Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Току-що, kipenzov каза:

 Принципно след предния ти пост се чудя дали ти трябва изобщо още инфо. Ето все пак линк към една книга. Има в нетя и превод на български, но според мен бая се разминава. Авторът Майкъл Радуга описва достатъчно  подробно фазите на съня и пътуванията му "извън" тялото. Прекалено подробно описва дори нещата. Но и той е повлиян от Р.Монро и книгите му за "Пътуване извън тялото" както и разработките на "Институт Монро", с който институт пък си партнира и ЦРУ при изготвянето на доклада "Гейтуей", който е поръчан на онзи екип от учени към института с ръководителя му с полскозвучащата фамилия.

Не ми харесват концепциите там, защото те се 'заклещват' само в 'астрала' и до там. Поне беглото ми впечатление е такова. Ще ги прегледам заради научната обосновка (ако изобщо е научна), но точно те никога няма да напишат точната честота на мозъчните вълни. Всичко ще е от типа 'около, но не съвсем'.

Това за руснаците си беше чиста глупост от моя страна - да си навирам носа, където не ми е работа. Разбира се, че никога няма да повторя тази глупост. Много наивно беше от моя страна. И не разбирам напълно - много са опасни, за да не ми повлияят ли? В какъв смисъл използваш 'запазила обективността си'?

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

преди 26 минути, User123 каза:

И не разбирам напълно - много са опасни, за да не ми повлияят ли? В какъв смисъл използваш 'запазила обективността си'?

Ами, имах предвид, че техните им там синергоетики, космоенергетики, пък и Рейкито, което провеждат от Япония са доста добри като практики за повишаване на личния магнетизъм и развиването на вътрешния свят и поне на мен ми наподобяват на развиване на умения за психотерапия, но знам ли ги, хихих. Принципно при тези практики има възможност да се развие и човек с недотам" стабилна нравствена основа, да "израсне" изкусен манипулатор.

 Не забравяй, че по техните земи се е развивал и сибирския шаманизъм / има и такъв, не е само амазонският с аяухаската и пейоте церемониите или североамериканският с "изолирането на ума" и "разговорите с предците"/ . Но вече трябва да си осъзнала, че няма опасни хора, а само такива, от които те е страх, ;) А понякога хората, от които ни е страх първоначално се превръщат за нас в особено полезен фактор, носещ опитност и спомагащ по пътя към мъдростта.

И аз искам да те попитам нещо!?

"заклещили" само в астрала?!? Доколкото те разбирам, "коридорите" представляват за теб "пространство" с различни характеристики от астрала?

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

преди 1 час, kipenzov каза:

"заклещили" само в астрала?!? Доколкото те разбирам, "коридорите от сънища" представляват за теб "пространство" с различни характеристики от астрала?

Не, не е това. Обяснявам го с мои думи, защото е само на база опит. Все още се опитвам да го поместя в логични и/или научни рамки. Като заспиваш, го правиш бавно и осъзнато, по-точно не изключваш логическата част от мозъка, а оставяш заспиването да настъпи. Метафората с коридора е по-скоро за преминаването през различните мозъчни вълни и/или преобладаването на определени мозъчни вълни (което се опитвам да разясня за себе си).

В началото на коридора, т.е. при бавно и контролирано заспиване, но явно се навлиза по-дълбоко, аз го възприемам като по-спокойно състояние, т.е. по-бавни мозъчни вълни, 'първата врата в дясно' е базата данни със сънища. Достига се като почти заспиш, унасяш се да заспиваш, но се сетиш за един сън, картина от този сън и на асоциативен признак започват да се 'завъртат' картини и елементи и от други сънища. Някои сънища дори не си спомняш в будно състояние.

При по-дълбоко навлизане - аз мисля, че става въпрос за още по-бавни мозъчни вълни, там е 'втората врата в дясно'. Как да го обясня - стигах до там, но не влизах там в това състояние. Но явно съм тренирала мозъка да стига до това съответно състояние лесно. И това после ми помагаше да достъпвам акаша. Но сега не го правя. Общо взето колкото повече осъзнавам, че е нещо много 'специално', толкова повече бариери и прегради си слагам. Преди беше направо на шега и на майтап. И не е мое мнението, че съм достъпвала акаша, а на човек, който знае какво говори.

