Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Как разбирате Женствеността?


Recommended Posts

Тема, която тук, в този форум, сме дискутирали многократно, по различни поводи. 

Ще ми се в тази тема, всеки да даде своето усещане, разбиране. Ще се радвам да пишат мъже, с тяхната гледна точка, оформила се през опита им в общуването с жени. 

Та, това е въпросът - как разбирате Женствеността в жената? 

Какво поведение има жена, доверила се на женствеността си, конкретно, според вас, не като обща дефиниция непременно?

У всеки има женска и мъжка страна, енергия, независимо от пола, това не е предмет в тази тема. 

Моята гледна точка е тук

 

Линк към коментар
Share on other sites

преди 6 часа, Ines Raycheva каза:

конкретно, според вас, не като обща дефиниция

Така и ще напиша - простичко и лично. 

За мен женствеността в жената е онова усещане, което тя дава, така че се отдаваш, така че за нея можеш джомолунгми да изкатериш, да продължиш още и във всичко виждаш нея, вдъхновителката. Да има нежната вдъхновяваща и мотивираща сила, вярвайки си, да вярва в теб също толкова безусловно, че и палячо да си, да се преобърнеш с хастара навън и за нищо време да отключиш заряди и потенциали, които да те преродят многократно и въздигнат на висоти, където никога преди не си бил и не би бил без нейната енергия. Получава се една естествена, бхакти-тантра партньорска, въздигаща йога. Защото клишето, че зад всеки велик мъж стои жена, която с присъствието си го е направила такъв, е вярно!

 

Линк към коментар
Share on other sites

Цитат

Божествената женска енергия представлява създаване

:( . Жената не ражда---тя създава условията . Жената е инструмент за фокусиране най благоприятните условия за развитие . Инструмент е защото не тя избира био тялото си .Тя може само да усети замисъла и пожелае да го последва . Може да построи женската си личност вдъхновена от богинята на любовта използвайки по най добър начин генетичните заложби .

:) Жената е всичко . Тя е нужния свят , спойката във вселената ...По лесно е да се каже какво не  е .Тя не е агресия .

 

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

Аз го усещам като създаваща условията - това, което пишеш и ти. Тоест не си е самодостатъчна, единствено създаваща всичко. :)

преди 51 минути, АлександърТ.А. каза:

Тя не е агресия .

Да, агресията е мъжко, пробивно качество - от мъжката полярност. Има жени, които са огнени, страстни и при тях, до известна степен, се наблюдава агресия - но не визирам простащина, грубост и тн. Какво друго би казал, че не е? :)

 

Линк към коментар
Share on other sites

Знам ли :)  Това ме е впечатлявало . Едно е , налагане на волята въпреки всичко . Друго е изискване за съгласие , макар и непреклонно .

Огнени и страстни . В танците е прието водещата роля да е на мъжа . То е окултно . Има мъже , като им отнемеш тази роля се свиват ,,, повечето  вътрешно :) . Така че , Тя е съпътник .Тя не може да бъде сина--новото начало . Тя е основата---майката и условията--хранителната среда .Заначи  всичко значимо за мъжа . И ако я няма  ,то няма нищо, света е пустош и думата бог се обезмисля .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

А за мъжа Бог е Тя, Богинята! Това е окултното разбиране, както и психологическото, през контрасексуалните архетипи. 

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря за въпроса :) 

Преди доста години ми го зададоха, замислих се сега все още ли мисля същото - да. Дори повече. 

Та отговорът и тогава, и сега е:

Женствеността е способността и умението да се свива гнездо и то да се стопля и поддържа красиво и чисто - във всяко отношение. Да приема мъжествеността с любов и разбиране, и уважение. Но и силата и смелостта да си защити своето гнездо, както и да отглежда рожби в него. Не само в пряк смисъл.... 

Линк към коментар
Share on other sites

Като че ли тук е мястото да се спомене факта на , двете девойки в гвардейската ни рота . По някога е трудно да се видят причините за вътрешните нагласи . Както на коментиращия , така и на действащите лица . Но в основния факт ,,желанието да бъдеш войник в мирно време"  няма нищо женско . Имам обяснения за причините довели ги до служба в почетната рота . Едното  за мен , е подчертано женско . Да се покажеш с блясък и обереш овацийте , пък после ще видим :).Усещането на гвардейската рота , като нещо средно на моден подиум и спортно състезание съчетано с патриотизъм и защита .

Редактирано от АлександърТ.А.
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
В 16.07.2018 г. at 23:53, Орлин Баев каза:

Така и ще напиша - простичко и лично. 

За мен женствеността в жената е онова усещане, което тя дава, така че се отдаваш, така че за нея можеш джомолунгми да изкатериш, да продължиш още и във всичко виждаш нея, вдъхновителката. Да има нежната вдъхновяваща и мотивираща сила, вярвайки си, да вярва в теб също толкова безусловно, че и палячо да си, да се преобърнеш с хастара навън и за нищо време да отключиш заряди и потенциали, които да те преродят многократно и въздигнат на висоти, където никога преди не си бил и не би бил без нейната енергия. Получава се една естествена, бхакти-тантра партньорска, въздигаща йога. Защото клишето, че зад всеки велик мъж стои жена, която с присъствието си го е направила такъв, е вярно!

 

Уау!! Страхотно казано! Но...това е толкова субективно. Една и съща жена може да има такова въздействие спрямо определен мъж, докато нулево въздействие спрямо друг. Можем ли тогава да говорим за женствеността и като някаква независима характеристика, която тя притежава съдейки по въздействието, което оказва на определен мъж?

Линк към коментар
Share on other sites

Има общо, има и лично...

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...