Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (30.04.18 - 06.05.18)


Recommended Posts

30.04.18

Люди – похожи на фабрики, обрабатывающие грубый необработанный материал и посылающие его после обработки через пространство в другие миры. Сознательно или несознательно, человек работает на Земле для созидания более возвышенного мира по отношению к физическому.

Трансформации

 

Хората са нещо като фабрики, които обработват грубия суров материал и така обработен го изпращат през пространството в други светове. Съзнателно или несъзнателно, човек работи на Земята за съграждане на по-висок свят от физическия.
Трансформации

Линк към коментар
Share on other sites

01.05.18

...Человеку нужно начать с проявляющихся природных даров, вложенных в него, и с ними работать. Это означает определение направления движения. Тот, кто определил направление своего движения, обладает акустикой своего сознания.  Обладающий акустикой своего сознания может правильно трансформировать свои энергии. ...Быть поэтом, учёным, музыкантом или художником – это значит изучать и практически применять законы акустики человеческого сознания. По этим законам может развиваться человеческое сознание.

Акустика сознания

 

...Човек трябва да започне със силните дарби, вложени в него, и с тях да работи. Това означава определяне посоката на движението. Който е определил посоката на своето движение, той има акустика на съзнанието си. Който има акустика на съзнанието си, той може правилно да трансформира енергиите си. ...Да си поет, учен, музикант или художник, това значи да изучаваш и прилагаш законите на акустиката на човешкото съзнание. По тези закони човешкото съзнание може да се развива.

Акустика на съзнанието

Линк към коментар
Share on other sites

02.05.18

Человеку нужно понимать жизнь внешних перемен и жизнь внутренних перемен, происходящих в его душе, и различать их. Быть облечённым в плоть и кровь, как физическое существо, это необходимость для человека, потому что он так черпает материалы для физической жизни. ...Разнообразие форм также необходимое условия для развития человека.

[Сын] Бога живого

 

Човек трябва да разбира живота на външните промени и живота на вътрешните промени, които стават в душата му, и да ги различава. Да бъде облечен в плът и кръв, като физическо същество, това е необходимост за човека, защото така, именно, той черпи материали за физическия живот. ...Разнообразието на формите е също тъй необходимо условие за развиването на човека.

На Бога живаго

 

Линк към коментар
Share on other sites

03.05.18

Бог создал Землю как часть Неба. Поэтому тот, кто хорошо живет на Земле, будет хорошо жить и на Небе. А кто хорошо живет на Небе, будет хорошо жить и на Земле. Значит, Земля и Небо составляют одно целое. Раз ты пришел на Землю, изучай всё, что она тебе предлагает. Изучай камни, растения и животных. В каждом животном кроется известная добродетель, или какое-то искусство.

Пять разумных девиц

Пять разумных девиц

 

Бог създаде земята като част от небето. Затова, който живее добре на земята, ще живее добре и на небето; който живее добре на небето, ще живее добре и на земята. Значи, земята и небето съставят едно цяло. Щом си дошъл на земята, изучавай всичко, което тя ти предлага. Изучавай камъните, растенията и животните. Във всяко животно се крие известна добродетел, или някакво изкуство.

Петте разумни девици

Линк към коментар
Share on other sites

04.05.18

...Задача людей состоит не в том, чтобы совершать ошибки и преступления. Они пришли на Землю по необходимости своего развития. Они имеют великую миссию и предназначение – овладеть Землей, стать хозяевами всех животных. ...Кто может владеть и быть хозяином? – Владеть Землёй значит обрабатывать её как следует, везде наводить порядок. Быть господином животных – это означает так руководить ими, так заботиться о них, чтобы они были тобой довольны. Только разумный, добрый и свободный человек может владеть Землёй и быть господином для более слабых существ.

Всё, что написано

Все, что написано

 

Задачата на хората не се заключава в правене на погрешки и престъпления. Те са дошли на земята по една необходимост на своето развитие. Те имат велика мисия и предназначение – да завладеят земята, да бъдат господари на всички животни. ...Кой може да владее и да бъде господар? Да владееш земята, това значи, да я обработваш, както трябва, да туриш ред и порядък навсякъде. Да бъдеш господар на животните, това значи, да ги ръководиш; така да се грижиш за тях, че и те да бъдат доволни от тебе. Само разумният, добрият и свободният човек може да владее земята и да бъде господар на по-слабите същества.

Все що е писано

Линк към коментар
Share on other sites

05.05.18

Человек связан с разумным миром, с существами высокой культуры – святыми, ангелами, архангелами, которые ведут учет каждого его поступка, каждой мысли, каждого чувства, исходящих из его ума и сердца. Когда-нибудь он ответит за всё, что допустил в себе. ...Он расходует огромное количество солнечной энергии – света и тепла, различные элементы... Кто злоупотребляет данными ему правами, тот лишается благоприятных условий жизни, возможности рождаться и перевоплощаться.

Всё, что написано

Все, что написано

 

Човек е свързан с разумния свят, със същества от висока култура – светии, ангели, арахангели, които държат сметка за всяка негова постъпка, за всяка мисъл и чувство, които излизат от ума и сърцето му. Един ден, той ще отговаря за всичко, което е допуснал в себе си. ...Изразходва се грамадно количество слънчева енергия – светлина и топлина, различни елементи... Всичко това струва милиони и милиарди. ...Който злоупотребява с правата, които му са дадени, лишава се от благоприятните условия на живота - да се ражда и преражда.

Все що е писано

Линк към коментар
Share on other sites

06.05.18

Сегодня Господь говорит: «Я сыт вашими жертвами...». И святой Георгий говорит: «Сыт вашими ягнятами. Если я хочу есть, от вас ли буду ждать?» Люди оправдываются святым Георгием. Они сами едят, а говорят, что закалывают ягнят для святого Георгия, пусть он отвечает. Люди хитры! Они едят, а святой Георгий платит! ...Если люди хитры, то Бог – умён. Он вызовет святого Георгия, и спросит его: «Ты хотел ли, чтобы для тебя закалывали ягнят? – Никогда, Господи!» Большое дело заведётся против вас. Это надо знать! Ты можешь заколоть ягнёнка, но какого и когда? Заколоть ягнёнка – это значит его трансформировать, перейти от более низкого в более высокое состояние, от приземлённой жизни в более высокую. ..Вне этого, убой – преступное действие.

Последовал за Ним

 

Днес Господ казва: Сит съм на вашите жертви... И свети Георги казва: Сит съм на вашите агнета. Ако искам да ям, от вас ли ще очаквам? Хората се извиняват със свети Георги. Те си хапнат, а казват, че за свети Георги ги колят, той да отговаря. Хитри са хората! Те ядат, а свети Георги плаща! ...Ако хората са хитри, Бог е умен. Той ще навика в тях, и свети Георги и ще го пита:" Ти искал ли си да ти колят агнета? – Никога, Господи! Голямо дело ще се заведе против нас. Това трябва да знаете! Можеш да заколиш едно агне, но кое агне и кога? Да заколиш едно агне, това значи, да го трансформираш, да мине от по-низко в по-високо състояние, от по-долен в по-горен живот. ...Вън от това, клането е престъпно действие.

Отиде след Него

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...