Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

В 23.05.2018 г. at 1:00, Донка каза:

Съвременната култура и начин на живот съвсем умишлено разбиват връзките между поколенията - и физически, и психически. Деца не могат да се гледат качествено без участието на по-старото поколение - и винаги е било така. Това дава много предимства и на трите поколения едновременно. Разкъсани, всяко от тях изпитва свои специфични затруднения и накрая усещането за род се разпада. Няма ли усещане за род, изстива желанието за неговото продължаване. Същото важи и за съхраняването на родовите връзки между сестри/братя и братовчеди. Взаимопомощта между близки, усещането, че човек не е сам и  не бива да оставя детето си само е велико...

Това е много ценно мнение. Западната психология учи именно на такава индивидуалистична сепарация между поколенията, което наистина разкъсва родовите връзки. В школите по психотерапия, повечето от които идващи от западнали, пардон, от западни общества, на които чуждопоклонническата българска психика активно се покланя, буквално сме учени на това... И далеч не само в школите по психотерапия, предназначени за психолози и лекари. В медиите такова нагаждащо автоагресивно, заличаващо сбствената народна идентичност копиране на куците тенденции на запада, се популира масово - модно е, фенси е... 

Редактирано от Орлин Баев
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 37
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Току-що, АлександърТ.А. каза:

Това е естествен процес на ,,застаряване и евентуално умиране" .Домогването на частично знание . Без то да се разбира , като част от нещо общо , е път на долу  . В това положение сме  .И ще изчезнем ако не намерим мястото си в общия  божествен пъзел .

Естествен процес е за индивида. За нациите, обществата и държавите е незадължителен, поради факта че поддържащите ги нравствено-културни норми са трансгенерационни, надхвърлят личностовата смърт. Индийското общество поддържа традиции и ценности на по 20000+ години, китайците са с поне 5000 годишна давност като общност... 

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ами чакаме на Волен да популира България тогава... :) А дотогава, някои мургави и друго говорящи етноси, спазващи законите на природата, не чакат!

Линк към коментар
Share on other sites

Мисълта ми е, че явно за различните хора подходящата възраст за родителство настъпва по различно време. Има тенденция към увеличаване на средната възраст на която хората стават родители за първи път. И това донякъде е свързано с увеличаващата се продължителност на живота. Някой ден ако почнем да живеем средно по 100 години, ако до 80-годишна възраст (поне) сме способни да работим, както да речем днес работят масата 60-годишни, то твърде вероятно изглежда средната възраст за първо дете (особено при мъжете) да е по - висока, отколкото е сега в една или друга държава.

Във връзка с българските граждани с голяма раждаемост и голям принос към битовата престъпност. Не искам да бъда разбиран погрешно... :D Аз съм против дискриминацията. Искам да учат, да работят, да се интегрират, да бъдат колкото се може по - пълноценни членове на българското общество (искам същото за всички в България). Да не бъдат и поставяни никога в привилегировано положение. Има много от тях, които работят. Та за бройката...само едно изречение: апартейдът в ЮАР се е крепял на 10% от населението.

Линк към коментар
Share on other sites

И аз съм против дисцриминацията, просто съм българин, въпреки глобализма си :)

Току-що, Кон Миролюбиви каза:

Има тенденция към увеличаване на средната възраст на която хората стават родители за първи път. И това донякъде е свързано с увеличаващата се продължителност на живота.

Според мен е свързано с комбинацията от личен егоизъм и липса на социално възпитавани родови и семейни цености, ама нейсе... 

Линк към коментар
Share on other sites

С примера от Африка исках да кажа: "Не се бойте." :D 

Съгласен съм, че тези неща са главните причини. Но не мисля, че това са 100% от причините. През Средновековието средната продължителност на живота е била около 50 г. Във времето е нараствала. Някога са ги женели на по 15-16 г. Сега мнозина учат поне до 19-годишна възраст.

Преди десетилетия е било много престижно да завършиш средно образование. Сега маса народ завършва висше. Повечето години учене са също фактор, макар и второстепенен.

Хората в днешно време по - бързо съзряват физически, но като че ли по - бавно психически, което също е фактор някакъв... (който е обусловен от по - лесния живот). 

Някога децата масово са се ползвали за работна ръка. Машини, технически прогрес - ръчният труд е губил с времето от своята първостепенна векове наред значимост. Ето още един, макар не главен фактор за по - малко деца и по - късно създаване на първи деца.

 

Линк към коментар
Share on other sites

В 9.07.2018 г. at 21:27, Кон Миролюбиви каза:

Мария Илиева - майка на 40 г.

Бриджит Нилсен - майка на 54 г.

Волен Сидеров - баща на 59 г.

Ицко Финци - баща на 84 г.

Просто малко уточнение, за да не се ширят митове и легенди за биологичните възможности след определена възраст.

За Мария Илиева на 40 г е възможно.

За Бриджит Нилсен на 54 г- не, или е замразила яйцеклетки (макар, че технологията е относително нова) или е ползвала донорска яйцеклетка. Шансът да е нейно биологично дете е изключително минимален.

За мъжете: Волен Сидеров - инвитро, т.е. асистирана репродукция. За Ицко Финци - не е биологично негово доколкото съм чувала, просто партньорката му е на 35 и нещо и е забременяла от донор, предполагам пак асистирана репродукция.

За жената пределната възраст е 40, при добър късмет 45. При мъжете не зная точно. Все още медицината не е чак толкова напреднала, че да ние да си определяме периода на фертилност.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 16 часа, Кон Миролюбиви каза:

Това за Сидеров и Финци къде го пише?

Сидеров - имаше снимки на изписването им от клиника Щерев, която преди всичко е инвитро клиника. Има достатъчно други частни клиники само за раждане, но снимките им бяха от малкия вход/изход на щеревата клиника. Логично е, ако някой е правил процедура там, да има пълно доверие на лекарите и да им се довери и за раждане.

Финци - човек от тази гилдия ми каза, че не е биологично негово и това не е тайна.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
В 10.07.2018 г. at 8:36, Орлин Баев каза:

Ами чакаме на Волен да популира България тогава... :) А дотогава, някои мургави и друго говорящи етноси, спазващи законите на природата, не чакат!

При мургавите процентът на кръвосмешенията обаче е много по - висок, отколкото при бледоликите! И много по - често тези кръвосмешения водят до раждане на деца. Тоест, не винаги по - природното е по - добро (ако трябва да бъдем прецизни). Ако не ме лъже паметта, в сливенско имало много бракове между първи братовчеди (а и едва ли само там...)! Познайте от коя етническа група са. Мисля, че това го беше казал един доктор пред Мартин Карбовски. Докторът им повтаря, че така не трябва, че това води до увреждания, ама кой да го слуша. Влиза им може би в главите, след което изтича... :) 

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, Кон Сивобелев каза:

При мургавите процентът на кръвосмешенията обаче е много по - висок, отколкото при бледоликите! И много по - често тези кръвосмешения водят до раждане на деца. Тоест, не винаги по - природното е по - добро (ако трябва да бъдем прецизни). Ако не ме лъже паметта, в сливенско имало много бракове между първи братовчеди (а и едва ли само там...)! Познайте от коя етническа група са. Мисля, че това го беше казал един доктор пред Мартин Карбовски. Докторът им повтаря, че така не трябва, че това води до увреждания, ама кой да го слуша. Влиза им може би в главите, след което изтича... :)

Ами именно - оказва се, че такива популират пространството...

Линк към коментар
Share on other sites

В интерес на истината, много хора в този свят по отношение на поученията на висшите духовни същности сме като горепосочената част от ромите по отношение на лекарските поучения. :D 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...