, между вас има особени навици, които аз си обяснявам другояче. Всички вие сте влезли в една област на омагьосан свят. Почти всички хора от религиозните общества минават през тази област. Тази област се отличава по това, че отвън не се дава никаква светлина, и кой каквато светлина има, дотолкова осветява пътя си. Всеки свети за себе си, а самата зона е тъмна. В тази тъмна зона се срещнете с много същества, изостанали от хиляди години в своята еволюция, и те ще се нахвърлят върху вас като хищници, ще се ползват от вашата светлина, ще ви нападнат със своите критики, ще ви казват: "Ти си такъв, ти си онакъв" -целият свят за тях е лош. Най-после, като изгубите вярата, хвърлят се усилено върху вас и ви казват: "Ами и ти не си от светците. Като тебе подобен грешник няма в света. Да не мислиш, че си тръгнал в правия път? Едно време и ние като вас тръгнахме в този път, но ето нищо не излезе. Остани и ти при нас, ще ти покажем с какво се занимаваме." Ако им повярваш, ще останеш като жител на тази омагьосана област, да им слугуваш. Та сега именно няма какво да слушате чужди съвети. Който минава през тази област, ще си запуши ушите да не ги слуша. Като излезе из тази област, ще си извади памука из ушите и ще чуете най-хубавите работи. Като минава човек през тази област, трябва да бъде глух.

http://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=phrase&id=936&status=1&high=тъмна%20зона#result_2023682

Линк към коментар
Share on other sites

По принцип има лекция от Учителя "Будност на съзнанието на ученика", която е пряко свързана е енергийния вампиризъм.

Иначе сънят е преход към ново състояние на съзнанието, подготовка:

"Преди стремящият се да се научи да напуска плътното си тяло по желание, той трябва а работи в тялото на желанието по време на съня, понеже у някои хора тялото на желанието бива напълно устроено, преди да може да се постигне разделянето във виталното тяло.

   При такива условия е невъзможно да се извикат тези субективни опитности в будното състояние, но като пръв белег на развитие ще бъде забелязано, че всички объркани сънища престават. След известно време сънищата ще станат по-живи и съвършено логични. Стремящият се ще сънува, че се намира на места и сред хора (дали познати за него през будните часове или не, е без значение), с които той ще се отнася по такъв разумен начин, като че ли е в будно състояние. Ако сънуваното място е достъпно за него през часовете на будност, той може понякога да провери реалността на своя сън, ако забележи някакви физически подробности на представената сцена, и да потвърди нощните си впечатления на другия ден.

   Той също ще установи, че е в състояние по време на сън да посети всяко място върху лицето на Земята, което пожелае. Може да го изследва много по-основно, отколкото би могъл да стори това, ако отидеше там във физическото си тяло, понеже с тялото на желанието той има достъп до всички места независимо от преградите и ключалките. Ако постоянства ще дочака деня, когато няма да му е необходим сънят, за да разкъса връзката между телата си, а ще може съзнателно да се освобождава."

477/478 стр. Из "Космогонията на Розенкройцерите", раздел "Методи за придобиване на знание от първа ръка".

На мен осъзнатия сън все още ми е необходим но вече съм черпил и информация без да заспивам.

Линк към коментар
Share on other sites

Общо взето в поста ти става въпрос за ,,астрални проекции"  или ,,lucid dreaming".

Но доколкото разбирам, сънят за теб все още е ,,допълнително пространство" към будното състояние.

А този момент, в който ,,черпиш информация без да заспиваш" може и в напълно будно състояние да се прави май. Някой хора го наричат ,,РСВ"(разширено себевъзприятие).

Линк към коментар
Share on other sites

Веднъж орязано, веднъж разширено. Направо се уливам в желанието си някой да ми категоризира състоянията... Ако имам мотив това е да кажа, че нещо е възможно и другата страна да не се страхува да добива собствена опитност.

А като срещнеш Учителя или Бог в осъзнато сънуване, това какво е? Духовния свят или Божествения?

Линк към коментар
Share on other sites

От къде да знам! Не съм ги срещал! За това питам!

Защото в сънища виждам неща, които са предшестващи събитията от деня. Понякога пък в съня съм в ситуации, които съм преживял предния ден. За това зададох въпроса за съня и будното състояние, който в друга тема в подфорума са коментирали seisal i mona.

Ма ти май не разбираш какво питам, ами гледаш да си ,,декламираш". Твоя си работа...но това, че се държиш просташки, не значи, че аз пък ше компенсирам твоите седем годишни липси.

Линк към коментар
Share on other sites

В ‎13‎.‎7‎.‎2019‎ г. at 1:15, mecholari каза:

Та сега всички трябва да се стремите да бъдете образец на чист живот. Гледам ви сега, между вас има особени навици, които аз си обяснявам другояче. Всички вие сте влезли в една област на омагьосан свят. Почти всички хора от религиозните общества минават през тази област. Тази област се отличава по това, че отвън не се дава никаква светлина, и кой каквато светлина има, дотолкова осветява пътя си. Всеки свети за себе си, а самата зона е тъмна. В тази тъмна зона се срещнете с много същества, изостанали от хиляди години в своята еволюция, и те ще се нахвърлят върху вас като хищници, ще се ползват от вашата светлина, ще ви нападнат със своите критики, ще ви казват: "Ти си такъв, ти си онакъв" -целият свят за тях е лош. Най-после, като изгубите вярата, хвърлят се усилено върху вас и ви казват: "Ами и ти не си от светците. Като тебе подобен грешник няма в света. Да не мислиш, че си тръгнал в правия път? Едно време и ние като вас тръгнахме в този път, но ето нищо не излезе. Остани и ти при нас, ще ти покажем с какво се занимаваме." Ако им повярваш, ще останеш като жител на тази омагьосана област, да им слугуваш. Та сега именно няма какво да слушате чужди съвети. Който минава през тази област, ще си запуши ушите да не ги слуша. Като излезе из тази област, ще си извади памука из ушите и ще чуете най-хубавите работи. Като минава човек през тази област, трябва да бъде глух.

http://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=phrase&id=936&status=1&high=тъмна%20зона#result_2023682

Да, препоръчвам ви да прочетете тази лекция. Може да почнете да търсите добрите черти у другите.

"Ти си такъв, ти си онакъв" , е видно е , от дете съм простак и не съм достатъчно добър за другите и големите им изисквания. Затова преди време Бог ми даде да изпитам безусловната му Любов към мене и аз се пазя да не Го огорчавам. 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...