Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (16.04.18 - 22.04.18)


Recommended Posts

16.04.18

Приближающееся новое – Царство Божие – требует совершенных форм, новых взглядов и верований. Старое будет снято со спины людей как старая одежда и заменится новой. ...Это новое учение – учение Любви, учение Мудрости и учение Истины. Это учение, которое будущая культура несёт человечеству.

Пробуждение человеческой души

 

Новото, което иде – Царството Божие, изисква съвършени форми, нови възгледи и вярвания. Старото ще се снеме от гърба на хората, като стара дреха, и ще се смени с нова. ...Това е новото учение – учение на Любовта, учение на Мъдростта и учение на Истината. Това е учението, което бъдещата култура носи на човечеството.

Пробуждане на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

17.04.18

Что такое Любовь? – То, что несёт жизнь и здоровье всем живым существам. – Что такое Мудрость? – То, что устраняет противоречия и темноту в жизни. – Что есть Истина? – То, что устраняет рабство и ограничение. – К чему нужно стремиться человеку? – К идеальному, к реальному, которое никогда не изменяется.

Голос души

 

Какво нещо е любовта? – Това, което носи живот и здраве на всички живи същества. – Какво нещо е мъдростта? – Това, което премахва противоречията и тъмнината в живота. – Какво нещо е истината? – Това, което премахва робството и ограничението. — Към какво трябва да се стреми човек? — Към идеалното, към реалното, което никога не се изменя.

Гласът на душата

Линк към коментар
Share on other sites

18.04.18

Духовная жизнь включает в себя и физическую. ...При вхождении энергий из Духовного мира в физический и при восхождении их от физического мира в Духовный мир нужна наука, которой человеку нужно овладеть. В этих двух процессах скрывается смысл истинной жизни.

Группирование сил

 

Духовният живот включва в себе си и физическия. ...При слизане на енергиите от Духовния свят във физическия и при качването им от физическия в Духовния е нужна наука, с която човек трябва да се справя. В тези два процеса се крие смисълът на истинския живот.

Групиране на сили

Линк към коментар
Share on other sites

19.04.18

Материальная жизнь без духовной не имеет смысла. И духовная жизнь без материальной не имеет смысла. Ни Дух без материи, ни материя без Духа не могут существовать. Человеку нужно быть духовным, но, одновременно, нужно быть и материальным. Однако между духовной и материальной природой человека необходимо наличие полной гармонии.

Группирование сил

 

Материалният живот без духовния няма смисъл. И духовният живот без материалния няма смисъл. Нито Дух без материя може да съществува, нито материя без Дух. Човекът трябва да бъде духовен, но същевременно трябва да бъде и материален. Обаче между двете му естества трябва да има пълна хармония.

Групиране на сили

Линк към коментар
Share on other sites

20.04.18

Вы скажите, что стремитесь к Духовному миру. – Чтобы понимать духовный мир, нужно понимать физический мир. И, наоборот, познание физического мира ведёт к познанию Духовного мира. Как для познания физического мира нуждаешься в органах осязания, так и для познания Духовного мира нужны соответствующие органы. ...Вот почему от всех людей требуется работа, чтобы развить свои духовные органы и органы осязания так, как развиты и физические.

В доме

 

Ще кажете, че се стремите към Духовния свят. – За да разберете Духовния свят, трябва да разбирате физическия; и обратно: познаването иа физическия свят води към познаване на Духовния. Както за познаването на физическия свят имаш нужда от сетива и органи, така и за познаването на Духовния свят са нужни съответни органи. ...Ето защо, от всички хора се иска работа, да развият духовните си органи и сетива така, както са развити физическите.

В къщи

Линк към коментар
Share on other sites

21.04.18

Прилагайте добродетели в своей жизни. Цените малое и радуйтесь ему. Видишь маленькую бабочку – обратись к Господу со словами: Господи, благослови её! Видишь дерево – помолись за него, Бог его благословит. Видишь источник – пожелай и ему благословения. Встречаешь маленького ребёнка – пожелай и ему благословения. И наконец, помолись да благословит Бог и тебя. Будь доволен и за всё благодарен, как довольна и самая маленькая бабочка.

Блаженны нищие

 

Прилагайте добродетелите в живота си. Ценете малките неща и радвайте се на тях. Видиш една малка пеперуда, обърни се към Господа с думите: Господи, благослови я! Видиш едно дърво, помоли се и за него, Бог да го благослови. Видиш един извор, пожелай и той да се благослови. Срещнеш едно малко дете, пожелай и то да се благослови. Най-после, помоли се, Бог да благослови и тебе. Бъди доволен и благодарен за всичко, както пеперудката е доволна.

Блажени нищите

Линк към коментар
Share on other sites

22.04.18

Вам нужно понимать внутренний язык Природы.
Великая Сила, делающая людей разумными, идёт изнутри.

Интуиция

 

Вие трябва да разбирате вътрешния език на Природата.
Великата Сила, която прави хората разумни, иде отвътре.

Интуиция

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...