Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Хубаво е човек да има самоуважение, а дали това ще ,,избие" до себичност, си е лична заслуга. Определено кой какъв е е излишна дискусия.

Въпросът ми за съня като продължение на будното или будното като продължение на съня се породи от двата ти поста.

Защото в беседата на Дънов, поне според мен, става въпрос за ,,сънно възприятие" докато си в ежедневен режим.

А в другия пост  за  розенкройцерските практики става въпрос за ,,астрални проекции", или по-често познатото като ОИТ(опитност извън тялото), което определено е ,,ежедневно възприятие" в сънен режим.

А по отношение на ОИТ имам резерви, защото често стремежът към подобна опитност е прикрито желание да ,,избягаш" от сивото ежедневие.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

преди 14 часа, kipenzov каза:

Общо взето в поста ти става въпрос за ,,астрални проекции"  или ,,lucid dreaming".

Но доколкото разбирам, сънят за теб все още е ,,допълнително пространство" към будното състояние.

А този момент, в който ,,черпиш информация без да заспиваш" може и в напълно будно състояние да се прави май. Някой хора го наричат ,,РСВ"(разширено себевъзприятие).

Mesholari   казва нещо , дава инф, не за да го класифицираме по нея . Нетактично е . Въпроса ти е базиран , на твоепредположение за някакви негови качества .

По принцип , сподепена информация е ненатоварена с лично виждане  :) .Такъв е стремежа при чистия начин на общуване .

пп ,  Май не разбра , че го обиди . :)

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Александре, пропускаш, че зададох въпрос, след който Мечолари постна някаква извадка от розенкройцерски практики за ОИТ.

Т.е. ,,класифицирането" ми не е на личността на Мечолари, а на позицията му, която се опитвам да си обясня. Защото отговорът му не е директен, а с цитат.

Така всъщност, отвъд просташкото ,,изместване на фокуса" към това, че ,,харесва" да му дават оценка, разбрах, че просто не е разбрал защо питам.

За каква обида говориш?! За това, че някой го ,,избива" на лично ниво, докато друг се опитва да коментира концепции с него?!

Не, Александре, просто Мечолари не ме харесва, поради негови си причини, които дори и да са ми ясни, се опитвам да игнорирам, воден от целта да дискутирам темата! Защото определено съм правил изследвания по въпроса чрез собствената си мисъл,  а не чрез ,,сляпо" следване на писания, които в невежеството си да възприема като авторитетни. Пък и дори вече ,,захапал моркова" да твърдя, че нещо е възможно и не трябва да се изпитва страх, без да съм осъзнал на къде ме води ,,държачът на моркова".

Линк към коментар
Share on other sites

:) Ето пример за разликата при , слушане и говорене . Когато слушаме го приемаме много лично за разлика като говорим .

Но не това е темата !
 

Цитат

 

Защото в беседата на Дънов, поне според мен, става въпрос за ,,сънно възприятие" докато си в ежедневен режим. ..............

А в другия пост  за  розенкройцерските практики става въпрос за ,,астрални проекции", или по-често познатото като ОИТ

 

Ето това е интересното , че виждаш само разликата .

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря! 

И аз съм стигал до този извод. И след като съм дълбал съм достигал до дилемата, която е в основата да не искам ,,да сливам" двете перцепции. 

А тя е доверието!

Не ми се изпада в подробни аргументации, защото се сещам за един пример какво ,,се крие" под маските на човешката ни представа за нас самите.

Прегледай този опит и ще те помоля  за мнение!

Станфордски затворнически експеримент

Линк към коментар
Share on other sites

преди 3 часа, kipenzov каза:

 

Така всъщност, отвъд просташкото ,,изместване на фокуса" към това, че ,,харесва" да му дават оценка, разбрах, че просто не е разбрал защо питам.

 

Просташко според мен е да наричаш Учителя само Дънов, значи не си и кандидат ученик, и като ползвам духовен и Божествен свят като терминология от Учителя ти да ползваш други източници и терминологии, за да се правиш на начетен. Но така разбирам, че "Дънов" за теб не е Учител а за мене е мярка и тръгнах да участвам именно с негови беседи, които ти не прочете, за да разбереш къде ти е грешката и защо не влизаш в Божествения свят. Или духовния.

Ти нямаш и представа, какво е да си простак, смисълът на думата, така е и с другите думи, затова си неясен и не е необходимо да те разбирам. Учителя ми е по-важен от тебе. За тебе само "Дънов".

Редактирано от mecholari
Линк към коментар
Share on other sites

Нима мислите , че истината се доказва с мъжкарство ?

пп    По добре отговоретер на Сабина    

 

Цитат

Във форума го коментираха преди 2 г. Не си спомням да има нещо общо със сънищата .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Още за тъмната зона:

https://petardanov.com/topic/31757-тъмната-зона/?tab=comments#comment-39336

Значи, за да я преминаваш в осъзнато сънуване тук докато си във физическо тяло е подготовка да я преминеш след това по време на смъртта.