И вече в дъното на коридора, при още по-дълбоко състояние - там ми е най-трудно да го обясня. Зададох въпрос и видях отговора. Възможно е и един вид да съм се 'самоинициализирала'. Синхронизирала съм (забравих сега, че е късно). Но мисля, че така се е отключило съвсем. Но аз по принцип винаги съм си имала дадености.

Иначе прегледах този линк, който ми даде. И съмненията ми се оправдаха :) (както писах в горния пост още преди да прочета инфото). Само на стр. 161 от документа споменават за 'около 40 Hz'. Essentially, it was demonstrated that the phase is something in-between wakefulness and REM sleep. Обаче ето линк с инфо за видове мозъчни вълни от медицински сайт и нещо не ми се вързват нещата. Мисля, че би трябвало да са 'съседни' видове вълни: 160225131243mozachni-valni.png

 

ПП. Видях снимките на картини, които си публикувал в друга тема. Това твои картини ли са? Виждала съм ги публикувани и на друго място. А отдавна имах сън с подобни мехури, но малко по-различни - самите мехури изпълваха пространстово и се преплитаха, като всеки един от тях имаше преливащи цветове, но при единия например преобладава розово, при друг преобладава зелено и т.н., но като цяло пак бяха преливащи цветове. Но така или иначе аз сънувам много неща и статистически погледнато шанса да видя нещо сходно на това, което съм сънувала, е вече доста голям.

Редактирано от User123
Линк към коментар
Share on other sites

 Бая де чудих как да ти отговоря.

Принципно в доклада ,,Гейтуей'' имаше доста добре описано как вълновата фаза на съзнанието се проявява и как заоблените пикове и спадове всъщност са интерполирани и така се затваря контура в четиримерния ни сетивно-възприятиен свят. А според точка /21 май беше/ заоблената форма не е граница, а вълната продължава в ,,абсолюта'' от безкрайно високи честоти и това ,,изчезване'' на вълната е в тези дискретни времеви диапазони на пикове и спадове.

Ако действаме синтезиращо от данните, които си извадила, ще се получи, че над 32hz вече имаме когвитивни изкривявания. Инфото, което достига в предсъзнанието ни е прекалено голямо спрямо нормалното количество информация, което обработваме съзнателно.

Предполагам знаеш, че от цялата сетивна информация, която постъпва към съзнанието ни само една стотна бива осъзнавана. Но останалата част опитно е установено, че не се губи. На тези зависимости са базирани доста ,,закачки'' на маркетингови стратези. Като пример - 25-я кадър във филмите или рекламите, подредбата на стоките в хипермаркетите, ароматите в магазините и т.н. Само, ако прегледаш инфо колко сексуални символи има във филмчета на Дисни, ум ше ти заиде!

Та в тази насока предполагам, че становището ти за ,,зациклянето'' в астрала е продукт на интуитивното ти усещане, че астрала, независимо че е поле и за обмен на информация, всъщност е пространството или пък ,,светът'' на пребиваване на по-грубите его-форми. Но вече си имала досег и с по-дълбоката част от собственото си същество и правиш разликата.

Ето ти един анимиран пример за трансцендентна проява на вълна. Можем да я ,,видим'' ясно, но само чрез въображението ни

ckxfccq.gif

 Вълна 

Предното ми беше просто пример, че понякога, да не кажа никога, пълният смисъл на съзнателните ни действия е недостъпен.

А пък картините! Мои произведения са, рисувах ги преди 8-9 години. Единственото място, на което съм ги споделял като изображение е в един форум, в който преди около две години за първи път си позволих да пиша. Последвах една синхронична връзка и ми го преставиха тъкмо ппреди да го регистрират. Използвах ги отново като аргумент, но в тема за природата на времето.

А за мехурите и тяхната индивидуална символика за всеки човек - доста дълга тема. Прегледай иначе ,,хакерите на сънища'' и техните ,,мехури'' и ,,езера''. Тяхната техника, а не некви дето я коментират, без да имат опитност!

