Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Осъзнавания относно живота ми под въздействието на марихуана


Recommended Posts

Марихуана ми помогна да изкарам на светло това, което става в подсъзнанието ми всеки ден, всяка минута, всяка секунда през по голямата част от времето за последните години.

Следват прозрения от вчера вечерта.



"Заставаш зад очите на всеки който видиш, без граници, слятост. Забравих на второ ниво в корема ми какво се случва. Комплекс за малоценност."

"Увреден съм." 

"Не усещам връзка с Бога вече, в тъмнина съм."

"Чувствам се изтощен от дълго време - 14, 15 годишна възраст. Появи се постепенно, с постоянна сила през годините, единствено чувството на дълбока тъга се задълбочи. Давя се."

"Кое е лъжа? Кое е реалност? Това се питам постоянно в тъмнината - Нанси ме харесва?"

"Започнал съм да се деля от приятелите - от много време. Има едно черно пространство между тях и мен, сякаш не сме свързани вече."

"Използвам храната като утешител, но в реалност съм слаб и слабея поради идеологиите ми за правилен живот." 

"Виждам през душите на хората - живота на човек."

"Марихуаната засилва тъмнината в мен. Спри. Развивам психическо разстройство."

"Този трип просто засили чувството на тъга у мен."

"Плачейки думата ми казва, че от дълго време крия емоциите си от родителите ми - емоционално съм недостъпен. Преди усещах тъга също у тях като разговарят с мен, заради емоционалната ми недостъпност, но вече като чели не им пука. Нещо тормози душата ми."




Това беше от вчерашната вечер. Не можах да последвам на второ ниво какво се случва в корема ми като се срещна с някой. 

Често усещам, че енергийните центрове в тялото ми са блокирани и енергията не циркулира. Наскоро усетих енергийните центрове напиращи да излязат, че изпиването на една бира ги отключи и се почувствах отново човек дори за няколко часа.

Усещам винаги, че аурата на другите преминава през мен и поради това блокирам. Все едно нямам личност.

Нуждая се от помощ.




 

Линк към коментар
Share on other sites

,,Често усещам, че енергийните центрове в тялото ми са блокирани и енергията не циркулира. Наскоро усетих енергийните центрове напиращи да излязат, че изпиването на една бира ги отключи и се почувствах отново човек дори за няколко часа.

Усещам винаги, че аурата на другите преминава през мен и поради това блокирам. Все едно нямам личност.,,

 

Спри да пушиш и ще усещаш едно страхотно спокойствие.Просто спри марихуаната, това е моята подкрепа за теб.


 

Линк към коментар
Share on other sites

Току-що, д-р Тодор Първанов каза:

Спри да пушиш и ще усещаш едно страхотно спокойствие.Просто спри марихуаната, това е моята подкрепа за теб.

Благодаря, но не бях пушил от месеци. А и се събират се 3-4 пъти пушене в годината. Не мисля, че това е източника на проблемите ми. 

Редактирано от SoulSearcher
Линк към коментар
Share on other sites

Стресът и загубата на смисъл в живота се дължи на стари травматични преживявания, които не сте  преработил. Потърсете психотерапевт и заедно работете в насока смелост, стабилна самооценка, асертивно общуване, структуриране на Аза. Като начало започнете да спортувате и потърсете книгата на Виктор Франкъл ,"Човек в търсене на смисъл" 

Моите адмирации за смелостта да заявите затруднението си в този форум. Това е началото на търсене на пътя към промяната.

Успех 

Редактирано от Андрей Филипов
Линк към коментар
Share on other sites

преди 22 минути, Андрей Филипов каза:

Стресът и загубата на смисъл в живота се дължи на стари травматични преживявания, които не сте  преработил. Потърсете психотерапевт и заедно работете в насока смелост, стабилна самооценка, асертивно общуване, структуриране на Аза. Като начало започнете да спортувате и потърсете книгата на Виктор Франкъл ,"Човек в търсене на смисъл" 

Моите адмирации за смелостта да заявите затруднението си в този форум. Това е началото на търсене на пътя към промяната.

Успех 

Благодаря ви за съвета. Силно се надявам, че има психотерапевт, който да ме приеме с всичките ми странности. Чел съм книгата - уникална е. 