Защото сега е лесно, ако прекалено много ако се напрегнеш, събуждаш се от даден "кошмар". А в момента на смъртта ще имаш ли този шанс? Много ще пищят неподготвените ограбени от хищниците и паразитите неустановили връзката си с Бога. И на мен ми омръзна да общувам с опаразитени същности ,на които подавам ръка а те ме заливат с неблагодарност.  Усещам им енергетиката и плувам в помията на техните упреци. 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 5 часа, mecholari каза:

Просташко според мен е да наричаш Учителя само Дънов, значи не си и кандидат ученик, и като ползвам духовен и Божествен свят като терминология от Учителя ти да ползваш други източници и терминологии, за да се правиш на начетен.

Простаците приемат това, което не разбират като лична обида

Дребните душици се чувстват засегнати от всичко, което е далече от мирогледа им. Ако видят човек, изповядващ различна позиция от тяхната или имащ различен начин на живот, те се чувстват лично обидени. И се пазят как - с агресия. Като го нападнат. 

преди 5 часа, mecholari каза:

Ти нямаш и представа, какво е да си простак,

Баща ми, светла му памет, имаше неповторим нюх да ,,надушва" вътрешно гниещите хора. От него знам какво е простак:

"Умен човек е глупакът, който знае, че е глупав.

Глупав човек е умният, който не знае, че е умен.

Гений е умният, който знае, че е умен.

Простак е глупакът, който не знае, че е глупак."

Линк към коментар
Share on other sites

И за двамата няма значение кой е прав .Така е при хората :

Цитат

Сега гледам ви, в събранията всички вие сте започнали по обратен път: във физическо отношение се събирате, а в духовно отношение сте започнали с изваждането, все отрицателни качества си намирате. Какво изваждате? Вие казвате: "Еди-коя си сестра все има някаква си черта." Като кажете, че еди-коя си сестра все има някаква отрицателна черта, знаете ли какво става? - Един лъч от тази лампичка изгасва. После казвате за друга някоя: "Знаете ли тази сестра какъв недъг има?" Хайде и втори лъч от лампичката изгасва. - "Ами третата, откак дойде в събранието, внесе само разединение." - Хайде и трети лъч изгасва. - "Ами тази, четвъртата пък, откак влезе между нас, всичките нещастия ни сполетяха." - Хайде и четвърти, пети лъч от светлината на лампичката изгасва. Вие говорите тъй отрицателно за петата, за шестата, за седмата, за осмата и т.н. сестри и току-виж един след друг лъчите на светлината в лампичката изгасват, докато най-после изгасне и цялата лампичка. Вие изваждате, изваждате и настане най-после тъмнина. Това е един психологически закон, който предизвиква загасване на светлината в нашия ум, в нашето съзнание. Изваждаш, изваждаш, докато най-после се намериш в пълна тъмнина, в ума ти е всичко загаснало и най-после казваш: "Господи, защо направи света така?" http://beinsa.bg/beseda_s.php?s_type=phrase&id=936&status=1&high=тъмна зона#result_2023682

 

Линк към коментар
Share on other sites

В ‎15‎.‎7‎.‎2019‎ г. at 2:48, kipenzov каза:

Простаците приемат това, което не разбират като лична обида

Дребните душици се чувстват засегнати от всичко, което е далече от мирогледа им. Ако видят човек, изповядващ различна позиция от тяхната или имащ различен начин на живот, те се чувстват лично обидени. И се пазят как - с агресия. Като го нападнат. 

Баща ми, светла му памет, имаше неповторим нюх да ,,надушва" вътрешно гниещите хора. От него знам какво е простак:

"Умен човек е глупакът, който знае, че е глупав.

Глупав човек е умният, който не знае, че е умен.

Гений е умният, който знае, че е умен.

Простак е глупакът, който не знае, че е глупак."

И аз имам около 90 стихотворения. Ето ти едно:

 

Ловецът на бисери

 

Потънал във пяна

на грохотна вълна

на черната смрад,

със пясък в очите

и тътен в ушите

на никому нужен и драг,

и глътнал прокоба-

човешката злоба

във алчен запой,

се хвърляш безстрашно

към дъното страшно,

намерил покой...

 

Линк към коментар
Share on other sites

В ‎15‎.‎7‎.‎2019‎ г. at 2:48, kipenzov каза:

Простаците приемат това, което не разбират като лична обида

 

Баща ми, светла му памет, имаше неповторим нюх да ,,надушва" вътрешно гниещите хора. От него знам какво е простак:

…..………...

Простак е глупакът, който не знае, че е глупак."

А майка ти не е ли написала нещо, тъпак?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...