А след време, когато евентуално вече ,,узрееш'' и за мистиката, ще видиш, че будното  състояние може да го усетиш като по-твърдо продължение на съня, ;)

 

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, kipenzov каза:

А след време, когато евентуално вече ,,узрееш'' и за мистиката, ще видиш, че будното  състояние може да го усетиш като по-твърдо продължение на съня, ;)

А, то не само, че съм усетила това, но дори се опитвах (вече успешно) да се откъсна от тази идея. Ще прегледам пак Гейтуей. Мисля, че точно в същия форум съм видяла картините ти. Не мога да се сетя дали беше там. Страхотни картини. Уникални! Поздравления! Наистина отключват нещо. Браво!

И тези хакери ще видя, но ще ми отнеме малко време.

А иначе да, за мен лично 'астрала' е едно, а 'акаша' е друго, но в доклада Гейтуей ги сливат под общият термин 'квантова холограма'. А то има като нива на плътности и енергии - не мога да го обясня точно. Не ми стигат думите.

Редактирано от User123
Линк към коментар
Share on other sites

Успях да "закача" анимацията :3d_163:, че от телефона не се получи!

преди 1 час, User123 каза:

Не ми стигат думите.

Ей на този убавец му стигат https://www.parallelreality-bg.com/analizi/podrobnianalizi/587-game-platform-64.html

А "будното състояние като продължение на съня" пък е идея, която срещнах за първи път при П.Д. Успенски в "Tetrium organum"

И аз по принцип имам една идея, която ме сполетя преди повече от 20 г., но напоследък открих освен нейни следствия, също и че изобщо не е нова:lol: - че време-пространството е статично!

Ето и още една картина, чийто смисъл ще оставя на твое усмотрение

No photo description available.

Само ще добавя, че долу в ляво се нарисувах без око, а "в ириса" не личат звездите, хихих, и с това моля да приключим с картините, че много ми се издува егото

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

Страхотна картина! Браво! Поздравления, наистина!

Издуй го това его, не се притеснявай! Напълно с покритие е.

Иначе чета инфото от линка по-горе. За втори път срещам 'аяхуаска церемония'. Ти също спомена нещо такова.

Редактирано от User123
Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, User123 каза:

Издуй го това его, не се притеснявай! Напълно с покритие е.

Не смея! И без това ми е голямо! А колкото пъти съм си повярвал, толкова пъти съм "ял шамари" като предизвикателства. "Като си гоуем, я да те видим в тая ситуация!". Явно трябва наистина да интегрирам концепцията за смирението, а не само да я осмислям:huh:

Иначе само да допълня към по-предния пост, че има една честота - Шуманова, която преди съм чел, че е честотата на Земята - 7,83 хц. Сега пък като потърсих линк да ти пратя прочетох, че са 4 честотите. Това във връзка с публикациите преди 2 г., че от 7 години има процес на промяна на Шумановата честота и "засечени" чрез сателитни радиестезични изследвания "дупки" в електромагнитното поле в южното полукълбо. Но на днешно време с тези фейк новини как да си сигурен, че и това не е пропаганда<_<

А пък за аяхуаската ето https://en.wikipedia.org/wiki/Ayahuasca

Неква лоза е и приемът на каша от стрити листа обикновено има летален изход. Шаманите в амазония обаче я използват в комбинация с естествен неин спътник в природата - некъв храст, чийто активни вещества блокират в известна степен тези на аяхуаската и ДМТ-то в нея просто те "сцепва". Емаше един сайт на неква комуна, основана от един от първите изследователи на шаманските церемонии в амазония, но беше 3000 долара за 3 церемонии и пътуването!!! 

По-интересно е описанието на ДМТ - http://www.drugsinfo-bg.org/azbuka-na-narkoticite/dmt/ , а на общата страница в сайта, преди ДМТ е описанието на аяхуаската. Ако не зареди линка - потърси  Национална мрежа за  наркотиците. Сайтът е български и е основан с подкрепата на Холандското правителство

Линк към коментар
Share on other sites

Чета текста от линка на паралелната реалност и в същото време нахвърлям тук неща, разбъркано.

