Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

преди 21 часа, д-р Тодор Първанов каза:

Никита, ти полудяваш от лятото.Хайде, моля те, вземи най-после да полудееш, за да може да се излекуваш.

Хаха, не се сдържах, но браво на доктора. Не само, че е напълно прав, а и искрено ме разсмя. 

Мога да дам съвет на пишещите в темата за ОКР - прочетете книгата "Обсебен мозък". Дори да не ви помогне, не вярвам да навреди.

Сподели това мнение

преди 23 часа, Monoty каза:

Доктор Първанов ще съм ви благодарна ако ми кажете за сънищата защо постоянно сънувам такива неща?Дали съм шизодфреничка?

:)  Честита коледа !   

Цитат

Диляна Колева -------Добавено Wednesday в 15:52

Monoty, до сега не съм чула някой с реален психичен проблем да пита или да се притеснявай дали е луд, още по-малко да пише по форуми.

Честито рождество Христово . Това означава че у всеки има една възвишена същност , едни светли и обичливи мисли .Коледата е повод да ги потърсим у себе си . Да изоставим всичко неприятно и не  обръщаме внимание на противните натрапливости . На кого му трябват? И ако нямаме още навика да избираме мислите си , да действаме . Да правим всички хубави и приятни неща за които се сетим . Да погалим детенце по главичката и го успокоим с добра дума . Да зарадваме някой с каквото и да е . Не ми трябва реален повод , за да благодаря на някого , хей така  . Без значение дали познавам  неговата доброта ... Живеем във общност и всеки се нуждае от нашата подкрепа  дори и да не го знае . Оставете притесненията за собствената си персона и дайте на близките си това което им е нужно , колкото можеш . Без притеснение . Вниманието , обичта всекиму е нужна .

Редактирано от АлександърТ.А.

Сподели това мнение

Здравейте за много години живи и здрави и много щастливи.Имам едно питане, и ще помоля да ми отговорите.Относно мойте най страшни мисли, да не нараня детето си.Още в началото бяха ми се появили в главата че той е дявол, което е присъщо за шизофрения.Не мога да си спомня единствено дали бях го прочела някъде, или ми изникна само в съзнанието.Сега отново се сетих за това.Някак си се опитвам да не обръщам внимание, но няма как.Не мога да определя дали това е истина или не.Дали си въобразявам или вече започнах да го виждам. Също така започнах да мисля че нямам проблеми.Притеснява ме факта , че чета хора който се страхуват от мислите си, както бях аз преди, а сега аз не се притеснявам,по скоро усещам напрежение.Имах период и все още на моменти , че искам да направя някакви гримаси, и бях посъветвана от терапевта да ги правя, естествено сама, за да видя че нищо няма да се случи.Усещане че всеки момент ще кажа нещо, и то е почти на устата ми.Нещо почти като шепнене.В момента не мога да определя даже как се чувствам.Не мога да кажа че виждам и чувам,но не мога да кажа и обратното.Страшно ми е объркано.Не мога да се подигравам на мислите, както бях посъветвана.Сякаш не искам.Когато се чувствам спокойна  пак не мога да разбера кое е вярното.От няколко дни имам бучка в гърлото, усещам я, като хляб заседнал.Вече нямам желание да говоря с никои, даже с терапевта си.Всеки път ме пита какво точно мисля, и чувствам, а а не мога да отговоря точно и ясно.Изморих се да обяснявам на хората.А сега докато пиша незнайно защо изговарям всяка буква в главата си, изписвам я с пръста си.Вярвам на сънищата си, което  е също много мъчително.Когато ме сърби носа, което е смешно, а започвам да си мисля, че е за лошо.И действително ставам по зле.Гледам детето си и сякаш не мога да повярвам че е станал толкова голям, изтървала съм най ценните години.Изтрити са много от спомените в детството ми, както и от последните няколко години.Случки, който въобще не помня.Имам чувството че искам да ми се случват лоши неща.Че се успокоявам.Стигнах до извода , че винаги съм се правила на добър човек, за да се харесам на всеки, и когато не се получи, ето че дойдоха ужасяващите мисли.Може би съм много лош човек, и съм се опитвала да го скрия.Исках да напиша всички неща , но те са много.Искам да знам все още ли мислите че това е ОКР.Моят терапевт е на мнение че е, но аз извъртам всеки път нещата, да стават по зле.Искам да кажа че от малка си въобразявам какво ли не, главно от филми, след което си го представях.Страхувах се.

Редактирано от Никита никита

Сподели това мнение

В 27.12.2018 г. at 23:41, Човек_88 каза:

Хаха, не се сдържах, но браво на доктора. Не само, че е напълно прав, а и искрено ме разсмя. 

Мога да дам съвет на пишещите в темата за ОКР - прочетете книгата "Обсебен мозък". Дори да не ви помогне, не вярвам да навреди.

Чела съм я.По никакъв начин не ми помогна.

Сподели това мнение

Въпроса не е в това само да я прочетеш.Нужно е да спазваш стъпките които описва автора за справяне с натрапливите мисли.

Практиката е важна, не четенето.Важно и разбирането,че справянето иска упоритост и воля и ще отнеме месеци, да не кажа година - две. Прочети и спазвай и препоръките във втората книга ,,Ти не си твоят мозък,,. 

Сподели това мнение

Първата мисъл когато прочетох, че трябва да осъзнаем че имаме ОКР, беше ,,значи и да го направя , аз съм болна,, като успокоение.Получих ПА четох още малко и спрях.Може би сега като се чувствам малко по спокойна, трябва да я прочета отново, бавно и спокойно.

Сподели това мнение

Доктор Първанов мислите ли, че и бременността ми допринася още за състоянието.Възможно ли е да се пооправят нещата след като родя, защото реално мислите дойдоха след загубата, когато трябваше да направя аборт.И също така ми правиха изследвания на витамин Д и е под стойностите, това също фактор ли е според вас.

Сподели това мнение

Хормоналната промяна по време на бременност, оказва голямо влияние върху психиката.Интересното е,че тази промяна е наистина непредвидима - срещал съм жени, които да казва,т че периода в който са били бременни, е бил най-щастливият в живота им, но съм чувал и обратното.

Витамин д определено  влияе върху психиката.Знаеш сама, ниските му нива са свързани с депресията, но аз съм имал и пациенти с ОКР, които когато си направиха изследването бяха с ниски нива.така,че съм им препоръчвал да го приемат като добавка.

Сподели това мнение

Направете си регистрация или влезте в акаунта си, за да коментирате

Трябва да сте регистриран участник, за да можете да оставяте коментари

Направете регистрация

Регистрирайте се в Портала. Лесно е!

Нова Регистрация

Влизане

Вече имате регистрация? Влезте тук.

Влизане Сега