Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Молитвен наряд за Петровден


Recommended Posts

Молитвен наряд за Петровден, 12 юли 2018 г., начало: 6.00 ч.

 

1. Песента „В начало бе Словото“
В изпълнение на Симеон Симеонов - тенор
http://simeonsimeonov-tenor.org/…/01_V_nachaloto_be_Slovoto…

2. Молитва на благодарността

Благодарим Ти, Баща наш, за Великата Любов, с Която си ни възлюбил. Благодарим Ти за живота, който си ни дал. Благодарим Ти за ума, който си вложил в нас.

Благодарим Ти за Добродетелта, която си турил като основа на нашия живот. Благодарим Ти за Правдата, с която си ни заобиколил.

Благодарим Ти за Любовта, с която си ни изпълнил. Благодарим Ти за Великата Ти Мъдрост и Те славим за Твоята Истина, с която си ни озарил. Ние се радваме на живота, който си ни дал и изпълняваме Твоята Воля.

Сега заради Духа, Който си изпратил да ни ръководи, бъди благословен от всинца ни сега и всякога.

Амин.

3. Формулата:

„Винаги се радвайте, непрестанно се молете, за всичко благодарете, Духа не угасвайте.“
(3 пъти)

4. Молитва към Великото съзнание

О, безкрайно Велико Съзнание, моля Те, позволи ми да се приближа до Тебе и да бъда най-близко, безкрайно близко, за да се почувствувам като главна част от Битието и да се осъзная като цяло, което е произлязло от Тебе.

Освободи ме от всяка неправа мисъл, чувство, желание, съмнение, критика и самоосъждане. И нека да бъда най-смирен, както Ти би ме създал.

Нека да Те усещам тъй близо до себе си, като най-близък приятел, с когото да не се разделям никога! Да ми бъдеш светлина в ума и да Те виждам в нея. Да ми бъдеш живот в сърцето и да Те виждам в него, както виждам извън себе си. Да познавам само Твоите вечни Закони в Природата и в цялата Вселена. Твоята непреривна Любов да ме свърже с Тебе за всички времена.

Амин.

5. Прочит на Евангелията:

Матей, глава 18, 15 - 20 стих

А ако ти съгреши брат ти, иди и обличи го между тебе и него самичък. Ако те послуша, спечелил си брата си:
но ако те не послуша, земи със себе си още едного или двама; за да се потвърди всяка дума чрез устата на двама или трима свидетели.
Ако ли ги не послуша, кажи това на църквата; че ако и църквата не послуша, нека ти бъде както езичник и митар.
Истина ви казвам, каквото вържете на земята, вързано ще бъде на небето; и каквото развържете на земята, развързано ще бъде на небето.
Пак ви казвам че двама от вас, ако се съгласят на земята за всеко нещо, което би да попросят, ще им бъде от Отца моего, който е на небеса;
защото дето са двама или трима събрани в мое име, там съм аз посред тях;

Марк, глава 12, 28 - 31 стих

Но ако аз чрез Духа Божия изгонвам бесовете, то е настигнало на вас царството Божие.
Или как може да влезе някой в дома на силния, и да разграби покъщнината му, ако първом не върже силния? и тогаз ще разграби домът му.
Който не е с мене, против мене е; и който не събира с мене, разпилява.
За това ви казвам: Всеки грях и хула ще се прости на человеците; хулата обаче против Духа няма да се прости на человеците;

Лука, глава 17, 3 - 6 стих

Внимавайте на себе си. Ако ти прегреши брат ти, погади го; и ако се покае, прости му.
И седем пъти на ден, ако ти прегреши, и седем пъти на ден се възвърне към тебе, и каже: Покайвам се, да му простиш.
И рекоха апостолите Господу: Придай ни вяра.
А Господ рече: Ако да имахте вяра колкото зърно синапово, рекли бихте на тази черница: Изтръгни се и насади се в морето, и тя би ви послушала;

Йоан, глава 14, 13 - 21 стих

И каквото попросите в мое име ще го направя, за да се прослави Отец в Сина.
Ако попросите нещо в мое име, аз ще го направя.
Ако имате любов към мене, упазете моите заповеди.
И аз ще умоля Отца, и ще ви даде друг Утешител да пребъде с вас във веки,
Духът на истината, когото светът не може да приеме, защото го не види, нито го познава; а вие го познавате, защото пребъдва с вас, и във вас ще бъде.
Няма да ви оставя сираци: ще дойда при вас.
Още малко, и светът вече няма да ме вижда; а вие ме видите. Понеже аз живея, и вие ще живеете.
В онзи ден вие ще познаете, че аз съм в Отца си, и вие в мене, и аз във вас.
Който има моите заповеди и ги държи, той е който ме люби; а който ме люби, възлюбен ще бъде от Отца ми; и аз ще го възлюбя, и ще явя себе си нему.

6. Беседа „Христа да придобия“, държана на 5 ноември 1916 г. в София, неделна беседа

http://www.beinsa.bg/beseda.php…

Аудио запис на беседата, чете Калоян Христов
https://soundcloud.com/hristo-vatev/4-5-1916

7. Песента „Бершид ба“

"Бершит ба" - с тези думи започва първа глава на книга Битие от Библията и означава Начало на Началата

В изпълнение на Симеон Симеонов - тенор
http://simeonsimeonov-tenor.org/Imashe_Ch…/03_Bershid_Ba.mp3

8. Молитвата „Отче наш“

От­че наш, Кой­то Си на Не­бе­са­та, да се све­­ти Име­то Твое, да дой­­де Цар­с­т­во­то Твое, да бъ­­де Во­ля­та Твоя как­­­то на Не­бе­то, та­­ка и на Зе­мя­та. Хля­ба наш на­същ­ний дай го нам днес и прос­­­ти ни дъл­­­­­­­­­­го­­ве­­те на­ши, как­­­то и ние про­­ща­ва­­ме на на­­ши­­те длъж­­­ни­­ци. Не въ­веди нас в из­ку­ше­ние, но из­­­ба­­ви нас от лу­ка­ва­го, за­­що­­то е Твое Цар­с­т­во­то и Силата, и Сла­ва­та за­ви­на­ги.
Амин.

9. Песента „Поздрав на Учителя“

https://www.vbox7.com/play:0b06a909da

10. Формула:

"Обични Учителю, бъди винаги с нас, учи ни на Твоите пътища, закриляй ни според Твоята милост, опази ни за Твоето дело“
(3 пъти)

11. Заповедта на Учителя

Обичай съвършения път на Истината и Живота.
Постави Доброто за основа на дома си, Правдата за мерило, Любовта за украшение, Мъдростта за ограда и Истината за светило. Само тогава ще Ме познаеш и Аз ще ти се изявя.

12. Формулата на Братството:

"Да се прослави Бог в Бялото Братство и да се прославят Белите Братя в Божията Любов."
(3 пъти)

Източник: Молитвен наряд за Петровден, Общество "Бяло братство"
http://beinsadouno.org/%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B…/

36784774_2151237371561742_7585426442515644416_n.jpg

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...