Наистина най-интересната част и най-мощната е в състояние полу-сън, полу-будност. После, когато това се оттренира от мозъка, може да се ползва директно в будно състояние. Да, има различни потоци от информация, които мозъкът в даден момент вече е трениран да обработи и осъзнае. Неприятното е, че ако веднъж се отключи, в един момент може да тръгва този поток и да не можеш да го спреш, т.е. трудно може да се контролира. При мен заради медикаменти (упойки + лексотан - предписан от лекар) се отключи такъв мощен поток, който изобщо не можех да контролирам, а опитвах всячески - беше ужасно наситено с чужди емоции, картини и преживявания, които ми се заредиха в мозъка за секунди или 1-2 минути (не зная), а като линейно време (както пише Н.) си беше доста повече време. Някъде в старите ми постове бях описвала. Но при мен потока (примера по-горе) беше от 'чужда' информация, макар че не съм на 100% сигурна дали е била чужда. Явно е резонирала по някакъв начин, за да се зареди. Иначе да, понякога като ме пита някой, тогава намирам отговора, иначе - не. Не съм съгласна, че ако човек може да спи по-малко и ще се чувства свеж след това, то трябва да го прави. Сънят е 1/3 от нашия жив живот и по-добре така да си остане, поради биохимичните процеси, които са настроени към такъв ритъм. Това за тесеракта - не го възприемам нещо и малко загубих интерес, а е и късно сега.

За Шумановата честота - чела съм тази статия, но публикувана в друг сайт отдавна. Руснаците са напред с това. Много добра е статията.

Линк към коментар
Share on other sites

Продължавам с четенето, но с прекъсвания и с прескачания на текста, че е дълъг и много емоционално натоварен. Стигнах до 'нишките'. Мисля, че това с фините нишки е вярно. Аз ползвам 'нишка' в друг смисъл на думата, когато съм достъпвала 'акаша' целенасочено (много рядко съм го правила), то за да мога да изтегля конкретна информация, съм ползвала друг вид 'нишка', което е нещо като информационно-енергиен шаблон и/или представа/визуализация на предмета/човека, за когото се търси информация. По аналогия, когато достъпваш компютърна база данни, се изпълнява заявка с определени параметри и точен критерий. Почти същото е.

Има друг момент: така както можеш да достъпиш информация, така и можеш да промениш състояние на предмет чрез изпращане на информация. Той споменава ли за това в текста и къде? (Че наистина е много дълъг текста.)

Да допълня, че повече от 3Д не съм 'виждала', както Н.

Друго се присетих: наслагване на няколко 3Д за кратко. Но го отдадох на умората. след много напрегнати моменти, които приключиха успешно, лягам просто да се отпусна (не да заспя) и все едно си пуснал телевизор едновременно на няколко канала: наслагване на картини + звуци. Прекратих го и го отдадох на умора и пренапрежение.

 

Редактирано от User123
да допълня
Линк към коментар
Share on other sites

Много бързаш! По-спокойно! Остави текста да говори! Синхронизирай се! Статията не е за еднократен прочит. Остави смислите да се декомпресират, защото идеите са му наистина комплексни! Захапал е толкова много информационни потоци, че няма как от първия прочит да схванеш всичко.

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

Време ще ми отнеме това. Аз нямам в момента този лукс да мога да се съсредоточа върху текст за дълго време. Изобщо не зная кога ще стане. НО ще се опитам.

Ти познаваш ли го лично (може и на лични да ми пишеш). По-бързо би станало просто да си поговоря с него. Не съм срещала хора с подобен достъп (сходен на моя) и ще ми е интересно. Разговаряла съм с ясновидка, но нейната насоченост е друга и малко казва, това, което отсрещната страна очаква да чуе.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 14 минути, User123 каза:

Време ще ми отнеме това. Аз нямам в момента този лукс

Така, както си захапала "нишката" с целия набор от инф. потоци, би трябвало да ти е направило впечатление "напрежението". Напрягането е нищо повече освен "сгъстено желание". Щом ще ти отнеме време сега, значи ще се върнеш на текста друг път, ако проявиш желание. Остави се на потока ти.

Карл Юнг като е ходил и до северна америка, за да изследва концепцията му за колективно несъзнавания слой, вождът на индианското племе, в което правил наблюденията си, му казал нещо подобно: 

- Ех, вие белите, с вашето безкрайно бързане, идващо от ума! ;)

 

Притихни леко и ще се усетиш, че към сайта има контакти, и ако има "нишка" ще осъществите контакт, без значение дали аз го познавам.