 

Току-що, д-р Тодор Първанов каза:

Извинявай, от поста ти не става ясно ,че и когато не си напушен имаш проблем.

Така ли е? какъв е проблема?

Липса на воля. Слаба или никаква връзка със сърцето. Повече от всякога се чувствам изгубен. Временно съм се чувствал добре през годините, но винаги съм се връщал към горе описаното състояние. Вчерашната употреба на марихуана ми помогна да изкарам това, което беше в подсъзнанието ми, това което се случва всеки ден и всяка минута в подсъзнанието ми, това което не ми дава вътрешен покой от толкова дълго време - на светло. 

 

Редактирано от SoulSearcher
Линк към коментар
Share on other sites

Драги душетърсач,
Убеждения свързани с
- чакри
- езотерични учения
- Бог
и пр.
И най-вече самоанализиращи, самооценъчни твърдения в тази посока, без човек да е развил необходимите умения (разбирай напр. ясновидство), необходимите знания (2ри клас в Магнаурската школа, напр.), необходимата извисеност (духовен сан, близък до посветен в дадена мистично-религиозна доктрина) често водят до изкривени убеждения и възприятия, които дават погрешни впечатления към най-обикновени човешки състояния.
Може в момента да преминаваш през период, в който се избистря идентичността ти. Може да си в посока на себеоткриване и разширяване на хоризонта. Не е нужно това да е свързано с енергийни блокажи, изхвърчащи от тялото чакри и пр. Може да не нещо напълно човешко - рани, болки, огорчения, изгубеност, бягство...

В обратния случай - ако всичко това минава през заземяваща, приемаща обич; през едно любящо сърце, доверяващо се на живота; през един уравновесен интелект, познаващ своите ограничения ("аз знам, че нищо не знам")... тогава процесът на разширяване на съзнанието a.k.a духовно усъвършенстване би бил по-здравословен и благоприятен за личността.

Потърси повече информация за феномена "духовен байпас" и ще откриеш огледало на доста процеси, описани при самооценящите се като: "духовни хора".

П.С. Подобни състояния често се предизвикват от фиксиране на интелекта/рацио-то в сложни ителектуално-абстракни идеи. Примамливи са за съзнанието (поради живота им във високо философското мета-ниво), чаровни за играещия с нещата и обектите ум, търсещ изход от биполярните логични парадокси.
Подобно фиксиране се освобождава чрез насочване на жизнената енергия към сърцето - към връзката с хората, към доверието в тях, към отношението човек-човек (за разлика от предходното арогантно отношение: духовен човек - масов човек ; вегетарианец-жалък месоядец; ) към отпускане на контрола...

С едно изречение речено:
Пътят на сърцето - между главата и чатала.
А сърцето не се кефи на тревица, нея я обича само "мозъка", 'щото е мно'о яко чуек да си част от космическото съзнание.
 

Линк към коментар
Share on other sites

Психотерапевти има, но Вие  по кой път искате да поемете? Да стоите в това си състояние  на липса на воля и слаба връзка със сърцето също е избор!!! Всичко е във ваши ръце!!

Да бъдем щастливи, ни съветват всички, но въпреки че влагаме в това цялата си воля и енергия, понякога този номер просто не се получава. Според Виктор Франкъл задължителното, ежесекундно щастие е "характеристика на американската култура, която отново и отново заповядва и нарежда на хората да са "щастливи" . Но щастието не може да се преследва, ТО трябва да последва. Човек трябва да има причина да е щастлив".
Тъжните, тихите периоди са наше право, но е хубаво да ги осъзнаваме като такива – те са само периоди, паузи, малко тишина преди отново да натиснем play. При всички случаи не бива да се чувстваме неудобно в нито едно свое състояние – нито, когато сме щастливи (а другите не са), нито когато сме нещастни (но другите не разбират това). "Няма нужда да се срамуваме от сълзите, тъй като те са свидетелство за най-голямата човешка смелост - смелостта да страдаш", казва още Франкъл.Онзи, който има защо да живее, може да понесе почти всяко как.

 

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей!

Прочетох всичките ти постове. Не си представям как би заживял спокойно, без да работиш   с психотерапевт. С ниска самооценка си, имаш противоречие с баща си и с всички, които са ,,над теб,,, а те са ....милиарди.Започни психотерапия.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...