Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Българите - филмът на Пламен Петков


Recommended Posts

:feel happy::hmmmmm: Май това казвам и аз, че това, което единствено може да ни обедини е Любовта. Н о Любов може да има само човек /респективно народ/, който има самосъзнание. Докато гледаме да угодим на другите и чакаме да ни оценят и признаят, нищо няма да постигнем. Да се вгледаме в себе си и да дадем най-доброто, на което сме способни, заради себе си..... Отваряне, разширение на съзнанието.... Ккавото и да правя за света и за околните, ще го правя по вътрешна необходимост, от Любов!

Българите изпълняват своята мисия единствено във връзката и сътрудничеството си с другите народи.
Това е така, но пак ще кажа-ако нямам съзнанието, самочувствието и самоопределението ще бъда лесна мишена за манипулация, но когато съм стигнал до това, мога да бъда част от света и Света ме приема, но това са невидими, вътрешни връзки. И само този, който още не е прогледнал не може да ги види....

Съвременният християнски свят може да има повече от 500,000 пророци, като оставим настрана мохамеданските пророци, будическите и тям подобни. 500,000 души, които постоянно викат: „Прави правете Божиите пътища!“ А при това тия пътища прави не стават. Не казвам, че между тия пророци няма искрени хора, има, но когато човек изкаже туй изречение: „Прави правете Господните пътища“, той трябва да разбира вътрешния смисъл на думите, трябва да има знание, знание, знание, знание, знание. Сегашните хора казват: вяра, вяра и вяра, и вярата е, която управлява. Но като влезеш в някоя кръчма, казват тъй: „Днес с пари, а утре на вяра“
:thumbsup2: Бина Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Както казва хамелеона,как човек ще е лесна мишена на манипулация ако има тези липси на съзнание ,самочувствие и самоопределение на българин,аз бих допълнила,че заради тяхното наличие при други хора,те биват матипулирани.Според мен заради това в момента тези думи в устата на 99% от политиците звучат лишени от всякакво съдържание.Нож с две остриета.Остава ни здравия разум, за да можем да отсъждаме правилно според мен,а на много хора им е по-лесно да чуват това което искат.

Има хора ,които може да не искат да имат нишо общо с България,други са решили да живеят в друга държава,да сключат брак с чужденец,да сменят религията си и прочие - ние просто трябва да уважим това тяхно решение.Това може да е най-доброто за тях.

Надявам се да бъда разбрана правилно.Според мен трябва да се казва "Аз съм българин",като да кажем "Аз съм рус".Нека се вижда ,да се знае,да се помни, но да не е повод за конфликт.Дано да е бил добър примера.

Линк към коментар
Share on other sites

Българите изпълняват своята мисия единствено във връзката и сътрудничеството си с другите народи.
Това е така, но пак ще кажа-ако нямам съзнанието, самочувствието и самоопределението ще бъда лесна мишена за манипулация, но когато съм стигнал до това, мога да бъда част от света и Света ме приема, но това са невидими, вътрешни връзки.

Нямаш нужда да се самоопределяш, за да БЪДЕШ. До един момент човек все има нужда да се "захване" за нещо, за да бъде. Постепенно обаче човек открива силата на това да не се захваща за нищо и да не зависи от мисловните модели. Тогава той излива Любов - със самото си съществуване.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Американците не са нация, те са събрани хора от цял свят, предимно умове, хора, стараещи се да дадат най-доброто от себе си. И за това за 200г. правят силна държава-със силна икономика, но и със свобода на личността. Всичко това е прекрасно. И защо са сила? - Защото имат национално чувство, определят се като американци, независимо, че са конгломерат от много и различни етноси.....

Ние не можем да се похвалим с това. В мига, когато нещо качествено и стойностно се появи в България, то трябва или да се осмее или да е признато първо зад граница. Ако се появи национално чувство, веднага идва някой, който казва, абе не струваме българите, защото мери със собствената си мярка.

Ние все си търсим оправдания, че не сме направили нещо както трябва. То и от тук са ни проблемите-малко са хората, които вършат работата си със сърце и могат да кажат-Дадох всичко от себе си! Тук все някой прави нещо. Ама дали така трябва да бъде, дали е най-доброто?......

Що да съм най-добрия, като ще ми се подиграват.....

Ето от тук са проблемите.

И аз мисля, че ако си знаем правата, ако си ги търсим и отстояваме, ако изразяваме открито гражданските си позиции, нещата ще се променят. Не може да искаме другите да ни уважават, ако ние не се уважаваме и ценим!

Всеки, който остана и се бори с бюрокрацията и невежеството в тази страна, знае, че има светлина в тунела. Защото си е вградил сянката..... като старите български майстори.....