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, kipenzov каза:

Така, както си захапала "нишката" с целия набор от инф. потоци, би трябвало да ти е направило впечатление "напрежението". Напрягането е нищо повече освен "сгъстено желание". Щом ще ти отнеме време сега, значи ще се върнеш на текста друг път, ако проявиш желание. Остави се на потока ти.

Карл Юнг като е ходил и до северна америка, за да изследва концепцията му за колективно несъзнавания слой, вождът на индианското племе, в което правил наблюденията си, му казал нещо подобно: 

- Ех, вие белите, с вашето безкрайно бързане, идващо от ума! ;)

 

Притихни леко и ще се усетиш, че към сайта има контакти, и ако има "нишка" ще осъществите контакт, без значение дали аз го познавам.

Гъбаркаш се ти малко с мен, ама хайде. Аз така отмарям - като си потапям мозъка в такава сфера. Нещо като антипод на многото сложни логически казуси, с които трябва да се справям през деня. Но предпочитам да се потапям от теоретична гледна точка, гледам да не се потапям от практическа гледна точка (т.е. да практикувам), че става голям сблъсък между логика и интуиция (усещания). Та гледам да съм на страната на логиката. В този ред на мисли - целенасочено да търся контакт - не. Но ще имам едно на ум. Бъбри ми се за тези неща, съвсем неангажиращо.

Линк към коментар
Share on other sites

Вече ми звучиш по-улегнала! Щото първоначално целият този порив на авантюристичния дух ме караше да си те описвам като човек, опитващ се да избяга от реалността. А то пак бягаш, но от рутината. Радвам се, че си отговорен човек!

А пък ,,успокоеният ум'' сигурно е поредна игра, която демонстрираш, че владееш, но ,,напрежението'' се усеща. Просто те човърка отвътре - телепатии, телекинези, телепортации, левитации...

Дядо ми ми казваше едно време ,,зорлем гюзелик елмаз'', което е ,,насила хубост не става''. А пък наскоро четох една кратка история за старец и бял кон, от която извода беше, че като печелиш не знаеш какво губиш, а като губиш не знаеш какво печелиш. ;)

 

преди 13 часа, User123 каза:

Гъбаркаш се ти малко с мен, ама хайде. 

Това също ме радва! Интегрирала си анимуса до степен, че да не се дразниш, ''усещайки'' че някой те гъбарка. Явно си се усетила, че ,,ум царува....''

Линк към коментар
Share on other sites

преди 11 минути, kipenzov каза:

А пък ,,успокоеният ум'' сигурно е поредна игра, която демонстрираш, че владееш, но ,,напрежението'' се усеща. Просто те човърка отвътре - телепатии, телекинези, телепортации, левитации...

Дядо ми ми казваше едно време ,,зорлем гюзелик елмаз'', което е ,,насила хубост не става''. А пък наскоро четох една кратка история за старец и бял кон, от която извода беше, че като печелиш не знаеш какво губиш, а като губиш не знаеш какво печелиш. ;)

Съвсем изместваме фокуса на темата към мен, а аз не съм интересна за себе си. Какво, що, как и до къде към момента предпочитам да запазя за себе си.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ти, че прояви търпение!

И се извинявам, че малко преминах границата! Но нали знаеш сценката в ,,Матрицата'', в която Нео се сби с програмата-пазач на Оракула. Репликата на китаеца беше много готина - ,,няма как да знаеш кой е срещу теб, ако не се биеш с него''

Виждам, че мога да проявя по-голяма доза искреност, като тази преди поста, в който ти признах, че бая се чудя как да ти отговоря.

Принципно мога да те засипя с теоретична информация, но поднесена от мен, тя ще носи моят отпечатък, а това изобщо не съм сигурен, че ще ти е полезно. Защото определено интензитетът на потока ти е доста по-силен от моят и вероятно несъзнателният ми сблъсък с този факт предопредели решението ми да ,,дам задна''. Просто страх от чувството за отговорност.

Снощи отново си ползвах една техника, след която в съня сценариите ми бяха доста сложни като истории. Просто явно не съм в състояние да отговоря на нуждите ти адекватно. Не изпитах вътрешната убеденост, че ще съм полезен, а в подобни ситуации съм на принципа - не пипай когато не разбираш!

Това е в посока ,,напред, към където си се запътила''. А по отношение на това, което вече сме си споделили вече мога да ни наблегна на някои неща.

Прегледай постовете и ще видиш едно ,,препускане''! Доста неща стоят компресирани като смисли, защото ги минахме ,,на тъгъдък''. Пък и отвсякъде прозира, че мъжката псих.енергия ти е в излишък и малко баланса с женската се губи.

Това е в моите очи - не е меродавно!

Ти си това, което си решила преди малко, че си, а ще бъдеш това, което са последващите ти действия.

А аз вероятно вече личи, че много се радвам на комуникацията ни, но трябва наистина да дам леко задна скорост, щото определено ти предстои индивидуална работа. Като някакъв импулс ще ти споделя едно стихотворение:

Отместих погледа си от Незнанието

Окрилен от свойта свобода

Завих се със кожуха ми на Знанието

Забих се в собствената суета.

 

Залюбих спомени отминали

Потънах в топлата Земя,

А тя зовеше ме във ритъма

На изчезващата светлина.

 

Запалих огъня на страстите

И от прахта се възродих

Почувствах нуждата от дните ми

В които сам си се открих.

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

Ето ти и още едно стихче, в което съм компресирал доста и евентуално някой път може да ти е полезно:

Котвата, която пуснали сме на брега
подържа кораба стабилен.
С камъните на желание за свобода
товарим трюма му обилно.

Каменно сърце. Оплетени въжета
за стабилизирането на товара
Отговорността в ума - политаща комета,
Понесла смисъла на миналото.

Изви се буря. Корабът разклати се.
Котвата се взираше във сенчест силует.
На потъването образът обади се
като пореден неразбран сюжет.

Запален огън и огъната вода.
Затворен център във една мечта.
Насочен поглед в търсенето на земя
Налегнал въздух недокърпени платна.
А океанът бе превърнал се в поток.
Изгубен корабът сред нощните вълни
В неясно търсене сред дневния амок
Илюзорността на своето Аз откри
 

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, kipenzov каза:

Снощи отново си ползвах една техника, след която в съня сценариите ми бяха доста сложни като истории. Просто явно не съм в състояние да отговоря на нуждите ти адекватно.

Какви техники ползваш? Твои собствени или взаимствани от някъде?

Явно и ти имаш сходни на моите преживявания.

Това за мъжката псих. енергия - не мога сама да съм си съдник. Нали ти казвам: потопен ми е мозъка в сложни логически казуси и трябва да го извадя и потопя за малко на друго място. После се връщам към работата ми и мога да 'погледна' нещата под друг ъгъл и така решавам сложни неща, когато съм зациклила някъде. Заради това всичките ми писания са някак разпокъсани и без единен фокус и всичко става набързо и се препуска. Просто основният ми фокус е на друго място.

Стихотворенията са прекрасни. Да си призная аз малко темерут си падам и трудно 'смилам' точно поезия. Прекалената еквилибристика с думи ме обърква - буквално.

За теоретичната информация - пускай линкове. Аз ще преценявам кое ми допада и кое не.

Линк към коментар
Share on other sites

,,Техниката'' ми е много проста и едва преди 3г. разбрах, че това е неква техника. Нарича се персонифициране на несъзнаваното. Една позната го нарече така, а то като процес е характерно за повечето хора. Всеки или почти всеки си води вътрешен диалог. И аз съм така, но напоследък ми направи впечатление, че когато диалогът не е между мен и проектираното ми Аз отсреща, ами образ на конкретен човек, който е в съзнанието ми, се получават интересни отговори, в зависимост от това с каква символика съм заредил образът. Ако е на колега се получават интересни практически решения. Ако е психолог - някаква вътрешна представа. Ако е нощното небе със звездите и без Луната, както съм правил поне от малък, пък са екзистенциални отговори, но пък те идват в един кратък момент и са толкова компресирани, че после цяла нощ ума ми подрежда смислите в изводи.

Мисля, че вече долови аналогията интуитивно в предния ти пост. А сънуването последствие, когато ,,пуснеш'' контрола върху сценария, ами с ,,отворен ум'' посрещнеш символиката те насочва в образността му. Според мен и при теб е така!

Шервам ти един пост на един съученик. Метакомуникацията е интензивна и предполагам леко ще ,,раздвижи'' е женската ти енергия.

