Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Много се впрягаш. Много се емоционализираш. Недей така. За съжаление сме на тотално различни честоти и всеки си цикли в неговата. Аз поне не се опитвам да те анализирам и да те поставям в шаблони. Ако не си съгласен с горното - ок, това си беше просто хрумка от моя страна.

И от мен толкова.

ПП. И лека техническа поправка: хард дисковете се дефрагментират, а не фрагментират, просто ако държиш да се придържаш към точното използване на термина.

Редактирано от User123

Сподели това мнение

преди 3 часа, User123 каза:

За съжаление сме на тотално различни честоти и всеки си цикли в неговата.

Радвам се, че и ти го осъзна! Права си сбърках.

Хард дисковете се дефрагментират, а не се фрагментират. 

А ядът ми дойде от замотаната конструкция на съзнанието, която си поддържаш, щото така съм бил и аз и доста съм циклил. Макар че не веднъж съм бил свидетел как хора, противно на здравата логика, стигат до житейски мъдрости по някакъв техен си логически път, който е пълен с противоречия. Явно пътя на ума не е единствения начин за познаване!

Поздрави! 

Редактирано от kipenzov

Сподели това мнение

преди 21 часа, User123 каза:

Аз поне не се опитвам да те анализирам и да те поставям в шаблони

Преди малко ми направи впечатление, че вероятно грешно си разбрала намерението ми. Анализирам те, за да мога да видя какви шаблони изграждат мисловния ти модел и до каква степен осъзнаваш по-голямата си същност. Не те вкарвам в шаблони! Ако си се почувствала така "ограничаващо" от комуникацията ни ти се извинявам!

Тези "нишки", които "виждаш" са идентични и с нишките, които ни "изграждат" като индивидуалности, които Аз-ът ни преживява като "Себе си". Подобни нишки формират мисловния ни модел, който горе-долу /не съм вещ в психологическата терминология/ отговарят на синтеза "характер-личност" в комбинация с чувствено-мисловния диапазон, в който "оперираме", възприемаме или най-кратко - осъзнаваме себе си. А без да съм наясно със собствената ми представа за теб и моментните характеристики на "пътя ти", такъв какъвто е от моята гледна точка, не мога да преценя какво да ти споделя. Защото може да те объркам със собствените ми интерпретации, които са субективни. А анализът им да се окаже загуба на време, което би могла да насочиш към по-плодотворни за теб размишления.

Моля те, прегледай по-задълбочено по-предния ми пост, за да усетиш тънката разлика в перспективата. Това разделение на съзнание и подсъзнание ще ти създава единствено "глухи коловози", в които умът ти ще цикли безрезултатно. Ето ти и една подсказка за подсъзнанието, което се опитах да ти обясня:

"Зигмунд Фройд е австрийски психиатър от еврейско потекло, който в края на ХІХ век изследва неврозите, чрез анализ на човешкото подсъзнание (несъзнаваното)."

преди 21 часа, User123 каза:

Много се емоционализираш

За това те предупредих, че ще се стигне, но пък вече на "трезва" глава осъзнавам, че сме отделили различно време за изследвания по въпроса. Ако все пак ти е интересно какво мисля по въпроса за "миналите животи" в този линк има препис от една дискусия, която водих с едни познати:

Времето е енергия

А пък ако ти се цикли сред доста информация относно съзнанието, ентропията и еволюцията на формите те този "откачалник" бая е пописал - http://begetron426.blog.bg/technology/2018/03/29/evoliuciia-entropiia-negentropiia-i-syznanie.1601440

"Науката не може да създава цели, тя е инструмент за постигането им'', Айнщайн. Аналогията между Умът и Науката предполагам ще бъде приета безусловно.https://bg.wikipedia.org/wiki/Ирационализъм

Редактирано от kipenzov

Сподели това мнение

Нещо като моментът преди да се осъзная в съня?!

Когато "носещата вълна" е изградена само от чувствени възприятия и в един момент все едно "изплува" на повърхността съзнателното ми възприятие и вече съм в историята с образите и движението и звуците на целият филм, който се разиграва в съня ми?

Сподели това мнение

Не, бях "осъзнат", осъзнавах че сънувам.Имах сън където чувах само гласове и в мрака се появи бледо очертание на врата. Казах формула за да преодолея известен страх към непознатото, минах през вратата и след това Тотален Мрак.

Редактирано от mecholari

Сподели това мнение

Това малко ми напомня на един мой сън - една жена ме покани да вляза през една тайна врата. Тогава чрез 'способностите' си се опитах да надникна какво има след врата и не успях да 'видя' нищо - 'Тотален Мрак' както казваш, т.е. там моите 'способности' не действаха. Моят избор беше да не влизам през тази врата, защото нямаше да имам контрол над събитията. И казах на жената 'Не, благодаря!'.

Ти като влезе - изгуби ли контрол над съня (събитията)?

Сподели това мнение

преди 23 часа, mecholari каза:

Имали ли сте осъзнат сън без образи?

Благодаря за идеята . Имал съм . Но не ги смятах за сънища , а за нещо мимолетно . И ги игнорирах , като смущения .

Сподели това мнение

Друга настройка:

Слънце

О, Слънце облечено в Мрак,
Духа ми призови Tи за подвиг!
Върни ме в Началото пак
Докоснат от Древния Поглед.

Води ме във Древния Път
във залез на живот и на смърт
Величествен, Древен, Неизразим,
Неизречен, Единствен Любим.

Ухо за Древната Сила,
Поразяваща злото Закрила,
в Тишина от Смирените стъпки
чуй само Ти мойте постъпки!

Мъдрочисто Сърце изчезни
във своето Древно Начало,
зад Предела безшумно тупти
Там дето безмълвно си пяло.

Сподели това мнение

Това ти ли си го писал или е неква мантра?!

Иначе е доста добро като стихове! 

Дори малко ми ,,бие'' към ,,преминаването на Бездната'' на Кроули.

Редактирано от kipenzov

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега