Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте,радвам се че съм вече между вас казвам се С.Николаева на 39 години съм от Варна имам две прекрасни деца и един адски тежък развод.В целият ми съзнателен живот съм била нормални килограми висока съм 170 и винаги съм била 75 килограма но след като родих второто си дете преди 13 години започнаха сериозните ми битови проблеми от там започнаха и сериозните ми проблеми с напълняването след всичко преживяно и лошото ми психическо състояние след физически и психически тормоз станах 120 кг много упорит човек съм инатест по принцип отказах цигарите точно на първа дума.Усещам че колената ми се надуват вече съм тежка тромава и постоянно в лошо настроение а по принцип съм весел и емоционален човек.Трябваше ми много време за да осъзная че щом искам да живея пълноценно трябва да отслабна много време се настройвах.От утре започвам лечебно гладуване и съм премислила прочела и преценила точно какво и колко трябва да направя няма с кого да го споделя защото знаете всички ще започнат много е вредно има странични ефекти моля те недей и т.н. но аз съм голям човек мога да мисля и не ме е страх ще се радвам ако някой  от вас полужително настроени да сподели и да ме подкрепя в трудните моменти защото знам че ще има такива

Линк към коментар
Share on other sites

Вяра и успех да бъде с теб !

Само за информация , виж клипа в пречистване на организма . Нищо конкретно , а неща за които трябва да сме на ясно . Също за мен е добре да се съобразявам с лунните фази . Ако решиш виж това   http://www.aktivenizdrav.com/лунна-диета/

И последно :)  Храненето е начин на живеене . Чрез различни опити/диети , научаваме нови неща за себе си . За характера си , възможностите си , подсъзнанието си (онова което създава желанията) .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

   http://xyli-leonis.com/2018/01/22/нима-всичко-което-смятаме-че-знаем-за/

Ако си започнала диетата , по добре избягвай теми за храна , или напрягащи , изнервящи . За това ти пускам тази  :)

Линк към коментар
Share on other sites

Всички се събираме и  нали знаеш как е ....но аз този път съм решила че нямам избор или живея като човек или умирам като куче саката и дебела тежейки на ръцете на децата си

Линк към коментар
Share on other sites

Изгради един образ за себе си , тяло и характер . Него , си припомняй всеки ден , за да не го забравиш .Харесай го , може би е  част от спомените .Отново на 20 г не може , но нещо хубаво , винаги може да стане . Не се насилвай , става с постоянство и ритмичност .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Николова, напълняване, което не може да се преодолее чрез промяна на режима на храненето и чрез активен спорт, може да е причинено от проблеми с щитовидната жлеза и/или инсулинова резистентност. Препоръчвам ти посещение при ендокринолог, който ще те насочи към съответните изследвания. И ако има отклонения в изследванията ще ти назначи съответното лечение. В последствие може да спреш хапчетата. Иначе прочистването на организма е нещо много добро.

Проблемите в колената сигурно са следствие от повечкото килограми, претоварени са. Лошото настроение може да е свързано с дефицит на вит. Д. Така или иначе сме в края на зимния период и по правило нивата на вит. Д в организма са спаднали. Можеш да приемаш допълнително вит. Д, но само по лекарско предписание.

Първата крачка е направена. Това е най-важното.

ПП. Няколко пъти сричах твоя ник и ми стана интересно защо точно него си избрала.

Линк към коментар
Share on other sites

Много благодаря за подкрепата отценявам го наистина защото ми струва много да издържам защото готвя всеки ден без да опитвам дори храната на децата си

Линк към коментар
Share on other sites

В 3/8/2018 at 15:38, diavolsko7 каза:

Много благодаря за подкрепата отценявам го наистина защото ми струва много да издържам защото готвя всеки ден без да опитвам дори храната на децата си

Здравей ! Психиката е основен стълб за потдържане равновесието в живота ни .Разумноста се състой в избиране подходящата гледна точка , за всеки отделен случай .Подходяща , за изграждането на собствената реалност по най харесания  начин . Съобразен с обективната действителност , до колкото можем да я разпознаем .

Знаеш ли , моята съпруга не опитва храната която готви .Е , не опитваше :) годините опит , си оказват влиянието . Тя , си е такава , както казват злояда .Като свършиш с настоящата диета , намери такъв човек и опознай това му качество . Такъв човек ще направи , да кажем , млякото на бебето , ще провери дали е готово по начина както са го инструктирали . Но никога няма да се сети , ако не са му казали специално , да го сложи на езика си . Както би направил всеки друг :) .Как готви такъв човек ? На въпроса отговаря -----по рецепта , което за мен е абсурд .

Ако разбереш поведението(мисленето) на ,,злоядия" , ще си спестиш най трудното в правенето на постите .

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Г-жо Николова,

Съдейки по начина, по който сте описали ситуацията си, смея да твърдя, че вероятно физическите Ви проблеми и напълняването, са породени от психологичните страдания, които сте изпитала и са основно на психосоматично ниво. След натрупването на отрицателни емоции, стрес, напрежение и психична тежест, хормоналния баланс, както и този на всички останали химични вещества в тялото Ви, се е изменил съществено, както и обмена на веществата и състоянието на органите и тъканите, което е довело до едно телесно разстройство. Също така, очевидно след развода у Вас се е създало едно чувство за психическа празнина, непълноценност и малоценност, които несъзнателно опитвате да запълвате с храната. За жалост, това е прекалено често срещано в днешно време, хората запълват това си чувство за малоценност с най-разнообразни неща - накротици, медикаменти, алкохол, цигари, хазарт, а някои като Вас с храна. Това също е довело до разстройване на физическия Ви ритъм. Добра идея е да потърсите психотерапевт и да промените кардинално ежедневието си, тъй като все още не сте поела промяна към полезна насока,  а само се лутате в дълбините на неизвестното в собственото си тяло.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...