Никола

 

Сложните логически казуси касаят квесторската ти роля в човешки спорове и организиране на хора или са свързани с технически решения?

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

Това, което споделяш, е много интересно. Препрочетох го няколко пъти. А защо персонифициране на несъзнаваното, не е ли по-скоро разговор с подсъзнанието ти? Знаеш, че подсъзнанието на човек обработва по-голям обем от информация, съответно можеш да достъпиш по-различни решения при правилен подход. А това го правиш преди да заспиш, т.е. във фаза полу-сън, или кога го правиш? А пробвал ли си да провериш информацията получена по този начин (чрез този поток)? Например за твой колега.

Моите сънища са буквални, няма символика. Вероятно са съобразени с буквалния начин по който възприемам всичко. Или ако има символика, аз просто не мога да я разгадая. Но например сънища тип 'пророчески' - дава ми се почти 1:1, ако евентуално има символика е лесна за тълкуване.

За женската ми енергия - как да ти обясня - понякога поради обстоятелствата и за да може човек да е добър в разрешаването на казуси и да си постигне това, което е решил да си постигне, просто трябва организмът да се пренастрои (включително и на хормонално ниво, освен на ментално такова), за да може да 'работи' (тялото и мозъка) по подходящият (успешният за съответния случай) начин. Аз това съм го осъзнала и приела. Сложните логически казуси са свързани с технически решения. Временно е при мен това състояние. После се коригира.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 1 час, User123 каза:

А защо персонифициране на несъзнаваното, не е ли по-скоро разговор с подсъзнанието ти?

Точно това е, но поради антропоморфирането е персонифициране. А подсъзнание е по-краткото име на лично несъзнавано.

 

преди 1 час, User123 каза:

А това го правиш преди да заспиш, т.е. във фаза полу-сън, или кога го правиш?

правя го вечер, когато остана сам. А резултатите идват по някое време през деня, докато напрежението от работата дава "храна" и за тази мисловна дейност.

 

преди 1 час, User123 каза:

А пробвал ли си да провериш информацията получена по този начин (чрез този поток)? Например за твой колега.

Не е нужно, защото като се случи вече знам какво се случва. А идеята на цялото ми мероприятие е ориентирана към мен. Опитвам се да не се меся в живота на другите, но за съжаление на нагласите ми, се налага да го правя, защото да знаеш повече от другите е отговорност във всяка професионална дейност.

 

преди 1 час, User123 каза:

Моите сънища са буквални

Чак сега осъзнавам колко сме различни като пътища, независимо че ми се искаше да не е така.

преди 1 час, User123 каза:

Сложните логически казуси са свързани с технически решения.

Бях предположил, че се занимаваш с организиране на хора и решаване на спорове помежду им, но явно съм препроектирал.

 

Доста се разминаваме като личности.

Най-общо има два типа личности - проста и сложна.

Моята личност е към втория тип, докато при теб това двоумене го няма. Ти си човек на действието, аз на прикрития мързел зад абстрактни концепции, хихих.

Само едно последно вметване - Действията могат да бъдат продукт не само на волята за надмощие и придобиване, но и на търсене на смисъла.

 

Пожелавам ти приятно пътуване, за където си тръгнала! Пътищата ни се разминават. 

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, kipenzov каза:

Пожелавам ти приятно пътуване, за където си тръгнала! Пътищата ни се разминават. 

Благодаря! И на теб.

При мен странното е точно това - че съм много силно ориентирана към логическото мислене и математиката, и въпреки всичко ми се случват все странни неща. Няма логика в това нещо. Би трябвало на друг тип хора да се отдават такива неща, а не на мен.

Редактирано от User123
Линк към коментар
Share on other sites

kipenzov, виж колко интересно нещо се получи от разговора ни, защото ти ми насочи вниманието към подсъзнанието. Явно винаги трябва да се 'мине' и през подсъзнанието. И някак стигнах до интересен извод относно концепцията за 'минали животи'. Механизмът при зареждане на информация от 'минали животи':
- съзнание (и някакъв проблем + емоция), активиране на подсъзнанието (изтласкване от там на латентна информация/емоции към съзнанието - не всичко, но част);
- свързване с общата база данни чрез специфичен резонанс (тук думата ми липсва, но е съвкупност от емоции+усещания+търсене на отговор, което създава определен 'отпечатък'/'шаблон', по който се 'търси' информация);
- изтегляне (получаване) на информация от там, която пряко резонира с емоциите на съзнателно и подсъзнателно ниво при този човек и за този проблем. Поради тази причина човекът може да се идентифицира с изтеглената информация и да е убеден, че това е негов 'минал' живот. (Принципно се зареждат от там чувства, емоции, мисли, изживявания). А всъщност да става въпрос за съвпадение на честоти/резонанс от подсъзнанието (несъзнаваното) и заради това за човекът е пълна изненада всичко, което 'вижда'. Просто той не осъзнава в пълна степен точният 'шаблон', чрез който е изтеглена тази информация.

В този смисъл идеята за строго подредените монади, че човек има много 'минали животи' не е вярна на 100%, защото е на база горната опитност и се греши точно в момента за моя минал живот. До момента не успявах да го формулирам точно. Това е много различно мнение от ширещата се представа за 'минали животи'.

И моят въпрос е: добре, ако всеки има 'индивидуални' минали животи, защо хората говорят само за минали животи? Не би ли било логично да се зареждат и 'бъдещи' животи по същият начин, както 'минали'? Хората споделят само за 'минали' животи, един не съм чула да говори за 'бъдещи' животи, от което пък следва изводът, че все пак времето е до голяма степен линейно. Да, може да се надникне напред, защото и аз съм го правила, но не може да се надникне много напред в 'бъдещ' живот.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 13 часа, User123 каза:

При мен странното е точно това - че съм много силно ориентирана към логическото мислене и математиката, и въпреки всичко ми се случват все странни неща.

За това ти дадох съвета за женската ти енергия!!! За последно повтарям по друг начин, че с умът/логосът,мъжката енергия/, изграждаш и в момента образните ти представи за реалността, но без женската това си остават конструкции - куха духовна форма. Одушевяването идва от чувството-усещането/еросът,женската енергия/, от което по думите ти успешно ,,се отлепяш'' !!!

Разбери, че във всяка жена живее по един мъж, а във всеки мъж живее по една жена /анима-анимус/. Инът и Янът са дълбоките потоци, чийто танц и съвкупление ражда живота във всеки от нас. В момента водиш пълноценно функционално съществуване, но не живееш! Извини ме, ако ти звучи грубо, но виждам на къде и как ще се развие комуникацията ни, независимо от градивното ми желание. При тези условия у мен вече започва да възниква леко раздразнение, което ако ,,избуи'' няма да мога да удържам. За това ти пожелах приятно пътуване!!!

Давам ти един съвет, като един последен добронамерен жест.

Подреди си ,,папките'' в директориите!!! Много добре знаеш, че хард-диска е добре да се фрагментира редовно. Преди да ,,наблегнеш'' на значението на ,,метакомуникация'' прегледай, както те посъветвах, предните ни постове. Подал съм ти ,,завоалирано'' толкова много инфо, че продължаващото ти фокусиране единствено на въпросите, които те вълнуват, зададени по начина, по който към момента си обясняваш, е нищо повече от ,,изнасилваща настоятелност'' да цикля в твоите моментни представи.

А като начало на този процес, който ти препоръчвам, е да изчистиш недоразумението в образната ти представа за съзнанието!!!

Колкото и да ,,удебеляваш'' или подчертаваш подсъзнанието е личното несъзнавано. Когато говорим за съзнание се има предвид ,,поле на съзнанието'', чийто граници и Юнг не се наема да постави!!! В това информационно поле, ако използвам компютърната метафора, има ,,сектор'', в който е разположена лично съзнаваната информационна част, с която Азът ни посредством егото борави СЪЗНАТЕЛНО и която заблудените ню-ейджъри възприемат като съзнание. Останалата част, допреди Карл Юнг да въведе понятието ,,колективно несъзнавано'' представлява личното несъзнавано, за което през последните десетилетия се е наложил терминът подсъзнание.

На прага си, водещ към основния спор между идеалистите и материалистите, но си доста далеч от обединяването на дуалностите и балансираното възприемане.

Толкова от мен! Толкова знам!!! Останалото са умствени интерпретации, на това, което ни се иска, но обикновено не е.

Редактирано от kipenzov
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...