Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте, 

Макар и странна, искам да споделя тази тема, защото понякога страдам от неосновани страхове. Всъщност, моите страхове си имат история, но странното е , че ме плашат не неща от реалността, ами все такива фантасмагории. 

 Гледах един клип на поп песен и там имаше един, който правеше вуду кукла, с която да контролира една жена. Замислих се, колко е истинско наистина вудуто и колко е опасно. Във филмите повечето е драматизирано, подсилено и често плод на режисьорск умение,  както и екзорсизмът. Между двете има нещо много общо, някаква нечиста сила, която контролира човека и той е някак си безпомощен. Ето тази безпомощност ме притеснява. Това, разбира се, е асоциация от травматичното ми пребиваване в секта за кратко време, както и mind control, който упражняваха там. 

Сега вече когато започнах наистина да обичам себе си, разбрах, че моята връзка с Бог е неприкосновена и никой не може да ми попречи на нея. Но има ли наистина хора, които с енергията си могат да контролират други хора до такава степен? А и другите хора да не могат да се предпазят по никакъв начин? Дали е защото другите хора не осъзнават и са 'отворени' към това?

Най-дразнещото е, че отнякъде се присещам за подобни неща и започвам да се страхувам от тях, без дори да има причина, а това влияе на нормалния ми живот. 

Какви са вашите мисли по темата?

Линк към коментар
Share on other sites

Няма магия/ въздействие, по-силна от любовта. Имаме ли я, всякаква магия става нищожна. Бог е любов. Тече ли през нас любовта, Господ е с нас. 

ПСАЛОМ 27

Псалом Давидов


1. Господ е виделина моя и спасение мое:
От кого ще ся убоя?
Господ е сила на живота ми:
От кого ще ся устраша?

2. Когато приближиха при мене лукавите,
за да изядат плътта ми,
съперниците и враговете ми,
те ся спънаха и паднаха.

3. И ако ся опълчи против мене войнство,
сърдцето ми няма да ся уплаши;
и ако ся дигне връх мене бран,
и тогаз ще съм уверен.

4. Едно просих от Господа, това ще търся:
Да живея в дома Господен
във всичките дни на живота си,
да гледам красотата на Господа,
и да Го диря в храма Му.

5. Защото в зъл ден ще ме скрие в скинията Си;
Ще ме прикрие в скришното на шатрата Си;
Ще ме възвиши на камък.

6. И сега главата ми ще ся възвиши
над враговете ми, които ме окружават
и ще пожертвувам в скинията Му
жертви на радостни викове.
Ще пея и ще възпея Господу.

7. Чуй, Господи, гласа ми, с който викам
и иомилуй ме, и послушай ме.

8. Рекъл си: Потърсете лицето Ми.
Рече Тебе сърдцето ми:
Лицето Ти, Господи, ще потърся.

9. Да не скриеш от мене Лицето Си,
да не отхвърлиш с гняв раба Си.
Ти ми стана помощ, недей ме отхвърля,
и недей ме оставя, Боже, Спасителю мой.

10. И ако отец ми и майка ми ме оставят,
Господ, обаче, ще ме приеме.

11. Научи ме, Господи, пътя Си
и води ме по равен път
поради неприятелите ми.

12. Да ме не предадеш на желанието на враговете ми;
защото ся дигнаха против мене
лъжливи свидетели, които дишат насилие.

13. Повярвах, че ще видя благостите Господни
на земята на живите.

14. Чакай Господа.
Имай дръзновение, и да ся укрепи сърдцето ти;
Ей, чакай Господа.

..................

ПСАЛОМ 23

Псалом Давидов



1. Господ е Пастир мой.
Не ще бъда в лишение.

2. На зелени пасища ме упокоява,
при тихи води ме води.

3. Възвръща душата ми.
Води ме през пътеки на правда заради името Си.

4. И даже в дола на смъртната сянка ако ходя,
Не ще ся уплаша от зло,
защото Ти си с мене.
Твоят жезъл и Твоя та тояга, те ме утешават.

5. Приготвяш пред мене трапеза срещу враговете ми,
помазал си с елей главата ми,
чашата ми ся прелива.

6. Наистина, благодат и милост ще ме следват
през всичките дни на живота ми,
и ще живея в дома Господен на дълги дни.
 

......................

Псалом 91 (по Слав. 90)

  1. Който живее под покрива на Всевишнаго, ще пребивае под сянката на Всемогущаго.
  2. Ще казвам за Господа: Той е прибежище мое и крепост моя. Бог мой, на Него ще се надея.
  3. Защото Той ще те избавя от сетта на ловеца и от губителен мор.
  4. С перата Си ще те покрива и под крилата Му ще имаш прибежище: Неговата Истина е щит и всеоръжие.
  5. Няма да се боиш от нощен страх, от стрелата, която лети дене,
  6. от мор, който ходи в тъмнина, от погибел, която запустява всред пладнина.
  7. Тисяща ще падат от страната ти и десет тисящи отдясно ти; но при тебе няма да се приближи.
  8. Само с очите си ще гледаш и ще видиш въздаянието на нечестивите.
  9. Понеже ти си направил Господа своего упование, вишнаго свое прибежище,
  10. няма да ти се случи никакво зло и язва няма да се приближи при жилището ти.
  11. Защото ще заповяда на ангелите си за тебе да те пазят във всите твои пътища:
  12. на ръце ще те подигат да не би да препънеш о камик ногата си.
  13. Ще настъпиш лъв и аспид: ще стъпчеш млад лъв и ламя.
  14. Понеже положи в Мене любовта си, за то ще го избавя: ще го туря в безопасност, защото позна Името Ми.
  15. Ще ме призове, и ще го послушам: с него ще съм, когато е в скърб: ще го избавя и ще го прославя.
  16. Ще го наситя с дългоденствие и ще му покажа спасението Си.
Линк към коментар
Share on other sites

Аз също имам подобни страхове, особено когато се занимавам със търсения на пророчества, Ванга, раскази за свръхестествени явления и сили. Проявяват се преди всичко в тъмното. Ако през деня съм гледал някакъв филм със Ванга, чел съм книга за нея, на мен ми става страшно през нощта. Отдавам си го на това, че твърде силно преживявам казаното, усещам силата например на Ванга, отнасям се твърде сериозно (както и би трябвало да е), вглъбявам се и т.н. Най-интересното е, че под такова напрежение мога да остана максимум седмица - после постепенно спирам да се занимавам и именно тогава започвам да я сънувам, да ми говори, т.е. когато се отпускам. Понякога сънищата са страшни, понякога благи (в повечето случаи). Самата Ванга казва, че когато ни посещават лоши мисли трябва да се ходи при лекаря! Друго нещо, което би могла да направиш е да купиш светена вода и да напръскаш помещенията, в които те спохождат тези мисли или в края на краищата да викнеш поп да освети дома, апартамента, стаята.

Линк към коментар
Share on other sites

преди 1 час, Прогрессор каза:

Аз също имам подобни страхове

Те са това - страхове. Тези размишления са в сферата на пожелателното мислене. 

НЕ отричам, че съществуват необясними, за нас, като малки човечета, феномени, че не съзнаваме енергията, която акумулираме и сме слаби в управлението и съзнателното й насочване. 

преди 7 часа, holyvalentine каза:

Сега вече когато започнах наистина да обичам себе си, разбрах, че моята връзка с Бог е неприкосновена и никой не може да ми попречи на нея.

Точно това е, и Орлин го е написал ясно. Имаме ли Доверие и Любов към Бога, към Живота, към Себе си и всичко - взаимносвързано е, за никакви черни и вуду магии не може да иде реч. Да ти се случват нещастия и тегоби НЕ Е черна магия - а част от всеки житейски път, независимо от неговата продължителност. Зависи вече как ги мелим. 

Подобни ритуали, са опит за контрол и рационализация на необяснимото - а за нас, като човечета, както казах - необяснимо и необятно много има. Точно поради това разпознавам известна доза наивитет в този начин на мислене и действане - и много страх и желание за защита от непознатото, което си е страха от смъртта в друго "облекло". 

преди 7 часа, holyvalentine каза:

Най-дразнещото е, че отнякъде се присещам за подобни неща и започвам да се страхувам от тях, без дори да има причина, а това влияе на нормалния ми живот. 

Ако не е това, за друго ще се тревожиш - каквото и да е. Всички го правим чат-пат (макар според мен да има и изключения), ако си постоянно в тревогата, обаче, става трудничък животът. 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 11 часа, Ines Raycheva каза:

Тези размишления са в сферата на пожелателното мислене. 

Не бих казал така! Дал съм конкретен съвет какво трябва да направи, за да се оттърве от страховете. Трябва да се търси причината, да се даде диагноза и да се реши проблема. В живота има и магии и това е факт, който не може да се отрече. Искаш  или не заклинанията и магиите работят срещу теб. Но нея я е страх, доколкото разбирам, от "mind control" и от тези хора, които упражняват черните си помисли. Да,  такива хора съществуват и има както добри, така и лоши. Това са хора с голяма духовна сила. Тези хора могат да бъдат както живи, така и мъртви или от друг свят. Тя чувства нещо, и това чувство причинява страх, независимо дали осъзнава, че го чувства или не. Нейното подсъзнание я връща към един и същ въпрос. За мен лично това означава, че трябва да се замисли защо е така, да започне да се интересува от дадения въпрос и да се пребори със страховете си, но е хубаво да се подсигури. Защото самата Ванга е казвала да не се занимаваме със магии, че това е много опасно. Затова съм и дал такъв съвет, за да е сигурна. А че има хора, които чувстват по силно от останалите, това също е факт, и мисля, че създателката на темата е от тях. Едва ли има човек, който живее без любов и вяра, но са важни не само мислите, а и делата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...