Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (19.03.18 - 25.03.18)


Recommended Posts

19.03.18

Выбросьте заботы из ваших сердец, потому что они являются тем, что вас останавливает в познании Божественной мудрости. Они – мрачные облака, держащие всегда небо мрачным для вас и вы не можете видеть. Никогда не теряйте уверенности, потому что для Отца нет ничего невозможного. Если вам даётся жизнь – стройте храм, не оскверняйте его грехами.

Правила жизни

 

Изхвърлете грижите от вашите сърца, защото те са, които ви спъват в познание на Божествената Мъдрост. Те са мрачни облаци, които винаги държат небето мрачно за вас и не можете да виждате. Никога не се обезсърчавайте, защото няма в Отца нищо невъзможно. Щом ви се дава живота, съградете храма, не го осквернявайте с грехове. 

Правила за живота 

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

20.03.18

Примите добро, малые стимулы, потому что наши мысли, наши желания, чувства и поступки как капли дождя, преломляющие свет, образуют Божественную радугу. Всё идёт от нашей мысли, очищенной от нашего желания, чистого от поступков. Поступки несут Божественное благо.  На них должны мы рассчитывать.

И опять писал

И опять писал

 

Доброто, малките подтици приемете, защото нашите мисли, нашите желания, чувства и постъпки са като дъждовните капчици, които пречупват светлината, образуват Божествената дъга. Всичко иде от нашата мисъл, която е чиста от нашето желание, което е чисто от постъпките. Постъпките носят Божественото благо. Та тях трябва да разчитаме.

И пак пишеше

Линк към коментар
Share on other sites

21.03.18

Солнце для нас эмблема, эмблема живого Господа, живой природы. ...Бог имеет и другое имя, которое я не смею произнести. ...Это священное имя настолько велико, что на нём держится вся вселенная и все духи, от самых высших до самых низших, держатся на этом имени. И когда это имя произносится – оно творит и нам всем нужно стремиться святить имя Божие, святить Божий Дух. Оттуда проистекают эти качества: Любовь, Мудрость и Истина.

Три точки соприкосновения

 

Слънцето за нас е емблема, емблема на живия Господ, на живата природа. ...Бог има и друго име, което аз не смея да произнеса. ...Туй, свещеното име е толкова велико, че върху него се крепи цялата вселена и всички духове, от най-висшите до най-нисшите, върху това име се крепят. И когато се произнесе това име, то твори и всинца ние трябва да се стремим да освещаваме името Божие, да освещаваме Божия Дух. Оттуй име произтичат тия качества: Любов, Мъдрост и Истина.

Трите допирни точки

Линк към коментар
Share on other sites

22.03.18

Равноденствию всегда нужно вносить самые хорошие мысли, самые хорошие желания в человеческую душу и тогда все те маленькие семена, которые скрыты в земле, начнут вырастать, развиваться, цвести и после этого появляется их благоухание. Тот же закон существует и по отношению к человеку. Человек без Божественного как голая земля и мы говорим: «Этот человек холоден, отвратителен, в нём нет никакой красоты». Но если придёт скрытое, Божественное в человеке, эти маленькие семена, травы и цветы постепенно начинают вырастать, цветы облекаются в красный оттенок и человек становится красив. Эта красота не может появиться до тех пор, пока не появится Божественное солнце.

Девятое марта (22 марта)

 

Равноденствието всякога трябва да внася най-хубавите мисли, най-хубавите желания в човешката душа и тогава всички онези семенца, които са скрити в земята, започват да израстват, да се развиват, да цъфтят и след това се явява тяхното благоухание. Същият закон е и по отношение на човека. Човек без Божественото е като гола земя и ние казваме: „Този човек е студен, отвратителен, няма никаква красота в него.“ Но дойде ли скритото, Божественото у човека, тези семенца, треви и цветя постепенно почват да израстват, цветята се обличат в червенина и човек става красив. Тази красота не може да се яви, докато не се яви Божественото слънце.

Девети март (22 март)

Линк към коментар
Share on other sites

23.03.18

В Природе все движения разумны. В славянские танцы нужно вкладывать содержание. В будущем, когда люди будут ходить и что-то делать, все их движения будут гармоничны, потому что будут участвовать мысль, чувство и воля. Каждое движение отвечает душевному качеству: существуют движения Добра, Милосердия, Справедливости. Нет добродетели, не имеющей линии движения. Будешь это изучать и производить опыты один раз, два раза, десять раз, сто раз, пока их не найдёшь.

Паневритмия

 

В Природата всички движения са разумни. В славянските танци трябва да се тури съдържание. В бъдеще, когато хората ще ходят и ще вършат нещо, всичките им движения ще бъдат хармонични, защото ще участват мисълта, чувството и волята. Всяко движение отговаря на едно душевно качество: има движения на Доброто, на Милосърдието, на Справедливостта. Няма добродетел, която да няма линия на движение. Ще учиш това и ще правиш опити веднъж, дваж, десет пъти, сто пъти, докато ги намериш.

Паневритмия

Линк към коментар
Share on other sites

24.03.18

Говоря о любви, вам нужно выучить её песню. Слово «любовь» имеет свою песню и свои движения. Истинно музыкальный человек может пропеть слово «любовь» с движением. Если он споёт таким образом – Любовь произведёт необходимый эффект. Каждое слово, высказанное музыкально и сопровождающееся гармоничными движениями, в состоянии внести побуждение в человеческую душу.

Изменения в природе

 

Като говорите за любовта, вие трябва да научите нейната песен. Думата любов има своя песен и свои движения. Истински музикалният може да изпее думата любов с движения. Изпее ли я по този начин, тя ще произведе нужния ефект. Всяка дума, музикално изказана и придружена с хармонични движения, е в състояние да внесе тласък в човешката душа.

Смени в природата

Линк към коментар
Share on other sites

25.03.18

Если в доме царит Божия любовь, там рождаются умные дети. ...В том доме, в котором отец и мать были целомудренными в полном смысле слова, рождаются самые добрые, самые разумные и гениальные дети. Мы имеем такой пример с Христом. Он родился от девушки, бывшей самой целомудренной женщиной того времени. Еврейский народ не мог создать более доброй, более целомудренной женщины, чем Мария – мать Господа. Христос мог родиться только от неё. Такой же закон относится и к мыслям. Только самая целомудренная душа может родить правильные, прекрасные, красивые мысли в мире. Тот же закон относится и к поступкам, к действиям. ...Целомудрие может быть положено как основа в жизни каждого человека.

Братья в единомыслии

Братья в единомыслии

 

Щом в един дом царува Божията Любов, там се раждат умни деца. ...Този дом, в който бащата и майката са били целомъдрени, в пълния смисъл на думата, там се раждат най-добри, най-разумни и гениални деца. Ние имаме такъв пример с Христа. Той се роди от една девица, която беше най-целомъдрената жена по това време. Еврейският народ не можа да създаде по-добра, по-целомъдрена жена от Мария – майката Господня. Христос можа да се роди само чрез нея. Същият закон се отнася и до мислите. Само най-целомъдрената душа може да роди прави, прекрасни, красиви мисли в света. Същият закон се отнася и до постъпките, до действията. ... Целомъдрието може да се тури като основа в живота на всеки едного.

Братя в единомислие

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...