Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Разклащане на основите на религия, вяра, атеизъм, агностицизъм и други


holyvalentine

Recommended Posts

В 19.05.2018 г. at 21:09, Донка каза:

Третото положение – когато четеш, разбираш, и започваш да прилагаш. Сега искам един от тези методи да приложите.

Целият цитат е превъзходен Донка, препрочитам го няколко пъти докато вникна в съдържанието. Но виждам, че мозъкът ми понякога се впуска в грешни интерпретации, които ме оплитат в паяжина на объркването след това. Едно от нещата , които намерих е това. Четеш и прилагаш. Но много важно е разбирането. Кой как разбира нещата, как ги интерпретира, защото ако погрешно четеш Библията и погрешно я разбираш само можеш да се навредиш. Това е като да четеш инструкциите на електронен продукт, да не ги разбереш, да започнеш да го употребяваш и да го счупиш. Тогава ще кажеш този продукт е лош, производителят е лош, а собствената си интерпретация няма да ти хрумне да обвиниш. ТАка е и с Библията. Обвиняваш продукта, обвиняваш Създателя, защото не можеш и не намираш истината. Но за тази твя грешна интерепретация могат да стоят причини. При мен е сектата. Затова когато чета текст, и го интерпретирам грешно, тогава се въвличам в ненужно страдание, защото знам, че мога да извлека максимална полза от продукта, но не намирам начин как. Това ме фрустрира много. Така че да чета ли да прилагам какво? Всичките забрани, заплахи, догми. Нееее, не.Това отваря ново необятно поле за размисъл и просто изпадам в едно 'безплодно ' мъдруване, от което вече съм уморена. 

Линк към коментар
Share on other sites

:) Много разумни разсъждения! Страданието е сигнал, предупреждение за грешно разбиране и прилагане. Това не е повод за отказване от разбиране и прилагане, а напротив - за връщане в Пътя на правилното разбиране и прилагане. А кое е симптомът за него? Усещането за мир, любов, хармония със света. 

На мен лично, Учителя и беседите ми помагат много за адекватната интерпретация - отварят ми вътрешните очи. Но ми е интересно - вместо да говорим общо, дай пример за нещо прочетено в Евангелието, което ти се е сторило догма, заплаха, забрана и т.н. заради грешна интерпретация. 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте, отдавна не съм писала, защото сезонът започна, а обемът на работа е умопомрачителен. Нямам толкова време за разсъждения както преди, но онзи ден нещо ме загложди, та реших да го споделя. Гледах един клип на поп песен и там имаше един, който правеше вуду кукла, с която да контролира една жена. Замислих се, колко е истинско наистина вудуто и колко е опасно. Във филмите повечето е драматизирано както и екзорсизмът. Между двете има нещо много общо, някаква нечиста сила, която контролира човека и той е някак си безпомощен. Ето тази безпомощност ме притеснява. Това, разбира се, е асоциация от моята секта и mind control, който упражняваха там. 

Сега вече когато започнах наистина да обичам себе си, разбрах, че моята връзка с Бог е неприкосновена и никой не може да ми попречи на нея. Но има ли наистина хора, които с енергията си могат да контролират други хора до такава степен? А и другите хора да не могат да се предпазят по никакъв начин? Дали е защото другите хора не осъзнават и са 'отворени' към това?

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...