Разбира се, като свободни хора имаме право да бъдем там, където ни е сърцето, където се чувстваме добре. "Здрави корени и силни криле...."-да дадем свобода и да сме свободни....

Редактирано от xameleona
Линк към коментар
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 2 months later...

Да, Българите може би са имали велика история. Англичаните и Французите също имат велика история и колко милиона невинни хора са унищожили за да я напишат? Или ще се заблуждаваме, че ние сме били толерантни към останалите по-слабо развити народи? За какво ни е минало, когато не сме научили нищо от него? Заговори, конспирации - с това ли ще се оправдаваме? Дори и да ги има, не те ще ни унищожат, а страховете ни от тях. Мислим се за избрани, но това би означавало, че от нас се очаква огромна саможертва - иначе за какво сме избрани, ей така просто да носим лавровите си венци? Гледаме към миналото и търсим духа си там, поради явната неспособност да го намерим в настоящето. За бъдещето да не говорим. Още повече пък за глобализация - тогава пред кого ще се правиме на велики? От глобализация се страхуват тези, които няма какво да дадат. Аз мисля, че ние като Българи все пак можем да допринесем с нещо за доброто в света. Това ще ни направи велики, не историята ни. Доброто от нашата история може да ни служи само за пример. Ако следваме този пример, значи сме велики. Бог ще се преклони и пред най-малкото добро, но ние хората се прекланяме само пред нашето си - великото.

Аз съм твърдо против глобализацията, която се извършва сега Станимире, тя не е естествен процес и не е в името на някаква благородна кауза, тя е чиста проба американски национализъм, налагане на американския начин на живот по целия свят.Хамелеона, американците са хора от цял свят събрали се заради стремежа им към материално благополучие, а не толкова за да дадат най - доброто от себе си.;)Свобода на личността имат от около 30 години ( не забравяйте расовата сегрегация).

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

И що така все войни ви се привиждат? Това българска черта ли е и красива ли е тя?

Има сливане на ценности в глобален мащаб, ние какво - да си стискаме нашите и да повтаряме каква велика нация сме, така ли?

Стиснат е българския народ - ето това виждам аз - стиснати души, дарени пребогато, ала роби на страха си още.

Сливане на ценности в глобален мащаб ? :D Май американски, и натяквани чрез медиите ...постоянно ? :D

Линк към коментар
Share on other sites

Глобализацията която се извършва в света е предимно политическа и икономическа, но не и в съзнанията на отделните хора. Хората не са готови за глобализация (за съжаление), но еволюцията си има свой ход и не може да чака хората. Земята навлиза в т.нар. епоха на Водолея, космическите условия се променят и хората ще трябва да се променят с тях. Засега глобализацията е само външна, и колкото по-скоро стане вътрешна за по-голяма част от хората, толкова по-добре. Остави американците. Това американското не е глобализация, а просто опит да разширят влиянието си. Глобализацията предполага да се поставиш в служба на цялото, а не да заставяш цялото да ти служи.

Линк към коментар
Share on other sites

Станимире, и аз това казвам де. Това което в днешно време наричат глобализация за мен е разширяване на американското влияние, това представлява днешната глобализация. Друга засега няма. :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Здрасти на всички участници в този форум.

Позволете ми да се върна на основната тема. Смятам, че филма е мн. хубав но в едно отношение подвежда зрителите. Авторите твърдят, че няма литература и източници по мн. от въпросите, а по някога и по всички зададени въпроси. И от тук следва извода: ,,Гледайте филма ако искате да научите нещо". Произхода на българите е темата по която родната историография е писала най-мн. и е казала най-малко. Така, че как да няма литература? Книгите ги има с тонове и стоят в библиотеките само да има кой да ги прочете. Друг е въпросът, че в тях не се казва почти нищо, а твърди отговори дават само тези, които не признават чуждото мнение и обявяват за предател всеки инакомислещ.

Отговори няма защото няма извори богати на информация. Какво да се прави историята е наука, която се занимава не с миналото а със следите от миналото. Там кадето няма ясни следи идват писателите и псевдопатриотие. Слава боу че ги има първите и става страшно когато се намесят вторите. Знам, че веднага някой ще се нахвърлят с железните си доводи за извори от лингвистиката, археологията, етнологията, фолклористиката но информацията, която дават те е мн. бедна и противоречива ето защо въпросите са толкова мн. а твърдите отговори от 0 до 1.

Линк към коментар
Share on other sites

Какво да се прави историята е наука, която се занимава не с миналото а със следите от миналото. Там кадето няма ясни следи идват писателите и псевдопатриотие.

