Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Доктор Първанов забелязах тези дни, пия по няма и половин чаша вино, и нещата излизат от контрол, не съм пиячка, просто за компания на мъжа ми, даже започвам да фъфля,а след това идва това агресивно мислене и напрежение.Много ме е страх какво ще ми кажат.Ще ме натъпчат с антидепресанти нали.Със сигурност започвам терапия, но тя ще ме прати на психиатър, според вас нужни ли са ми АД.Много исках при вас, но немога, с бебка.

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 138
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Тази агресия в мен, това,че не ми пука, казвам ви го честно,някак не мога да осъзная нещата,който не трябва да се правят.Все още не чувам и не виждам разни неща,нядвам се да не се случи, но се чувствам на косъм,че ще стане.Мисля че имам е известна степен хистерия, защото преди доста неща съм искала да ми се случат, или поне така си мисля.Незнам как да постъпя.Страх ме от лекарства, такива неща съм чела и чувала,че може да стигнеш до халюцинации от тях.Боже дано не стане това.

Линк към коментар
Share on other sites

Съвета ми е да спреш изцяло алкохола и да наблюдаваш поведението си - ще има ли промяна.

Този израз ,,Ще ме натъпчат с антидепресанти нали.,, е грозен.Никой, никого не тъпче с лекрства.Ти си пълнолетна и може само да ти се обясни и предложи, да пиеш даден медикамент.Избора, да го правиш или не е твой. Това е.

Линк към коментар
Share on other sites

Да спряла съм, в момента в който усетих че е от това,поне така мисля.Аз ще ги пия ,но се страхувам от страничната реакция.Извимявам се за грозния израз.Надявам се че терапевтката ще е компетентна и ще ми помогне.

Линк към коментар
Share on other sites

Питам вас, защото тук като отидеш разказваш всичко набързо, и ти изписват, а на вас съм казала всичко,затова ми е важно вашето мнение.Специално относно АД.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Знам ,че вече не е редно да пиша.Объркаха ме вече.Терапевтката при която ходих  ми каза,че може да не е ОКР защото ритуалите ги няма вече.За нея е депресия,която не вървяла за ръка с ОКР?Мисля,че не е моя терапевт.Открих друга психоложкс,днес ще ходя да видя какво ще ми каже.Тя е клиничен психолог,каквото и да значи това.По телефона ми вдъхна голямо доверие.Стискайте ми палци това да е моят човек.:)

Линк към коментар
Share on other sites

Мисля,че открих моя човек.Надявам се да е така.Обясни ми нещата както вие д-р Първанов.На първо място ми каза,че трябва да се науча да вярвам,което ще е трудна битка.Притеснявам се,защото има известна депресия,която може би е много отдавна, а не се изключва и хистерия,за която отдавна си мисля,че я има(тези пристъпи)Каза,че като се видим следващия път ще обсъдим дали да ходяна психиатър и къде.Каза,че не е редно невролог да ми изписва хапчета за тревожност.Има си лекари за това.Ако има Хистерия, това лекува ли се? Не искам да чета,защото ще си докарам други тъпотий.Хубав ден :)

Редактирано от Никита никита
Линк към коментар
Share on other sites

Важно е да ти вдъхва доверие, много важно. А то го има между вас, което е чудесно. Остави диагнозите - повече от тях си. Щом си попаднала на терапевтка, която чувстваш и на която изцяло вярваш, всичко ще е наред. 

Линк към коментар
Share on other sites

Вземи си една малка тетрадка и всеки въпрос, който те тревожи, си го записвай.Когато отидеш на сесията, си извади тетрадката и задай въпросите си на терапевта . Той ще погледне много положително на това, ще разбере,че ти самата се интересуваш от терапията и си ангажирана в нея.Не търси отговори от нас, има опасност не познавайки те да те заблудим.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви,правя го от доста време,това с тетрадката.Всичко,което ми изскочи се записва :) .Разбирам ви напълно,защото това което съм писала е само една много малка и сбита част от целия ми проблем.Страх ме е,страх да не направя всички тези глупости ,които са ми в главата.Надявам се, че все един ден всичко лошо ще остане в миналото и ще заживея пълноценно.Желанието ми на първо място е да усетя любов.Да изчезне тази апатия и гняв.....Благодаря ви за пореден път за подкрепата.Вие сте прекрасни хора...и най вече,Човеци...

Редактирано от Никита никита
Линк към коментар
Share on other sites

,,Страх ме е,страх да не направя всички тези глупости ,които са ми в главата.,,

Точно от това никой не го е страх, тези мисли не се реализират.Любов може да усетиш едва след като пребориш страховете си иначе няма как да стане.

Моли се, да имаш смелост и ги пребориш, после всичко е лесно.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Отдавна не съм писала тук,което е добре.Чувствам се по добре оказа се умерено тежка депресия с окр и други глупости,пия ципралекс и флуанксол,въпроса ми е,понеже започнах да пълнея мога ли да пия нещо за отслабване,защото психиатърката не знаеше когато я попитах.Моля да ми отговорите,не искам да стана 100 кила.

Линк към коментар
Share on other sites

Механизма на забавянето на метаболизна от АД. не е ясени тебва да се пробват различни неща за да не се напълнее.

Това е една статия, която може да ти е от полза https://www.topforma.bg/articles/antidepresanti-i-napalnyavane/

Би могла да обсъдиш с психиатърката, замяната на антидепресанта с друг.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...