:thumbsup:

Тези псоледните се нароиха доста в българските научни среди. Все пак, ако се наричаш историк, знаимавай се с история, не с митология... Всяко нещо на мястото си.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Когато я даваха по БТВ тази поредица не я гледах, защото бях за съжаление много предубеден, после пък ме мързеше да я гледам в нета. :P Може да започна да поправям тази грешка. Помня, че когато питах учителя по история дали я гледа и едно от нещата, които ми каза беше в този смисъл : " И какво сега, ще кажем на ония хора ( руснаците, украинците) айде махайте се от тук, тук е България." Ееее, не върви на историк подобно изказване. :D Нещо от сорта беше ..., аз естествено му възразих, че това е само история, че дори да е истина не означава ,че ще гоним някой или ще имаме териториални претенции. B) Надали в тези филмчета е имало призиви за връщане на земи та да говори така. :D

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

Така сигурно звучи езика на днешните волжски българи ( потомците на Аспаруховия брат Котраг). Езикът на който говорят днес не е прабългарски, а някаква разновидност на татарския, понеже са били под татарско владичество. В клипчето са показани лица на волжски българи, с което се цели да се опровергае тезата, че прабългарите са монголоидни. Песничката звучи добре, мелодична е. Клипът е направен от някой си EdigerKhan ( волжски българин). Под клипа е дадена допълнителна информация.

http://vbox7.com/play:ce09a939

Редактирано от hrisko_89
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 years later...

По последни данни на меричлерските учени, българите са измислили света, а преди това и вселената. :D Трябва да взем да го изгледам тоя филм от до, филма на Пламен Петков имам предвид. Гледам съм от тук от там, понеже бях предубеден, че дрънкат измислици, а и ме мързеше да гледам.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Преди години ми беше попаднала книгата "Големият заговор срещу българите" с автор Христо Маджаров. Не я четох цялата, може би от мързел, може би защото ми се е струвала фантастика. В нея българите бяха представени като много по - древен народ, отколкото учим в училище и дори бяха представени като много по - древни от това за което се говори във филмите на Пламен Петков. Интересното е, че има и изказвания на Учителя свързани с по - голямата древност на народа ни :

Българският народ е приготовляван 5400 години .Той е пазен от Бога, за да може на днешния XX век да изпълни волята и задачата, която Бог му възлага.

http://www.sibir.bg/...le&artID=534989

Старите българи, които са живеели на Балканския полуостров, служили на благия Бог, затова се нарекли „българи”, това е духовното тълкуване на думата „българин”. Някои казват, че българите носят името си от реката Волга, отдето са дошли, преминали Дунава и се заселили на Балканския полуостров, дето имало вече българи. Старите българи се различават от новите, които преминали Дунава. Първите са благи, а вторите се отклонили малко от пътя си , заради което изгубили религиозното си чувство. Обаче и едните, и другите са на везните, взаимно си помагат.
Интересно, кои са тези стари българи ? Доколкото си спомням от книгата на Маджаров, той говореше за това, че българите се заселили на Балканите още преди 680г. Не знам дали греша, но като че ли изтъкваше тезата, че траките всъщност са ...българи ? Ако не е имал такава теза, поправете ме. Също така помня, че според неговите теории, българите са народ съществувал и преди 15 000 години, народ започнал пръв да си служи с желязото.

В книгата "Магията, вечната..." на журналистката Лиляна Серафимова, тя споделя за срещите си с лечителя Петър Димков и че той и казал :"Не си знаем корена, момиче - говореше той с болка. - Нашите историци трупат грешка след грешка. Прабългарите са древен и самостоятелен народ, с културни традиции и богат духовен живот. Карел Шкорпил често ми казваше :"Срамота е, толкова сте дали на света, а нищо не знаете за себе си". Журналисти сте, потърсете нашия древен корен, изучете го. Уроците на миналото са полезни за настоящето и бъдещето. Като поука или като вдъхновение..." Стр.198 от същата книга.

И една добавка, от стр.192. Става дума за среща на Петър Димков със Суренгуян, индийски професор по йога, който почтително целунал ръка на Петър. Суренгунян потърсил българския лечител като посланик на Индира Ганди - поискал от българина да помогне на индийците да възстановят техните традиции в народната медицина. "Защо не се обърнете, към съхранения опит на китайците, който се ползва със световно признание?" - заинтересувал се Димков. Последвал интересен за българите отговор : "Китайците са азиатци, а ние с вас сме арийци и някога сме били съседни народи. Българите са заимствали от нашия опит в народното лечение, затова е напълно естествено да се обърнем към вас..." Съседни народи - може и държава да сме имали в това древно време, за което е споменал индиецът.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 years later...
  • 2 weeks later...

И още интересни материали разработват в рамките на ДНК - генеалогията. 

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...